شماره امروز: ۵۴۷

| | |

وزیر امور خارجه سابق امریکا گفت: ارزهای رمزنگاری شده این پتانسیل را دارند که در طول زمان کل کشورها را تضعیف و بی‌ثبات کنند.

هیلاری کلینتون؛  رمزارزها و بی‌ثبات شدن کشورها

وزیر امور خارجه سابق امریکا گفت: ارزهای رمزنگاری شده این پتانسیل را دارند که در طول زمان کل کشورها را تضعیف و بی‌ثبات کنند. به گزارش راشاتودی، هیلاری کلینتون که روز جمعه در گردهمایی اقتصاد جدید بلومبرگ در سنگاپور سخنرانی کرد، خواستار تلاش مشترک دولت و ملت‌ها برای نظارت بر افزایش دارایی‌ها شد. او هشدار داد که احتمالاً ارزهای رمزنگاری شده می‌توانند ارزهای فیات موجود و دلار امریکا در نقش ارز ذخیره را تضعیف کنند. وی گفت: یکی دیگر از زمینه‌هایی که امیدوارم دولت‌ها و ملت‌ها توجه بیشتری به آن داشته باشند، افزایش ارزهای رمزنگاری شده است، زیرا آنچه برای استخراج واقعی سکه‌های جدید به منظور تجارت با آنها بسیار جالب و تا حدودی عجیب به نظر می‌رسد، پتانسیل تضعیف ارزها، تضعیف نقش دلار به عنوان ارز ذخیره، برای بی‌ثبات کردن کشورها است که شاید از کشورهای کوچک شروع شود، اما بسیار بزرگ‌تر خواهد شد. انتشار اظهارات کلینتون در بحبوحه اخبار الزام بحث برانگیز گزارش مالیات ارزهای رمزنگاری شده بود که بخشی از لایحه زیرساختی یک تریلیون دلاری به شمار می‌رود که توسط رییس‌جمهور ایالات متحده جو بایدن در روز دوشنبه امضا شد. بر اساس این لایحه، از سال ۲۰۲۳ کارگزاران باید نام، آدرس، شماره تلفن، سود سرمایه و زیان مشتریان را به خدمات درآمد داخلی اعلام کنند. نهادهایی که پرداخت‌های ارز رمزنگاری شده را به ارزش بیش از ۱۰ هزار دلار دریافت می‌کنند، باید هویت فرستنده را به دولت اعلام کنند.

پیش‌بینی جهش نرخ ارز وجود ندارد

مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سال جاری از جهت درآمد ارزی بسیار بهتر از گذشته است و به هیچ‌وجه پیش‌بینی جهش نرخ ارز در اقتصاد ایران وجود ندارد. مهدی طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی در مجلس شورای اسلامی تحلیل خود را درباره آخرین آمار بانک مرکزی از تامین ارز مورد نیاز واردکنندگان که نشان‌دهنده افزایش ۷۰ درصدی است را چنین مطرح کرد: مساله تعیین‌کننده در کلیت بازار ارز و مبادلات ارزی کشور بحث حوالجات است. چنانچه درصدد برآییم نسبت بگیریم شاید بازار نقد کمتر از ۱۰ درصد باشد و ۹۰ درصد مبادلات ارزی ما به شکل حواله است که در آنجا بحث بازار واقعی به میان کشیده می‌شود. البته منظور این نیست که اخبار بی‌تاثیر است، ولی قطعا مساله موثرتر صف خرید و فروشی است که در حوالجات تشکیل می‌شود. بنابراین در بحث بازار ارز تعیین‌کننده‌تر از برخی اخبار واقعیت‌های بازار است. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران