شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس‌جمهور بر نظارت دقیق و بهنگام بر قیمت‌ها و کنترل بازار تاکید کرد و گفت: لازم است

در جلسه هیات دولت انجام شد

تاکید رییسی بر نظارت دقیق و بهنگام بر قیمت‌ها و کنترل بازار

رییس‌جمهور بر نظارت دقیق و بهنگام بر قیمت‌ها و کنترل بازار تاکید کرد و گفت: لازم است روند نظارت بر قیمت کالاها به ویژه اقلام ضروری و معیشتی مردم تشدید شود تا شاهد افزایش قیمت نباشیم.

سید ابراهیم رییسی در جلسه هیات دولت با اشاره به اهمیت آرامش خاطر مردم در خصوص تثبیت قیمت‌ها، اظهارداشت: مسوولان مربوطه به ویژه وزارت جهاد کشاورزی و ستاد تنظیم بازار با تشدید نظارت‌ها برای بازار شب یلدا، کاری کنند که مردم برای تهیه اقلام مورد نیاز خود با کمبود و گرانی قیمت‌ها مواجه نباشند.

رییس‌جمهور تلاش برای ایجاد نشاط در جامعه را حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: هر اقدامی در جهت امید آفرینی و ایجاد نشاط در مردم ارزشمند است و باید تقویت شود.

رییسی همچنین مردم را به مراقبت بیشتر به منظور جلوگیری از شیوع سویه جدید بیماری کرونا توصیه کرد. رییس‌جمهور اخلاص و عمل صالح را رمز ماندگاری و برکت در اقدامات و فعالیت‌های وزرا و مسوولین دانست و آنان را به مراقبت نسبت به اطرافیان خود فراخواند و گفت: اطرافیان یک مسوول باید اهل خیر و عمل صالح و مردمدار بوده و در نگاه مردم به فردی شایسته معروف باشند. رییسی تبیین رویکردها و ضوابط حاکم بر لایحه بودجه ۱۴۰۱ و امتیازات و ویژگی‌های این لایحه را ضروری دانست و گفت: تمامی شبهات و ابهاماتی که در مورد این لایحه مطرح می‌شود باید به دقت مورد بررسی کارشناسان قرار بگیرد و با اظهارنظرهای کارشناسی از سوی متولیان امر همراه گردد.

نفت در برابر مسکن!

موضوع تهاتر نفت در قبال ساخت مسکن توسط سازندگان طرح نهضت ملی مسکن کم‌کم دارد جدی می‌شود و در این خصوص وزارت راه و شهرسازی منتظر ایجاد ساز و کاری توسط مجلس و وزارت نفت است. به گفته محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی پیمانکارانی که در پروژه‌های عمرانی کار می‌کنند، عموما مصارف خُرد دارند لذا باید به صورت دقیق مکانیزم تهاتر نفت و نحوه پرداخت آن مشخص شود. اگر چارچوبی که مجلس و وزارت نفت برای تهاتر نفت با پیمانکاران پروژه‌های عمرانی در دستور کار دارد اجرایی شود، گشایش خوبی در زمینه تامین منابع مالی پروژه‌ها ایجاد خواهد شد.  معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: ورود شرکت‌های خارجی برای ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن به بهانه تهاتر نفت نیست، بلکه هدف اصلی این اقدام ورود تکنولوژی ساخت صنعتی ساختمان است اما اگر امکان تهاتر نفت با انبوه‌سازان به عنوان یکی از راه‌های تامین منابع مالی ساخت مسکن فراهم شود، اتفاق خوبی خواهد بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران