شماره امروز: ۵۴۷

| | |

عبدالناصر همتی بعد از برکناری از ریاست بانک مرکزی گفت: مدیون روحانی هستم.عبدالناصر همتی بعد از برکناری توسط هیات وزیران، در پیامی نوشت:

همتی: مدیون «روحانی» هستم

عبدالناصر همتی بعد از برکناری از ریاست بانک مرکزی گفت: مدیون روحانی هستم.عبدالناصر همتی بعد از برکناری توسط هیات وزیران، در پیامی نوشت: کنار گذاشتن بنده از اختیارات رییس‌جمهور است. بابت اعتمادشان به خصوص در یکسال اول خدمتم متشکرم.وظیفه من دفاع از اصلاح روندهای اشتباه و مخالف رویه علم اقتصاد است. امیدوارم بابت این انجام وظیفه از من مکدر نشده باشند.من هم مثل همه مردم به خاطر دفاع ایشان از برجام مدیون ایشانم.

سرمایه صرافی‌ها ۲۵ میلیارد تومان شد

حداقل مبلغ سرمایه به منظور تأسیس و فعالیت صرافی تضامنی و صـرافی وابسـته بـه موسسات اعتباری در استان تهران و شهرهای بزرگ (اصفهان، اهـواز، تبریـز، شـیراز، کرج، مشهد، قم و ارومیه) مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال و در سـایر شـهرها مبلـغ۱۳۰ میلیارد تعیین شد. همچنین در شرکت‌های صرافی ‌وابسته به موسسات اعتباری، مجموع تعهدات مالی ناشی از حواله‌های صادره به مشتریان در هر زمان، حداکثر به میزان مبلغ مورد تعهد مندرج در تأییدیه هیات‌مدیره موسسه اعتباری مبنی بر ایفای کامل تعهدات مورد اشاره توسط صرافی‌ وابسته خواهد بود.  علاوه بر این، تأسیس شعبه توسط شرکت‌های صرافی وابسته به موسسات اعتباری در صورت تأمین سرمایه برای تأسیس هر شعبه به میزان۷۵ درصد حداقل سرمایه مورد نیاز برای تأسیس صرافی بر اساس محل استقرار شعبه، دارا بودن حداقل پنج سال سابقه فعالیت مجاز، تأیید عملکرد صرافی توسط بانک مرکزی و با کسب مجوز از بانک مرکزی ممکن خواهد بود.  مضافاً اینکه، ایجاد باجه توسط شرکت‌های صرافی وابسته به موسسات اعتباری صرفاً برای انجام عملیات خرید و فروش نقدی ارز به صورت موقت منوط به کسب موافقت بانک مرکزی، پیش‌بینی شده است. از دیگر اهم احکام مقرر در دستورالعمل مذکور آن‌که؛ از ‌این ‌پس تصدی سمت مدیرعامل در شرکت صرافی و تمدید دوره مسوولیت وی منوط به أخذ تأییدیه صلاحیت از بانک مرکزی است. ضمن آنکه انجام هرگونه عملیات صرافی در بسترهای معاملاتی برخط داخلی و استفاده از رمزارزهای استخراج شده داخلی برای واردات، صرفاً بر اساس ضوابط ابلاغی بانک مرکزی، امکان‌پذیر است و اعطای هرگونه تسهیلات توسط موسسات اعتباری به شرکت صرافی ممنوع است. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران