شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس مجمع عمومی بانک‌ها، همچنین در احکام جداگانه‌ای، محمد رضا فرزین و آیت‌الله ابراهیمی را به ترتیب به سمت عضویت در هیئت مدیره بانک‌های ملی ایران و سپه ایران‌ منصوب کرد.

تغییر مدیر عامل ۴ بانک بزرگ

سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس مجمع عمومی بانک‌ها، همچنین در احکام جداگانه‌ای، محمد رضا فرزین و آیت‌الله ابراهیمی را به ترتیب به سمت عضویت در هیئت مدیره بانک‌های ملی ایران و سپه ایران‌ منصوب کرد. پس از تغییر مدیران بانک‌های تجارت و ملت، مدیران بانک‌های ملی و سپه نیز تغییر کردند. وزیر اقتصاد در احکام جداگانه‌ای محمدرضا فرزین و آیت‌الله ابراهیمی را به مدت دو سال به عنوان مدیران عامل جدید بانک‌های ملی و سپه منصوب کرد.با تصویب هیات مدیره بانک تجارت و تایید بانک مرکزی، هادی اخلاقی به عنوان مدیرعامل این بانک انتخاب شد. همچنین در پی استعفای محمد بیگدلی مدیرعامل پیشین بانک ملت، رضا دولت‌آبادی مدیر عامل قبلی بانک تجارت به عنوان مدیرعامل جدید بانک ملت منصوب شد. رضا دولت‌آبادی با تصمیم و رای اعضای هیات مدیره، به عنوان مدیر عامل جدید بانک ملت انتخاب شد.سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس مجمع عمومی بانک‌ها، همچنین در احکام جداگانه‌ای، محمد رضا فرزین و آیت‌الله ابراهیمی را به ترتیب به سمت عضویت در هیئت مدیره بانک‌های ملی ایران و سپه ایران‌ منصوب کرد.خاندوزی در احکام انتصاب آقایان فرزین و ابراهیمی اعضای جدید هیات مدیره بانک‌های ملی و سپه بر اهتمام ایشان به عدالت‌محوری، انقلابی گری، مردم داری، پاکدستی، فسادستیزی و قانون مداری تاکید کرده است.

وصول ۵۲۹ هزار فقره چک رمزدار در شهریور ماه

بیش از ۵۲۹ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بالغ بر ۱۳۴۶ هزار میلیارد ریال در شهریور ماه ۱۴۰۰ در کل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۲۵.۷ درصد و ۴۴.۷ درصد افزایش داشته است. براساس آمار بانک مرکزی در شهریور ماه در استان تهران بیش از ۱۷۶ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی حدود ۷۹۹ هزار میلیارد ریال وصول شد. در این ماه ۵۰.۳ درصد از تعداد چک‌های رمزدار وصولی در سه استان تهران (۳۳.۳ درصد)، اصفهان (۹.۵ درصد) و خراسان رضوی (۷.۵ درصد) وصول شده است که بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بودند. همچنین ۷۰.۱ درصد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهران (۵۹.۳ درصد)، اصفهان (۶.۲ درصد) و خراسان رضوی (۴.۶ درصد) وصول شده است. بیش از ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار فقره چک در شهریورماه ۱۴۰۰ در کل کشور وصول شد که از این تعداد حدود ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار فقط عادی و بالغ بر ۵۰۰ هزار فقره رمزدار بوده است. بر این اساس در کل کشور ۹۲.۶ درصد از کل تعداد چک‌های وصولی عادی و ۷.۴ درصد رمزدار بوده است. در ماه مورد بررسی در کل کشور حدود ۳۵۳۱ هزار میلیارد وصول شد که حدود ۲۱۸۵ هزار میلیارد ریال چک عادی و بیش از ۱۳۴۶ هزار میلیارد ریال چک رمزدار بوده است. به عبارتی در کل کشور ۶۱.۹ درصد از کل ارزش چک‌های وصولی عادی و ۳۸.۱ درصد رمزدار بوده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران