شماره امروز: ۵۴۷

| | |

علی صالح‌آبادی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: تلاش خواهیم کرد آنهایی که در بخش حواله و اسکناس تقاضای واقعی در بازار دارند

افزایش ۶۰ درصدی وصولی صادرات غیرنفتی کشور

علی صالح‌آبادی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: تلاش خواهیم کرد آنهایی که در بخش حواله و اسکناس تقاضای واقعی در بازار دارند پوشش کامل عرضه در بازارهای نیما و بازارهای متشکل ارزی را داشته باشیم. بزودی اختیارات ویژه‌ای هم برای بانک مرکزی اضافه می‌شود و می‌تواند به تعادل در بازار کمک زیادی کند. صالح‌آبادی درباره افزایش قیمت دلار در بازار گفت: با پوشش کاملی که در این بازارها انجام می‌دهیم قطعاً آرامش در بازار ایجاد می‌شود؛ البته بانک مرکزی از ظرفیت قوانین موجود استفاده می‌کند و بزودی اختیارات ویژه‌ای هم برای بانک مرکزی اضافه می‌شود و می‌تواند به تعادل در بازار کمک زیادی کند. وی با بیان اینکه وضعیت منابع ارزی کشور امسال نسبت به سال گذشته در تمام حوزه‌ها به مراتب بهتر شده است، گفت: در دو ماهه ابتدایی امسال نسبت به دو ماهه ابتدایی سال گذشته، حدود ۷.۵ میلیارد دلار نفت، فرآورده، میعانات، گاز و پتروشیمی داشتیم که سال گذشته در همین مدت حدود ۴.۵ میلیارد دلار بوده؛ یعنی بیش از ۶۰ درصد رشد در وصولی‌ها و نه فقط درآمد داشتیم چون درآمد به معنای فروش نیست بلکه به معنای وصول است.در بانک مرکزی و در حوزه صادرات غیرنفتی با توجه به توان خوبی که داریم و عرضه خوبی که در بازار انجام می‌دهیم تعادل را در بازار ایجاد می‌کنیم. صالح‌آبادی با اشاره به کم شدن حجم نقدینگی در فروردین ماه یادآور شد: حدود ۷ هزار میلیارد تومان اوراق از سوی بانک مرکزی در بازار فروخته شده است که این موضوع یکی از عوامل منفی شدن رشد نقدینگی است.در چند ماهی که از شروع دولت جدید گذشته، شتاب رشد نقدینگی کاهش پیدا کرد و در فروردین ۱۴۰۱ منفی شد.

مابه‌التفاوت دیه بانوان زیان‌دیده متروپل آبادان پرداخت می‌شود 

صندوق تامین خسارت‌های بدنی اعلام کرد: پرداخت فوری مابه‌التفاوت دیه بانوان زیان‌دیده حادثه متروپل آبادان تا سقف دیه یک مرد مسلمان خارج از نوبت و با سرعت پرداخت می‌شود. به گزارش صندوق تامین خسارت‌های بدنی، در پی حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان «مهدی قمصریان» مدیرعامل صندوق با ابراز همدردی با خانواده‌های جان‌باختگان این حادثه و تسلیت به مردم آبادان، اظهار داشت‌: در راستای تاکید رییس‌جمهوری و وزیر اقتصاد مبنی بر حمایت حداکثری، تسریع و تسهیل در ارایه خدمات به بانوان زیان‌دیده این حادثه ناگوار و در اجرای تکلیف مقرر در تبصره ماده ۵۵۱ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲ نسبت به رسیدگی و پرداخت فوری مابه‌التفاوت دیه بانوان زیان‌دیده این حادثه تلخ تا سقف دیه یک مرد مسلمان اعلام آمادگی کرد.  وی با اشاره به وظایف و تکالیف قانونی صندوق تامین خسارت‌های بدنی تاکید کرد: با توجه به اهمیت و ابعاد این حادثه، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مدیران ستادی و استانی صندوق قرار گرفته است. پس از دریافت مدارک و مستندات مربوط به زیان‌دیدگان حادثه تلخ متروپل آبادان از سوی مراجع ذی‌صلاح در کمترین زمان و قبل از صدور دادنامه مابه‌التفاوت دیات پرداخت خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران