شماره امروز: ۵۴۷

| | |

در بازار ارز آزاد، قیمت‌ها اندکی افزایش یافت و قیمت دلار 24 هزار و380 تومان، قیمت یورو 29 هزار و 250 تومان و درهم امارات 6 هزار و 700 تومان اعلام شده است.

گروه بانک و بیمه|  در بازار ارز آزاد، قیمت‌ها اندکی افزایش یافت و قیمت دلار 24 هزار و380 تومان، قیمت یورو 29 هزار و 250 تومان و درهم امارات 6 هزار و 700 تومان اعلام شده است. به دنبال این افزایش و اعلام اونس جهانی طلا به قیمت 1843 دلار سکه نیز اندکی افزایش یافته و به 11 میلیون و 70 هزار تومان معامله شد.  در صرافی‌های بانکی نیز قیمت‌ دلار نسبت به روز کاری قبل فعلا ثابت مانده ولی قیمت یورو کمی کاهش یافته است؛ برهمین اساس قیمت فروش دلار 23 هزار و 870 تومان و قیمت خرید دلار از مردم 23 هزار و 420 تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز معادل 28 هزار و 850 تومان و قیمت خرید یورو نیز 28 هزار و 400 تومان اعلام شده است.نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند. هر دلار در صرافی‌های بانکی ۲۳ هزار و ۸۷۰ تومان معامله شد که قیمت آن نسبت به روز معاملاتی کاری گذشته (دوشنبه) تغییری نداشت و نرخ هر یورو نیز به ۲۸ هزار و ۸۵۰ تومان رسید.قیمت فروش یورو نیز با کاهش ۱۰۰ تومانی نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری گذشته (دوشنبه) به ۲۸هزار و ۸۵۰ تومان رسید.قیمت خرید هر دلار ۲۳ هزار و ۴۲۰ تومان و نرخ خرید هر یورو نیز ۲۸ هزار و ۴۰۰ تومان شد، همچنین قیمت خرید دلار در بازار متشکل ارزی ۲۳ هزار و ۱۹۲ تومان و قیمت فروش آن ۲۳ هزار و ۴۲۴ تومان بود.علاوه بر این نرخ خرید یورو در این بازار ۲۸ هزار و ۸۰ تومان و نرخ فروش آن ۲۸ هزار و ۳۶۱ تومان اعلام شد.براساس این گزارش در سامانه نیما در روز معاملاتی گذشته (دوشنبه)، هر یورو به قیمت ۲۷ هزار و ۸۱۰ تومان و هر دلار ۲۳ هزار و ۴۵۳ تومان به فروش رفت. همچنین در سامانه سنا دوشنبه حواله یورو به قیمت ۲۹ هزار و ۶۲۴ تومان معامله شد همچنین حواله دلار به قیمت ۲۳ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد. قیمت دلار که در هفته‌های گذشته با توجه به افزایش امیدواری در زمینه صادرات نفت و دسترسی به منابع مالی کاهشی شده بود، در روزهای اخیر دوباره رشد کرده است. در بازار طلا نیز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سه شنبه) با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی نسبت به روز دوشنبه (سیزدهم بهمن) ۱۱میلیون و ۵۰ هزار تومان معامله شد.سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۰ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد. همچنین نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع سکه چهار میلیون و ۱۰۰هزار تومان و سکه یک گرمی هم دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله شد. علاوه براین، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و هر مثقال طلا به چهار میلیون ۷۶۵ هزار تومان رسید.اونس جهانی طلا نیز یک‌هزار و ۸۴۸ دلار و ۶ سنت فروخته شد. هفته گذشته (۳۰ دی) قیمت سکه تاکنون با باقی ماندن در کانال ۱۰ میلیون تومانی، هر روز با افزایش یا کاهش روبه‌رو شده است.بررسی‌ها نشان می‌دهد هفته‌های گذشته قیمت سکه و طلا متاثر از بازار ارز روند کاهشی داشته و سیر نزولی قیمت ارز روی بازار طلا موثر بود. همچنین افزایش قیمت اونس جهانی طلا باعث شده تا قیمت سکه در بازار ایران با وجود ثبات نرخ دلار با رشدی نسبی همراه شود. این در شرایطی است که کارشناسان افت بیشتر اونس جهانی طلا در هفته‌های آینده را پیش‌بینی کرده‌اند. علاوه براین انتظار می‌رود با آغاز توزیع واکسن کرونا و بهبود شرایط اقتصادی در ماه‌های آینده، میزان استقبال از طلا به عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری کاهش یابد.

   کاهش قیمت طلا

قیمت هر اونس طلا با ۰.۲۹ درصد کاهش به ۱۸۵۵ دلار و ۲۹ سنت رسید.به گزارش رویترز، در حالی که سرمایه‌گذاران پس از رشد قیمت‌های جلسه گذشته در بازار فلزات گرانبها اقدام به برداشت سود کرده‌اند، و در حالی که جمهوری‌خواهان تلاش دارند رقم بسته محرک مالی پیشنهادی بایدن را پایین بیاورند، قیمت طلا و نقره امروز شاهد کاهش بود. بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.29 درصد کاهش به 1855 دلار و 29 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی دیروز برای تحویل در ماه آوریل با 0.33 درصد کاهش به 1857 دلار و 70 سنت رسید. چند سناتور جمهوری‌خواه از دولت بایدن خواسته‌اند تا رقم بسته محرک مالی پیشنهادی خود را از 1.9 تریلیون دلار به 600 میلیارد دلار کاهش دهد تا بتوانند از تصویب آن حمایت کنند. جو بایدن دیروز گفت، با بسته‌ای که نتواند نیازهای فعلی اقتصاد امریکا را تامین کند موافقت نخواهد کرد.قیمت فلز نقره نیز که روز دوشنبه با 7.3 درصد جهش به 30 دلار و 3 سنت یعنی بالاترین رقم از فوریه 2013 رسیده بود، دیروز با 1.5 درصد افت به 28 دلار و 54 سنت رسید. ادوارد میر تحلیلگر بازار فلزات گرانبها در این باره گفت: «این واقعیت که قیمت نقره به تنهایی و بدون افزایش مشابه در سایر فلزات گرانبها و صنعتی اینگونه بالا رفته و نشان می‌دهد که این رشد قیمت دوام نخواهد داشت و قیمت به‌شدت افت می‌کند.» عامل دیگر افت قیمت نقره این بود که برخی از اعضای شبکه اجتماعی ردیت از تجارت خرد خواستند تا دست از معامله بردارند. تحلیلگران انتظار دارند نوسانات در بازار نقره در روزهای آتی نیز ادامه داشته باشد.به گفته کایل رویدا، تحلیلگر‌ای جی مارکت، رفتار دیوانه وار بازار در این روزها سبب شده تا امکان پیش بینی تحولات قیمت بسیار پایین بیاید.قیمت فلز پلاتین هم دیروز با 1.5 درصد کاهش به 1110 دلار و 77 سنت رسید. قیمت فلز پالادیوم هم با 0.3 درصد رشد به 2253 دلار و 3 سنت رسید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران