شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کارت بانکی یکپارچه با کارت شناسایی فرهیختگان بازنشستگی کشوری طی مراسمی با حضور وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی،

کارت‌های بانکی و شناسایی بازنشستگان ادغام شد

کارت بانکی یکپارچه با کارت شناسایی فرهیختگان بازنشستگی کشوری طی مراسمی با حضور وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و مدیرعامل بانک صادرات ایران رونمایی شد. همزمان با افتتاح دو طرح مرکز اطلاعات و داده‌های (Data Center) صندوق بازنشستگی کشوری و «روایت‌خانه صبا» مرکز اسناد تاریخی و مدیریت دانش این صندوق، از یکپارچه‌سازی کارت شناسایی و کارت بانکی بازنشستگان کشوری توسط بانک صادرات ایران و صندوق بازنشستگی کشوری رونمایی شد. مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری نیز با تاکید بر اینکه بانک صادرات ایران شریک استراتژیک صندوق بازنشستگی کشوری و برای حمایت از بازنشستگان همواره پیش‌قدم بوده است، گزارشی از روند تحول دیجیتال و توسعه خدمات الکترونیک به بازنشستگان این صندوق ارایه کرد و صدور الکترونیکی کسر از حقوق، راه‌اندازی درگاه خدمات الکترونیکی SABA SRM، تولید اپلیکیشن صبا، واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان، ایجاد حواله الکترونیک برای دریافت هزینه‌های درمانی و یکپارچه کردن کارت شناسایی و کارت بانکی بازنشستگان را از جمله اقدامات این صندوق در حوزه توسعه خدمات الکترونیک به بازنشستگان عنوان کرد. مدیرعامل بانک صادرات، صدور کارت شناسایی و کارت خدمات بانکی با هزینه بانک به ارزش بیش از ١٨٠ میلیار ریال برای یک میلیون و ٢٠٠ هزار بازنشسته این صندوق را دیگر اقدام مهم بانک صادرات ایران به منظور تسهیل ارایه خدمات به بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری عنوان کرد. وی در حاشیه رونمایی از این کارت، در خصوص قابلیت‌های آن گفت: این کارت تلفیقی از کارت شناسایی، کارت خدمات بانکی و کارت منزلت است که ضمن افزایش سرعت ارایه خدمات، مشخصات کامل‌تری از افراد از جمله تصویر صاحب حساب و شماره شبا حساب روی آن درج شده و امکان احراز هویت فرد و ارایه خدمات بانکی را در شعب تسهیل می‌کند.این کارت که با هزینه بانک صادرات ایران برای اولین‌بار در استان ایلام به صورت آزمایشی صادر شد، نتیجه مطلوبی به همراه داشت و صدور آن برای یک میلیون و ٢٠٠ هزار بازنشسته صندوق در دست اقدام است. صیدی همچنین از تداوم چهار خدمت همزمان به بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد و افزود: تخصیص ٣٣ هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه برای بازنشستگان این صندوق توسط بانک صادرات ایران تصویب شده که ٢٠ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.تاکنون بیش از ١٨ هزار میلیارد ریال تسهیلات به منظور خرید لوازم خانگی با نرخ ١٠ درصد و اقساط ٦٠ ماهه به بازنشستگان این صندوق پرداخت شده است. مدیرعامل بانک صادرات ایران پرداخت ۹ هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه با نرخ دو درصد برای بازنشستگان این صندوق برای خرید از فروشگاه رفاه در قالب طرح «یاری» را از دیگر تسهیلات ارایه شده به بازنشستگان محترم این صندوق عنوان کرد.

راه‌اندازی شاخص‌های ارزی جدید توسط دویچه بانک

دویچه بانک شاخص‌هایی را برای ردیابی ۲۱ ارز در بازار نوظهور راه‌اندازی کرد. به گزارش رویترز، روز سه شنبه این بانک آلمانی، اعلام کرد که مجموعه جدیدی از شاخص‌های ارزی (FX) را برای ردیابی ۲۱ ارز در بازارهای نوظهور راه‌اندازی کرده که نشان‌دهنده اهمیت فزاینده بازارهای در حال توسعه در اقتصاد جهانی است. مجموعه چهار شاخص ارزی جدید غیر قابل معامله، بازارهای نوظهوری را که طی چند دهه گذشته شاهد افزایش سرمایه‌گذاری جهانی، نسبت رو به رشد بدهی دولت و جهش قابل توجهی در حجم معاملات شاخص‌های ارزی بوده‌اند، ردیابی می‌کند. الیور هاروی، استراتژیست بازار نوظهور درDeutsche Bank طی بیانیه‌ای گفت: این شاخص‌های جدید عملکرد ۲۱ ارز بازار نوظهور را دنبال می‌کنند و به عنوان مجموعه جامعی از شاخص‌ها برای سرمایه‌گذاران ارزی بازارهای نوظهور عمل می‌کنند.

560 میلیارد تومان حراج اوراق مالی با نرخ 21 درصد

ضمن اعلام نتیجه‌ هفتمین مرحله از حراج اوراق مالی اسلامی دولتی در سال ۱۴۰۰ (مورخ 15 تیر ماه)، به اطلاع می‌رساند ‌حراج جدید اوراق یاد شده در تاریخ 22 تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

طی برگزاری هفتمین مرحله از این حراج، یک بانک سفارش‌‌ خود را به ارزش 5.6 هزار میلیارد ریال در سامانه‌ بازار بین‌بانکی ثبت کرد. وزارت امور اقتصادی و دارایی ضمن پذیرش این درخواست‌ با فروش 5.6 هزار میلیارد ریال اوراق «اراد 85» با نرخ بازده تا سررسید 21 درصد به آن بانک موافقت کرد. معاملات مربوط به فروش این اوراق در روز سه‌شنبه 15 تیر‌ماه 1400 توسط کارگزاری بانک مرکزی در سامانه معاملاتی بورس ثبت شد.  همچنین در تاریخ 15 تیرماه سال 1400، در بازار سرمایه 232 میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی دولتی به سایر اشخاص حقیقی و حقوقی فروخته شد. بنابراین در هفتمین حراج اوراق مالی اسلامی دولتی برگزارشده در سال جاری، در مجموع 5.8 هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی دولتی توسط سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی خریداری شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران