شماره امروز: ۵۴۷

| | |

در حالیکه برخی بانک‌ها با ارسال پیامک به مشتریان خود از افزایش هزینه سرویس پیامکی به ۳۰ هزار تومان خبر می‌دهند،

هزینه سرویس پیامکی بانک‌ها ۳۰ هزار تومان می‌شود

در حالیکه برخی بانک‌ها با ارسال پیامک به مشتریان خود از افزایش هزینه سرویس پیامکی به ۳۰ هزار تومان خبر می‌دهند، دبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی گفت: هنوز تصمیمی برای افزایش هزینه سرویس پیامکی بانک‌ها گرفته نشده است اما احتمال اینکه در آینده نزدیک این نرخ افزایش یابد، وجود دارد.  گزارش‌ها حاکی از آن است که برخی بانک‌ها اقدام به افزایش هزینه سرویس پیامکی خود به ۳۰ هزار تومان کرده‌اند و با ارسال پیامکی به مشتریان خود اعلام کرده‌اند که «مبلغ ۳۰ هزار تومان از حساب شما به عنوان هزینه یکساله سرویس پیامک کسر شده است ». این در حالی است که هزینه سرویس پیامکی بانک‌ها سال قبل از ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان به ۱۵ هزار تومان افزایش یافته بود. پیش از این بانک‌ها علت افزایش هزینه سرویس پیامکی را افزایش هزینه دریافتی شرکت مخابرات اعلام کرده بودند. در پی این موضوع، محمدرضا جمشیدی، دبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی به ایسنا گفت: طی بررسی‌های صورت گرفته در سال گذشته، به‌طور متوسط هزینه مخابراتی هر کارت حساب بانکی معادل ۴۰ تا ۴۸ هزار تومان می‌شود. ممکن است فردی در طول سال یک پیامک بانکی و فرد دیگری در شبانه روز چندین پیامک دریافت کند.وی افزود: در جلسات سال گذشته مطرح شد که هزینه سرویس پیامکی به ۱۵ هزار تومان افزایش پیدا کند که برخی بانک‌ها از جمله بانک شهر این افزایش را انجام داده و علت آن را هزینه‌های مخابراتی در این زمینه اعلام کردند. البته کسانی که نمی‌خواهند سرویس پیامکی داشته باشند، می‌توانند پیامک بدهند تا پول برداشته شده از حسابشان برگردانده شود و از این به بعد پیامک بانکی دریافت نکنند.جمشیدی ادامه داد: قرار بود درباره تغییر نرخ ۱۵ هزار تومانی سرویس پیامکی بانک‌ها، جلسه‌ای با بانک‌های دولتی در اسفند سال گذشته داشته باشیم تا هم اندیشی صورت گیرد و در این زمینه اقدامی انجام شود که تاکنون تصمیمی برای افزایش هزینه سرویس پیامکی گرفته نشده؛ درحالیکه هزینه‌هایی که شرکت مخابرات از بانک‌ها در این زمینه می‌گیرد، خیلی فراتر از این ارقام است و به همین دلیل تصمیم گرفته‌ایم که هزینه سرویس پیامکی بانک‌ها افزایش یابد که البته تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.به گفته وی احتمال اینکه در آینده نزدیک هزینه سرویس پیامکی بانک‌ها افزایش یابد، وجود دارددبیرکانون بانک‌های خصوصی با تأکید براینکه هنوز جلسه تصمیم‌گیری برای افزایش هزینه‌های سرویس پیامکی بانک‌ها در سال ۱۴۰۰ برگزار نشده است، گفت: بانک شهر، با تصمیم درون سازمانی این هزینه را به ۳۰ هزار تومان افزایش داد.هنوز جلسه بانک‌های خصوصی برای تصمیم‌گیری درباره افزایش هزینه سرویس پیامکی برگزار نشده، قرار بود این جلسه دیروز برگزار شود که به دلیل کرونا لغو شد.دبیرکانون بانک‌های خصوصی درباره میزان افزایش هزینه سرویس پیامکی بانک‌ها در سال جاری گفت: هنوز مشخص نیست و باید درباره این موضوع در جلسه با تمام بانک‌ها تصمیم‌گیری شود.

اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۱  از بحران خارج نمی‌شود

طبق تحقیق انجام شده، اقتصاد جهانی قادر نیست در سال ۲۰۲۱ از بحران خارج شود. به گزارش تاس، کارشناسان دانشکده عالی اقتصاد خاطرنشان کردند که هنوز عواملی که بر اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۰ تأثیر منفی گذاشته، از بین نرفته‌اند. طبق مطالعه کارشناسان دانشکده عالی اقتصاد همراه با اتحادیه صنعتگران و کارآفرینان روسیه، پیش بینی‌ها مبنی بر غلبه اقتصاد جهانی بر بحران کرونا در سال ۲۰۲۱ توجیه پذیر نیست. در برابر پیک‌های جدید همه‌گیری که در ماه‌های اخیر بسیاری از کشورها را درگیر خود کرده است، از هم اکنون بدیهی است که پیش بینی‌های اولیه بهبود کامل اقتصاد جهانی از این بحران در سال ۲۰۲۱ توجیه پذیر نیست. کارشناسان خاطرنشان کردند که هنوز عوامل با تأثیر منفی بر اقتصاد جهانی، از بین نرفته‌اند. این کارشناسان معتقدند: شدت محدودیت‌های قرنطینه و میزان واکسیناسیون COVID-۱۹ متفاوت در کشورهای خاص و همچنین ظهور سویه‌های جدید خطرناک ویروس، همچنان بر وضعیت اقتصاد ملی و زنجیره‌های تأمین جهانی تأثیر منفی خواهد گذاشت. نتیجه این گزارش این است که دولت‌ها باید سیاست‌های اقتصادی خود را با شرایط رکود طولانی‌تر منطبق کنند. در عین حال، چشم‌انداز بهبود اقتصادی نه تنها به اقدامات دولت، بلکه تا حد زیادی به برنامه‌ها و انتظارات بنگاه‌ها نیز بستگی دارد و اما درمورد دولت روسیه، تقویت نقش دولت، خطرات ناشی از مداخله دولت در کنترل مشاغل و قیمت گذاری، کاهش نیافتن بار اداری و دیجیتالی شدن فرایندهای تجاری حایز اهمیت هستند.

برگشت تراکنش‌های فاقد کد شهاب از ۶ اردیبهشت

مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی اعلام کرد: در گام بعدی برای تراکنش‌های بانکی، از 6 اردیبهشت تراکنش بدون کد ملی شخص حقیقی و شناسه ملی شخص حقوقی در پایا برگشت می‌خورد.او تأکید دارد که این اقدام تاثیری بر فعالیت مشتریانی که اطلاعات هویتی ایشان نزد بانک‌ها موجود است نخواهد داشت.وی همچنین گفته: بانک‌ها برای ثبت کد شهاب و ثبت حساب‌ها در بانک مرکزی اقدام کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران