شماره امروز: ۵۴۷

| | |

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث افزایش قیمت‌ها شده و مشکلات مردم را دوچندان می‌کند.

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث افزایش قیمت‌ها شده و مشکلات مردم را دوچندان می‌کند. رحمت‌الله نوروزی در جلسه علنی (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: روز گذشته در کمیسیون جلسه‌ای با صالح آبادی رییس بانک مرکزی و ساداتی نژاد وزیر کشاورزی برگزار شد. آنها به دنبال حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی هستند.در دو سال اخیر تلاطم قیمت مشکلاتی برای مردم به وجود آورد که از جمله آن می‌توان به نرسیدن نهاده‌های دامی به دست کشاورزان و بهره مندی دلالان، واسطه گران و سودجویان از این امر و مشابه آن در موضوع دارو اشاره کرد. اکنون هم با افزایش قیمت لبنیات، گوشت مرغ و گوشت قرمز هستیم. در چنین شرایطی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث افزایش قیمت‌ها می‌شود و یارانه مدنظر جایگزین این حذف هم جبران‌کننده این شرایط نیست. باید توجه داشت که همواره مقام معظم رهبری بر حمایت از قشر آسیب پذیر 

و آحاد مردم و تامین معاش مردم تاکید داشتند.با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی تخصیص داده شد که حتی اگر یارانه ۱۵۰ هزار تومانی هم داده شود دردی از مشکلات مردم برطرف نمی‌کند لذا باید قبل هر گونه تصمیم‌گیری نظر متخصصین و اعضای کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه گرفته شود. تلاطم اقتصادی مردم را آزار می‌دهد و از توان آنها خارج شده است؛ مردم گلایه داشته و حق هم دارند. باید برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کار کارشناسی دقیقی صورت گیرد چون حذف آن مشکلات را دوچندان می‌کند پس به مدیریت و نظارت نیاز دارد. نماینده علی آباد کتول در پایان گفت که وزرا پاسخگوی نمایندگان نیستند حال اینکه نمایندگان پل ارتباط با مردم هستند هیات رییسه تدبیری بیندیشید تا بتوان مشکلات مردم را با قوت دنبال کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران