شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بانک مرکزی تاکنون مجوزی مبنی بر ارتقای موسسه اعتباری غیربانکی ملل به بانک صادر نکرده و صرفا با رسیدگی به درخواست این موسسه برای ارتقا موافقت کرده است.

بانک مرکزی: مجوزی برای ارتقای موسسه اعتباری ملل صادر نشده است

بانک مرکزی تاکنون مجوزی مبنی بر ارتقای موسسه اعتباری غیربانکی ملل به بانک صادر نکرده و صرفا با رسیدگی به درخواست این موسسه برای ارتقا موافقت کرده است.به گزارش ایبِنا، روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: پیرو انتشار برخی اخبار در رسانه‌ها مبنی بر موافقت بانک مرکزی با ارتقای موسسه اعتباری غیربانکی ملل به بانک، توضیحات ذیل را به اطلاع می‌رساند: 

۱- بانک مرکزی تاکنون مجوزی مبنی بر ارتقاء موسسه اعتباری غیربانکی ملل به بانک صادر نکرده است. به موجب قوانین و مقررات، صدور مجوز بانک مستلزم سیر تشریفات قانونی مربوطه است که در مورد موسسه اعتباری غیربانکی ملل، تشریفات لازم طی نشده است.

۲- موضوع مصوبه جلسه مورخ ۱۴۰۰.۷.۱۰ هیات عامل بانک مرکزی، صرفا اعلام موافقت با رسیدگی به درخواست موسسه اعتباری ملل، منوط به تعهد هیات‌مدیره موسسه مذکور به انجام اصلاحات ساختاری ناظر بر مواردی همچون افزایش سرمایه، فروش اموال مازاد، عدم هرگونه سرمایه‌گذاری جدید، انطباق با شاخص‌ها و حدود نظارتی و رعایت کامل قوانین و مقررات مربوطه است. بدیهی است مصوبه مذکور هیچگونه تعهدی برای بانک مرکزی مبنی بر صدور مجوز بانک برای موسسه اعتباری غیربانکی ملل ایجـاد نخواهد کرد. 

۳- بانک مرکزی در اجرای طرح اصلاح نظام بانکی، مجموعه تدابیر و اقدامات اصلاحی را برای هر یک از بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی، مبتنی بر شرایط و اقتضائات هریک درنظر دارد که به تدریج، پس از هماهنگی‌های لازم به مورد اجرا گذاشته شده و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌های دولتی در دستور کار مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌های دولتی و بانک‌های واگذارشده در اجرای اصل (۴۴) قانون اساسی را بررسی می‌کنند.  تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌های دولتی و بانک‌های واگذارشده در اجرای اصل (۴۴) قانون اساسی و بررسی تقاضای دو فوریت در مورد طرح الحاق یک تبصره به ماده (۶۳) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران در دستور کار نمایندگان پیش بینی شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران