شماره امروز: ۵۴۷

| | |

جواد فلاح، مدیر توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران با اعلام خبر راه‌اندازی معاملات گواهی سپرده شیشه در بورس کالا اظهار داشت:

جواد فلاح، مدیر توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران با اعلام خبر راه‌اندازی معاملات گواهی سپرده شیشه در بورس کالا اظهار داشت: ایران یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان شیشه در دنیا به شمار می‌رود و طبق آمار‌های موجود تولید امسال به ۱.۶ میلیون تن شیشه می‌رسد. در سال آینده نیز ۶۰۰ هزار تن دیگر به این ظرفیت افزوده و تولید به ۲.۲ میلیون تن خواهد رسید. وی افزود: از این میزان حدود یک میلیون تن به مصارف داخلی اختصاص یافته و مابقی صادر می‌شود. هم‌اکنون صادرات شیشه کشور ۵۰۰ هزار تن برآورد شده که با افزایش ظرفیت تولید مطرح شده، سال آینده این رقم نیز رشد خواهد داشت. فلاح با اشاره به افزایش قیمت‌های جهانی شیشه ادامه داد: این افزایش قیمت ناشی از اقدام چین در تعطیلی برخی واحد‌های تولید‌کننده شیشه و کاهش تولید با هدف مسائل زیست محیطی بود. بدین‌ترتیب بازار صادراتی این محصول جذاب‌تر شده است.

    عرضه نخست، دوشنبه هفته جاری

مدیر توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران یادآور شد: در این مدل معاملاتی که شبیه مدل معاملاتی سیمان به صورت حراج تک قیمتی خواهد بود، قرار است انواع شیشه توسط ۱۰ شرکت تولیدکننده که پذیرش شده‌اند از ۲۳ اسفند ماه بر تابلوی بورس کالا عرضه شود. بنابراین از این پس هر هفته در روز‌های دوشنبه و از ساعت ۱۲:۴۵ تا ۱۳:۳۰ خریداران می‌توانند سفارش‌های خرید خود را وارد کنند. راس ساعت ۱۳:۳۰ نیز معاملات ثبت و نهایی خواهد شد.به گفته فلاح، خریداران با همان کد سهامداری خود که از طریق آن در بازار سرمایه فعال بوده و خرید و فروش سهام انجام می‌دهند، می‌توانند نسبت به خرید شیشه اقدام و به صورت آنلاین خرید خود را انجام دهند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران