شماره امروز: ۵۴۷

| | |

طی ۹ ماهه ۱۳۹۹ به ۷۶۳ شرکت دانش بنیان معادل ۱۹۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد که نسبت به نه ماهه ۱۳۹۸ معادل ۱۲۸ درصد افزایش داشته است .

دانش‌بنیان‌ها چقدر تسهیلات گرفتند؟

طی ۹ ماهه ۱۳۹۹ به ۷۶۳ شرکت دانش بنیان معادل ۱۹۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد که نسبت به نه ماهه ۱۳۹۸ معادل ۱۲۸ درصد افزایش داشته است . روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: بیشترین تسهیلات طی 9 ماهه 1399 از سوی بانک‌های صادرات به مبلغ 35.3 هزار میلیارد ریال، ملت به مبلغ33.2 هزار میلیارد ریال و ملی به مبلغ 30.5 هزار میلیارد ریال پرداخت شده است. روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: میزان تسهیلات اعطایی در مدت ۹ ماهه ۱۳۹۹ به ۷۶۳ شرکت دانش بنیان معادل ۱۹۱ هزار میلیارد ریال شد که نسبت به ۹ ماهه ۱۳۹۸ معادل ۱۲۸ درصد افزایش داشته است.بیشترین تسهیلات در ۹ ماهه ۹۹ از سوی بانک‌های صادرات به مبلغ ۳۵.۳ هزار میلیارد ریال، سپس ملت به مبلغ۳۳.۲ هزار میلیارد ریال و ملی به مبلغ ۳۰.۵ هزار میلیارد ریال پرداخت شده است. مهر ماه امسال صندوق نوآوری و شکوفایی درباره حمایت شبکه بانکی از شرکت‌های دانش‌بنیان اعلام کرد: هشت نوع تسهیلات از سال ۹۷ به شرکت‌های دانش‌بنیان به واسطه بانک‌ها اعطا می‌شود.بنابر اعلام این صندوق: همچنین انواع ضمانتنامه‌های بانکی بوسیله ۱۱ بانک برای شرکت‌ها از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی صادر می‌شود و در چارچوب اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان برخی از بانک‌ها دفتر خدماتی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ایجاد کردند.براساس این گزارش، برخی بانک‌ها که فاقد دفتر در صندوق نوآوری و شکوفایی باشند، اقدام به تشکیل این دفتر در شعب بانک کردند و در سال گذشته بانک‌ها ۲۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان اعطا کردند.

تنها از ۳۰  درصد ظرفیت بیمه کشور استفاده   می‌شود

رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه باید بیمه‌ها در افزایش پوشش بیمه‌ای تلاش بیشتری داشته باشند گفت: تنها از ۳۰ درصد ظرفیت بیمه در کشور استفاده می‌شود. غلامرضا سلیمانی امیری روز شنبه در آیین گشایش شعبه انقلاب بیمه آسیا در اهواز بیان کرد: ۷۰ درصد جمعیت کشور می‌توانند از بیمه استفاده کنند اما هنوز برای پوشش بیمه‌ای این میزان جمعیت کاری نشده است.در سفر خود به خوزستان قصد داریم که دلیل پایین بودن نفوذ ضریب بیمه در این استان را آسیب‌شناسی و دلیل پایین بودن فرهنگ استفاده از بیمه را در این استان بررسی کنیم. سلیمانی امیری ادامه داد: مدیران شعب و سرپرستی‌های بیمه در خوزستان باید تلاش بیشتری را برای پوشش بیمه‌ای در استان داشته باشند. وی با بیان اینکه صنعت بیمه در خوزستان باید جهش داشته باشد گفت: ضریب نفود بیمه در خوزستان ۰.۸ درصد است و از میانگین کشوری ۲.۶۶ بسیار پایین‌تر است. باید برای افزایش این میانگین نهایت تلاش در استان انجام شود. رییس کل بیمه مرکزی افزود: در خوزستان در بحث بیمه شخص ثالث با مشکلی روبه رو نیستیم و باید از بیمه در بخش درمان و بیمه عمر بیشتر استفاده شود. در حال حرکت به سمتی هستیم که شرکت‌های بیمه‌ای به دنبال گرفتن مجوز از بیمه مرکزی نباشند و طرح‌ها و ایده‌های نو و جدید را ارایه دهند. بیمه آسیا جایگاه نخست را در بین شرکت‌های بیمه‌ای در میزان سرمایه‌گذاری و انعقاد قرارداد و دریافت حق بیمه و پرداخت خسارت دارد.طبق اعلام بیمه آسیا در کشور هفت میلیون بیمه گذار زیرپوشش این بیمه هستند و روزانه یکصد میلیارد ریال خسارت پرداخت می‌کند.رییس کل بیمه مرکزی در سفر سه روزه خود به خوزستان افتتاح چند طرح بیمه‌ای و بازدید از مراکز وابسته به بیمه را در برنامه خود دارد. رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه شرکت‌های بیمه‌ای باید در بخش بیمه عمر و زندگی، بیشتر سرمایه‌گذاری کنند، گفت: پوشش بیمه‌ای در بخش بیمه ثالث در کشور به خوبی انجام گرفته است.غلامرضا سلیمانی امیری روز یکشنبه در آیین گشایش بیمه تجارت نو در اهواز که با حضور مدیران عامل بیمه‌های مختلف برگزار شد بیان کرد: سرمایه‌گذاری و پوشش بیمه‌ای هر‌چه بیشتر در این بخش از بیمه نه تنها برای فرد مفید است برای شرکت بیمه‌ای نیز سودآور است و زیان کمتری را در این بخش پرداخت خواهد کرد. وی با تاکید بر حرکت بیمه‌ها به سمت ترویج بیمه زندگی و عمر افزود:  در ۲۰ سال گذشته به صورت مداوم و بطور میانگین بیمه‌ها در بخش پوشش بیمه زندگی و عمر رشد سرمایه‌گذاری ۳۸ درصد را داشته‌اند.وی همچنین گفت: حضور جوانان در صنعت بیمه می‌تواند موجب پویایی و رشد در این صنعت شود به همین منظور از نیروهای جوان در این صنعت بیشتر استفاده شود. سلیمانی امیری بیان کرد: باید برای پوشش بیمه‌ای بیشتر در جامعه شرکت‌های بیمه‌ای بیشتر و جدیدتر با توان علمی و کارشناسی ایجاد کرد تا ضریب نفوذ بیمه را در سطح کشور افزایش دهیم.بیمه تجارت نو از شرکت‌های جدید بیمه‌ای است که از سال ۹۵ راه‌اندازی شده و ۱۵ نمایندگی در خوزستان دارد.۳۷هزار نفر در خوزستان زیرپوشش این بیمه هستند. 

بانک تجارت و نفت و گاز پارسیان و پست‌بانک از سهامداران این بیمه هستند.رییس کل بیمه مرکزی برای افتتاح چند طرح بیمه‌ای و بررسی وضعیت ضریب نفوذ بیمه در خوزستان از شامگاه جمعه سفری سه روزه را به خوزستان آغاز کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران