شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی در حضور رییس‌جمهور بر نقش محوری بانک‌ها در تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی تاکید کرد و گفت:

فرزین در حضور رییس‌جمهور:

فرآیند پرداخت تسهیلات بانکی به مردم باید آسان‌تر شود

رییس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی در حضور رییس‌جمهور بر نقش محوری بانک‌ها در تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی تاکید کرد و گفت: به منظور تسریع روند فعالیت بنگاه‌ها و نیز رفع نیازهای اقتصادی متقاضیان، فرآیند پرداخت تسهیلات بانکی به عموم مردم باید آسان‌تر شود. به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر محمد رضا فرزین در جلسه امروز رییس‌جمهور و تیم اقتصادی دولت با مدیران عامل بانک‌های دولتی و خصوصی با اشاره به اینکه 83 درصد تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی کشور توسط نظام بانکی انجام می‌شود، ادامه داد: اقتصاد کشور ما بانک محور است و بانک‌ها لازم است در این خصوص نقش مناسبی ایفا نمایند. مدیرعامل بانک ملی ایران به ارزش مالی بیش از 80 هزار هزار میلیارد تومانی بانک‌های کشور اشاره کرد و با بیان اینکه اعتماد مردم به نظام بانکی بسیار قابل توجه است، اظهار کرد: اکنون 80 میلیون نفر در بانک‌های کشور حساب بانکی دارند و به‌طور متوسط هر یک نفر، 8 حساب بانکی را به خود اختصاص داده است. فرزین همچنین نقش نظام بانکی را در ایجاد شغل قابل توجه خواند و با بیان اینکه بانک‌ها هر سال مبالغ قابل توجهی به منظور ایجاد و یا توسعه بنگاه‌های اقتصادی اشتغالزا به صورت تسهیلات پرداخت می‌کنند، گفت: اکنون بیش از 230 هزار نفر به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در نظام بانکی کشور شاغلند و بیش از این رقم نیز بازنشسته از بانک‌ها در کشور داریم. مدیرعامل بانک ملی ایران همچنین با تاکید بر لزوم برچیده شدن قوانین و مقررات دست و پاگیر اداری که فرآیند تخصیص تسهیلات به متقاضیان را طولانی می‌کند، خاطرنشان کرد: نظام بانکی باید با حرکت به سمت اعتبارسنجی به جای نظام وثیقه محور، نه تنها سرعت پرداخت تسهیلات را افزایش دهد، بلکه بازگشت منابع به بانک را نیز بیش از پیش تضمین کند.

بالاترین نرخ سود سپرده‌های بانک مسکن ۱۸ درصد است 

بالاترین نرخ سود پرداختی به سپرده‌ها در این بانک طبق ضابطه اعلام شده از سوی بانک مرکزی معادل ۱۸ درصد برای سپرده‌های بلندمدت ۲ ساله است و سایر سپرده‌ها نیز از نرخ‌های کمتری برخوردار هستند. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، مهدی احمدی، رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی درباره نرخ سود سپرده‌های این بانک اعلام کرد: نرخ سود پرداختی به سپرده‌های مدت‌دار در بانک مسکن برابر مصوبات شورای پول و اعتبار بوده و این بانک به عنوان یک بانک دولتی – تخصصی همواره خود را مقید به رعایت ضوابط و مقررات ابلاغی از سوی نهاد ناظر بر بازار پول می‌داند. وی با بیان اینکه این مساله در طراحی محصولات بانک نیز رعایت شده، گفت: بالاترین نرخ سود پرداختی به سپرده‌ها در این بانک طبق ضابطه اعلام شده از سوی بانک مرکزی معادل 18 درصد برای سپرده‌های بلندمدت 2 ساله است و سایر سپرده‌ها نیز از نرخ‌های کمتری برخوردار هستند. احمدی همچنین تصریح کرد: بنابراین بالاترین نرخ سود سپرده در بانک مسکن 18 درصد و پایین‌ترین نرخ نیز 10 درصد است. رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن در پایان خاطرنشان کرد: بانک مسکن به نرخ‌های سود مصوب شورای پول و اعتبار همواره پایبند بوده و هیچ سودی خارج از چارچوب در دستور کار این بانک قرار ندارد و محصولات موجود این بانک که توسط شعب به مردم شریف ایران ارایه می‌شود، مطابق با ضوابط و مقررات بالادستی بوده و این بانک خود را مقید به رعایت آنها می‌داند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران