شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس کل بیمه مرکزی گفت: با شکل‌گیری کامل و آغاز فعالیت رسمی صندوق بیمه حوادث طبیعی، امسال ۳۰ میلیون واحد مسکونی زیر پوشش این صندوق قرار می‌گیرد.

۳۰میلیون واحد مسکونی  تحت پوشش بیمه حوادث طبیعی

رییس کل بیمه مرکزی گفت: با شکل‌گیری کامل و آغاز فعالیت رسمی صندوق بیمه حوادث طبیعی، امسال ۳۰ میلیون واحد مسکونی زیر پوشش این صندوق قرار می‌گیرد.

«غلامرضا سلیمانی» روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: صندوق بیمه حوادث طبیعی در سال ۱۴۰۰ تاسیس شد، به همین دلیل تاکنون هیات امنای این صندوق ۲ بار تشکیل شده و قرار است خردادماه سومین جلسه هیات امنای این صندوق برگزار شود.

سرمایه این صندوق توسط دولت تصویب و به سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شده است تا بخشی از آن توسط دولت پرداخت شود.

سلیمانی با بیان اینکه اکنون رییس صندوق مشخص شده است، اظهار داشت: اساسنامه آن از سوی دولت در حال نهایی شدن است و بزودی تصویب می‌شود.

بزودی همه تعهدات این صندوق براساس پرداخت‌های دولت و مردم انجام شده و عملیات آن شروع می‌شود.

۳۰ میلیون واحد مسکونی در کشور تحت پوشش صندوق بیمه حوادث طبیعی قرار دارند، اما این صندوق و ساختار آن در حال شکل‌گیری است و تا یک تا دو ماه دیگر به‌طور رسمی شروع به کار خواهد کرد.

پوشش این واحدهای مسکونی در تعهد این صندوق است، بنابراین اگر در سال ۱۴۰۰ اتفاقی رخ دهد، بیمه از این واحدهای تحت پوشش بیمه حمایت می‌کند.

همه واحدهایی که دارای آب و برق و پروانه ساخت هستند زیر پوشش این صندوق قرار خواهند گرفت و در سال‌های آینده غیر از واحدهای مسکونی، واحدهای غیرمسکونی و تجاری هم در مقابل حوادث طبیعی تحت پوشش این صندوق قرار می‌گیرند. دراجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران «قانون تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی» در جلسه علنی پنجم آبان ماه ۱۳۹۹ مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ۱۴ آبان ۱۳۹۹ به تایید شورای نگهبان رسید. به‌منظور جبران بخشی از خسارت‌های مالی ناشی از حوادث طبیعی از جمله زلزله، سیل، توفان، صاعقه، سنگینی برف، رانش زمین، ریزش کوه و دریالرزه (سونامی)، همه ساختمان‌های مسکونی دارای انشعاب قانونی برق در مناطقی که احتمال وقوع هر یک از خطرات مذکور در آنها وجود داشته باشد در مدت یک سال پس از تصویب این قانون، تحت پوشش بیمه حوادث طبیعی قرار می‌گیرند.

اثر مثبت معاملات طلا و نقره  بر بازار سهام اروپا

افزایش معاملات طلا و نقره اثر مثبتی بر بازار سهام اروپا گذاشت. به گزارش کیتکو، طلا (۰.۱۳ درصد) و نقره (۰.۴۳ درصد) در معاملات آسیا افزایش داشتند. در حال حاضر این فلز زرد با قیمت۱۸۸۲.۷۰ دلار در هر اونس معامله می‌شود، در حالی که نقره به قیمت۲۷.۶۴ دلار در هر اونس رسید. سایر کالاها، مس ۰.۸۶ درصد کاهش یافته و نفت خالص وست تگزاس اینترمدیت۰.۲۹ درصد افزایش یافته است. نیک کی۲۲۵، ۰.۱۷ درصد، ‌ای اس اکس ۰.۲۲ درصد و کامپوزیت شانگهای۰.۲۷ درصد یک شبه بالاتر بسته شده و باعث شدند که راه بازارهای آتی اروپا به بورس‌های بزرگ باز شود. در بازار ارز، دلار امریکا در برابر ین ژاپن بزرگ‌ترین متحرک بود و این جفت ارز ۰.۱۷ درصد سقوط کرد. شاخص دلار ۰.۰۸ درصد پایین‌تر بود و بقیه ارزهای اصلی به صورت محدود معامله شدند. با مرور اخبار، در ژاپن، بیمارستان‌ها در اوزاکا در حال پرشدن تخت‌ها هستند، پزشکان هشدار فروپاشی سیستم را می‌دهند. چین بار دیگر تکرار کرده است که تخلفات قیمت کالاها را تحمل نخواهد کرد. کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی جمهوری خلق چین (NDRC) گفت که آنها با شرکت‌های اصلی در صنایع سنگ آهن، فولاد، مس و آلومینیوم ترتیب دیداردادند. یک مقام ایرانی خاطرنشان کرد تمدید توافق نظارت هسته‌ای امکان پذیر است. بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده گفت که هنوز نشانه‌ای نیست که ایران مایل باشد هر توافقی را امضا کند. رییس بانک ملی سوییس اظهار داشت که فرانک سوییس همچنان بسیار ارزشمند است. امروز گردهمایی مجازی کوین دسک با سخنرانانی از جمله ری دالیو و کتی وود برگزار می‌شود. شاید بتوان به نظرات بیشتری در مورد سقوط اخیر در بیت کوین در برابر دلار دست یافت.

سقوط ۵۰ درصدی بیت کوین در ۴۰ روز

ارزش بیت کوین۱۳ درصد در روز یکشنبه پایین آمد و به ۳۲۶۰۱ دلار رسید، یعنی به ۵۰ درصد کمتر از اوج قیمت آن در چهاردهم آوریل رسید. به گزارش رویترز، ارزش بیت‌کوین۱۳ درصد در روز یکشنبه به دنبال فروش گسترده آن کاهش یافت و باعث شد بزرگ‌ترین ارز مجازی دنیا۵۰ درصد نسبت به اوج قیمت خود سقوط داشته باشد. ارزش بیت کوین در ساعت ۱۸ به وقت گرینویچ تا ۳۲۶۰۱ دلار پایین آمد یعنی۴۸۹۹.۵۴ دلار نسبت به قیمت قبلی خود کاهش داشت. بیت کوین در چهاردهم آوریل به اوج ۶۴۸۹۵.۲۲ دلار رسیده بود. ارز مجازی اتریوم هم ۱۷ درصد کاهش قیمت داشته و تا ۱۹۰۵ دلار در روز یکشنبه پایین آمد. بسیاری بی‌ثباتی قیمت بیت کوین را غیر قابل توجیه می‌دانند. این ارز مجازی به دنبال اظهارات مدیرعامل تسلا در هفته گذشته تحت فشار زیادی قرار داشته است. الون ماسک اعلام کرد دیگر بیت کوین را به عنوان یک شیوه پرداخت قبول ندارد. به علاوه چین هم در روز جمعه استخراج و تجارت بیت کوین را در تلاش برای جلوگیری از خطرهای آن محدود کرد. کمیته توسعه و ثبات مالی چین به ریاست معاون نخست وزیر این کشور اعلام کرد بیت کوین باید تحت نظارت بیشتری قرار بگیرد.  این اظهارات چند روز پس از آن بیان شده بود که چین بانک‌ها و شرکت‌های پرداخت را از ارایه خدمات مربوط به ارز مجازی منع کرده بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران