شماره امروز: ۵۴۷

دلار 24050 تومان شد

| | |

در بازار آزاد ارز قیمت دلار 24 هزار و 50 تومان، قیمت یورو 29 هزار و 150 تومان و درهم امارات 6 هزار و 600 تومان اعلام شده است. قیمت اونس طلا نیز 1888 دلار اعلام شد

گروه بانک و بیمه| 

در بازار آزاد ارز قیمت دلار 24 هزار و 50 تومان، قیمت یورو 29 هزار و 150 تومان و درهم امارات 6 هزار و 600 تومان اعلام شده است. قیمت اونس طلا نیز 1888 دلار اعلام شد و در نتیجه قیمت سکه و طلا افزایش کمی داشته است.  در صرافی‌های بانکی قیمت‌ دلار و یورو نسبت به روز کاری قبل افزایش یافته است؛ برهمین اساس، قیمت فروش دلار 23 هزار و 575 تومان و قیمت خرید دلار از مردم 23 هزار و 226 تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز معادل 28 هزار و 754 تومان و قیمت خرید یورو نیز 28 هزار و 319 تومان اعلام شده است. قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک میلیون و ۷۷ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۷۴۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۴ هزار و ۵۰ تومان است. قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز 10 میلیون و 650 هزار تومان است. قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 5 میلیون و 850 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 3 میلیون و 800 هزار تومان و سکه یک گرمی 2 میلیون و 300 هزار تومان و هر مثقال طلا 4 میلیون و 669 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است. نوسان قیمت در بازار ارز درحالی رخ داده که در تعطیلات نوروز، با تلاش سفته بازان، قیمت دلار به مرز 26 هزار تومان هم رسیده بود اما انتشار خبرهای مربوط به مذاکرات هسته‌ای و ... باعث عقب‌نشینی دلار از این سطح قیمتی شده است. به اعتقاد کارشناسان دو باور در بازار ارز وجود دارد که موجب نوسانات قیمتی می‌شود، ‌نخست اینکه با مذاکره و بازگشت به برجام و ... قیمت ارز کاهش چشم‌گیری خواهد داشت و دوم اینکه حتی مذاکره هم نمی‌تواند مانع از واقعیات موجود اقتصاد ایران شود و امکان کاهش چشم گیر قیمت ارز وجود ندارد و نهایتا دلار در کانال 23-22 هزار تومان جا خوش می‌کند. نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.

     معامله ۱۰۲ میلیون دلار در سامانه نیما

روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ماه و در سامانه نیما ۱۰۲ میلیون دلار و با میانگین موزون نرخ دلاری معاملات ۲۰۲,۲۵۷ ریال معامله شد. سامانه نیما روز گذشته، شاهد عرضه حدود ۱۶۷ میلیون دلار به صورت حواله به منظور تامین ارز واردات کشور بوده است. این امر حاکی از این است که نرخ ارز موثر در واردات کشور نرخ مذکور بوده است. قیمت هر اونس طلا با ۰.۰۱ درصد کاهش به ۱۸۹۲ دلار و ۶۸ سنت رسید. در حالی که سرمایه‌گذاران در انتظار آمارهای تورم امریکا و سرنخ‌های جدید از سیاست پولی بانک مرکزی اروپا هستند، قیمت طلا  شاهد کاهش بود، اما کاهش سوددهی اوراق قرضه دولت امریکا مانع از افت بیشتر قیمت‌ها شد. بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا ا با 0.01 درصد کاهش به 1892 دلار و 68 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی ا برای تحویل در ماه اوت با 70 سنت معادل 0.04 درصد کاهش به 1893 دلار و 70 سنت رسید. سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت امریکا  در نزدیکی پایین‌ترین رقم بیش از یک ماه اخیر در نوسان بود، در حالی که شاخص ارزش دلار تقریبا ثابت بود. استفن اینز تحلیلگر بازار طلا در موسسه مدیریت دارایی اس پی‌ای گفت: «آنچه شاهدش هستیم انتظار برای اطلاع از نتیجه نشست فدرال رزرو است... فدرال رزرو ممکن است شروع به بحث جدی‌تر در مورد کاهش سیاست‌های انبساطی نماید.» وی افزود: «بازار همچنان بر این عقیده است فدرال رزرو قرار است به آرامی سیاست‌های انبساطی را کاهش دهد و با توجه به چشم‌انداز تورمی تاثیر این وضعیت برای بازار طلا نسبتا مثبت خواهد بود.» روز پنجشنبه نیز تجار نشست سیاست‌گذاری فدرال رزرو و گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده در امریکا را رصد خواهند کرد تا جهت سیاست پولی فدرال رزرو را حدس بزنند. انتظار می‌رود بانک مرکزی امریکا در نشست هفته آینده سیاست فعلی خود را بدون تغییر حفظ کند. جانت یلن، وزیر خزانه داری امریکا روز یکشنبه خاطرنشان کرد که افزایش جزئی نرخ بهره «از نظر جامعه و فدرال رزرو مثبت ارزیابی خواهد شد.» آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد که قیمت کالاهای چینی در درب کارخانه طی ماه می‌بیشترین شتاب رشد را در طی 12 سال گذشته تجربه کرده، در حالی که قیمت‌های مصرف کننده نیز برای سومین ماه متوالی شاهد افزایش بوده است.

     بیت‌کوین ارز قانونی السالوادور شد

السالوادور اولین کشوری است که استفاده از بیت‌کوین را به صورت قانونی تصویب کرد. به گزارش سی ان بی سی، السالوادور اولین کشوری است که بیت کوین را به صورت قانونی تصویب کرد. نمایندگان مجلس در کنگره امریکای مرکزی با کسب ۶۲ رای از ۸۴ رای با اکثریت آرا به لایحه بیت کوین رای مثبت دادند. قیمت بیت کوین اندکی پس از رای‌گیری با ۵ درصد افزایش به ۳۴۲۳۹.۱۷ دلار رسید. در اوایل روز چهارشنبه، رییس‌جمهور این لایحه را برای رای‌گیری به کنگره کشور ارسال کرد. کمک‌های مالیاتی را می‌توان با ارز دیجیتال پرداخت کرد و مبادلات بیت کوین مشمول مالیات بر سود سرمایه نمی‌شوند. بر اساس قانون پیشنهادی، نرخ ارز با دلار امریکا توسط بازار آزادانه تعیین می‌شود. واحد پول فعلی السالوادور دلار امریکا است.


 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران