شماره امروز: ۵۴۷

| | |

از ابتدای اردیبهشت ماه متقاضیان دریافت تسهیلات مرتبط با تامین مالی زنجیره تولید در هفت استان به صورت آزمایشی و در پنج صنعت منتخب، الزاما باید دارای صورتحساب الکترونیکی باشند.

پرداخت تسهیلات بانکی فقط با صورتحساب‌ الکترونیک

از ابتدای اردیبهشت ماه متقاضیان دریافت تسهیلات مرتبط با تامین مالی زنجیره تولید در هفت استان به صورت آزمایشی و در پنج صنعت منتخب، الزاما باید دارای صورتحساب الکترونیکی باشند.مصطفی قمری‌وفا، مدیر روابط عمومی بانک مرکزی نوشت: با پیشنهاد وزارت صمت و موافقت بانک مرکزی مقرر شد از ابتدای اردیبهشت ماه متقاضیان دریافت تسهیلات مرتبط با تامین مالی زنجیره تولید در هفت استان به صورت آزمایشی (خراسان رضوی، فارس، یزد، تهران، آذربایجان شرقی، مرکزی و خوزستان) و در پنج صنعت منتخب (صنعت غذایی، لوازم خانگی، تایر، قطعات خودرو و مصالح ساختمانی)، الزاما باید دارای صورتحساب الکترونیکی باشند. در مرحله دوم از ۱۵ اردیبهشت در تمام استان‌های کشور این الزام برای آن صنایع عملیاتی می‌شود و در گام سوم و از ابتدای خردادماه تمامی صنایع برای استفاده از تسهیلات مرتبط با تامین مالی زنجیره تولید باید دارای صورتحساب الکترونیکی از سامانه جامع تجارت باشند.

برنامه اتحادیه اروپا برای تصویب ششمین بسته تحریمی علیه روسیه

رییس کمیسیون اروپا (EC) از برنامه کشورهای این قاره برای تصویب ششمین بسته تحریمی علیه بخش بانکی و انرژی روسیه خبر داد.به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، اورسولا فون در لاین، رییس کمیسیون اروپا (EC) در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی «بیلدام زونتاگ» اعلام کرد که اتحادیه اروپا به علت ادامه جنگ اوکراین در حال بررسی اقداماتی علیه بخش بانکی روسیه، به ویژه اسبربانک Sberbank، و همچنین محدودیت‌هایی در بخش انرژی است.رییس کمیسیون اروپا روز یکشنبه درباره نکات کلیدی بسته ششم تحریم‌های روسیه گفت: ما همچنان بخش بانکی، به ویژه اسبربانک را که 37 درصد از بخش بانکی روسیه را به خود اختصاص می‌دهد، در نظر می‌گیریم. و البته، بخش انرژی نیز مورد بحث قرار می‌گیرد.وی تاکید کرد: اتحادیه اروپا در حال حاضر در حال توسعه «مکانیسم‌هایی هوشمند» است که بتواند بخش نفتی را در بسته بعدی تحریم‌ها علیه روسیه بگنجاند.این مقام اتحادیه اروپا همچنین انتقادات علیه دولت آلمان مبنی بر «به تعویق انداختن» تحریم‌های ضد روسیه را رد کرد.بر اساس این گزارش، وی تاکید کرد که آلمان برای سال‌ها از اوکراین حمایت کرده و هر پنج بسته تحریمی را ظرف 48 ساعت تصویب کرده است. در پی حمله روسیه به اوکراین، غرب تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو وضع کرد. در تاریخ 3 مارس، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه این اقدامات غرب را «نوعی مالیات بر استقلال» خواند. وی گفت مطمئن است «این تنش‌ها به زودی فروکش خواهد کرد» و راه‌حلی برای وضعیت اوکراین پیدا خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران