شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شرکت آسان موتور نماینده رسمی هیوندا در ایران از دو بانک اقتصاد نوین و پاسارگاد حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده که بیش از ۳۵۵ میلیارد تومان آن معوق شده است.

وام ۱۵۰۰ میلیارد تومانی آسان موتور، نماینده هیوندا در ایران

شرکت آسان موتور نماینده رسمی هیوندا در ایران از دو بانک اقتصاد نوین و پاسارگاد حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده که بیش از ۳۵۵ میلیارد تومان آن معوق شده است. به گزارش ایرنا، بر اساس اطلاعیه بانک مرکزی درباره فهرست بدهکاران بزرگ بانک‌های دولتی و خصوصی، شرکت آسان موتور بدهی کلان و در حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان به نظام بانکی دارد. این که یکی از واردکنندگان خودرو در کشور است و به عنوان نماینده رسمی هیوندای در کشور فعالیت دارد، ۱۱ فقره وام کلان از بانک‌های اقتصاد نوین و بانک پاسارگاد دریافت کرده است. بدهی معوق شده شرکت آسان موتور به بانک اقتصاد نوین و بانک پاسارگاد تا پایان سال گذشته مجموعا ۳۵۵ میلیارد و ۷۸۶ میلیون تومان است. مانده بدهی جاری این شرکت به دو بانک اقتصاد نوین و پاسارگاد بیش از یک هزار و ۱۳۰میلیارد تومان است.

مجموع مانده بدهی جاری و غیرجاری شرکت آسان موتور بیش از ۱۴۸۵ میلیارد تومان است.

شرط نرخ باروری در شهر محل تولد نوزاد برای پرداخت وام

در قانون اعطای تسهیلات تولد فرزند تصریح شده که این وام به افرادی تعلق می‌گیرد که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، کمتر از ۲.۵ باشد. در راستای اجرای ماده ۱۰ «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت«سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند راه‌اندازی و بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی از محل منابع پس انداز و جاری قرض الحسنه شبکه بانکی حسب دستور العمل ذیل اقدام می‌کنند. البته در این قانون شرایطی برای پرداخت به پدران تعیین شده است که یکی از موارد نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند است که در روزهای گذشته بحث‌هایی در این خصوص در فضای مجازی مطرح شده است. در این قانون به صراحت اعلام شده که تسهیلات تولد فرزند به افرادی تعلق می‌گیرد که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بالای ۲.۵ باشد. همچنین در این قانون تصریح شده که نرخ باروری شهرستان مربوطه در سامانه و حسب اعلام مرکز آمار قابل مشاهده است. البته در قانون موارد دیگری همچون تاریخ تولد فرزند که باید بعد از یکم فروردین ۱۴۰۰ باشد، داشتن تابعیت ایرانی و فرصت دو ساله پس از تولد فرزند برای ثبت نام پیش‌بینی شده است. براساس قانون اعطای تسهیلات تولد فرزند، فرزند اول مبلغ ۲۰ میلیون تومان با دوره باز پرداخت ۳ سال (۳۶ ماه)، فرزند دوم مبلغ ۴۰ میلیون تومان با دوره باز پرداخت ۴ سال (۴۸ ماه)، فرزند سوم مبلغ ۶۰ میلیون تومان با دوره باز پرداخت ۵ سال (۶۰ ماه)، فرزند چهارم مبلغ ۸۰ میلیون تومان با دوره باز پرداخت ۶ سال (۷۲ ماه)، فرزند پنجم به بعد مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان با دوره باز پرداخت ۷ سال (۸۴ ماه) دریافت می‌کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران