شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ارزش سهام جهانی و بازده اوراق قرضه ایالات‌متحده کاهش یافت زیرا سرمایه‌گذاران برای داده‌های جدید تورم و درآمد شرکت‌ها آماده می‌شوند و ممکن است

ارزش سهام جهانی و بازده اوراق قرضه ایالات‌متحده کاهش یافت زیرا سرمایه‌گذاران برای داده‌های جدید تورم و درآمد شرکت‌ها آماده می‌شوند و ممکن است به‌طور بالقوه بر مسیر فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره تاثیر بگذارد. به گزارش بیزنس، شاخص پان‌اروپایی اروپا استاکس ۶۰۰ به میزان ۰.۵۰ و شاخص سهام ‌ام‌اس سی‌ای در سراسر جهان ۱.۱۷درصد کاهش یافتند. یورو درست بالاتر از برابری در برابر دلار قرار گرفت زیرا بزرگ‌ترین خط لوله انتقال گاز روسیه به آلمان وارد تعمیرات سالانه شد و انتظار می‌رود جریان به مدت ۱۰ روز متوقف شود. بازده اوراق قرضه منطقه یورو کاهش یافت در حالی که انتظارات تورمی بلندمدت به زیر دو درصد نزول کرد زیرا ترس از رکود پس از هشدارها در مورد کاهش احتمالی عرضه گاز روسیه عمیق‌تر شد. بازده اوراق قرضه دولتی ۱۰ ساله آلمان، معیار منطقه یورو، با پنج واحد کاهش به ۱.۲۹۶ درصد رسید و هفته گذشته به ۱.۰۷۲ درصد به پایین‌ترین حد پنج هفته اخیر نزول کرد. با تاکید بر ماهیت جهانی چالش تورم، انتظار می‌رود بانک‌های مرکزی کانادا و نیوزیلند نیز سیاست‌های خود را در این هفته سخت‌تر

 کنند. وال استریت که در ماه جولای پس از نیمه اول سال شروعی قدرتمند داشت، بیشتر کاهش یافت زیرا معامله‌گران نگران هستند که اگر نتایج شرکت‌ها در این ماه انتظارات را برآورده نکند، دور دیگری از فروش سنگین رخ خواهد داد. شاخص دلار ۰.۸۶۹ درصد افزایش یافت و یورو با ۱.۲ درصد کاهش به ۱.۰۰۶۱ دلار رسید. رابرت پاولیک، مدیر ارشد پورتفولیو در داکوتا گفت: «مردم نه تنها نگران ضعیف شدن درآمدها به دلیل رکود اقتصادی هستند بلکه به دلیل افزایش ارزش دلار امریکا که مانعی برای درآمد شرکت‌های چندملیتی ایجاد می‌کند، نگران هستند». داو جونز ۰.۴۲ درصد سقوط کرد، اس‌اند پی ۵۰۰ به میزان ۱.۰۴درصد ونزدک کامپوزیت نیز ۲.۰۲ درصد سقوط کردند. در اواخر هفته، مجموعه‌ای از داده‌های اقتصادی ایالات‌متحده - ازجمله قیمت‌های مصرف‌کننده، فروش خرده‌فروشی و تولید کارخانه - باید نگاهی اجمالی به میزان اوج تورم و سرد شدن اقتصاد با نزدیک شدن فدرال رزرو به سیاست‌های هفته آینده ارایه دهد. نشستی که انتظار می‌رود در دومین دوره متوالی افزایش نرخ بهره ۷۵ واحدی به اوج خود برسد. کریس زاکارلی، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در اتحادیه مشاوران مستقل در شارلوت، کارولینای شمالی، گفت که موضع او محتاطانه خوش‌بینانه است اما نگرانی سرمایه‌گذاران در مورد رکود نباید نادیده گرفته شود. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه‌ام اس سی‌ای در خارج از ژاپن با کاهش ۲.۰۷ درصدی بسته شد، در حالی که نیکی ژاپن۱.۱۱ درصد افزایش یافت. تراشه‌های آبی چینی پس از کشف یک مورد ابتلا به کووید در شانگهای که ناشی از زیرسویه جدید امیکرون BA.۵.۲.۱ بود، ۱.۹ درصد از دست دادند.

فدرال رزرو، همراه با ترس از رکود به‌ویژه در اروپا، دلار را در برابر سبدی از رقبا در بالاترین سطح ۲۰ سال اخیر نگه داشته است.

ین ژاپن ۰.۸۶ درصد در مقابل دلار امریکا ۱۳۷.۲۷ تضعیف شد، در حالی که استرلینگ آخرین بار با ۱.۱۱ درصد کاهش در روز، با ۱.۱۸۹۴ دلار معامله شد.

پیش‌بینی می‌شد که دولت ائتلافی محافظه‌کار ژاپن، دو روز پس از ترور شینزو آبه، نخست‌وزیر سابق ژاپن، اکثریت خود را در انتخابات مجلس علیا در روز یکشنبه افزایش دهد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران