شماره امروز: ۵۴۷

| | |

آسیب‌های گسترده ناشی از حوادث طبیعی نه تنها بار مالی بسیاری برای دولت‌ها به همراه دارد بلکه آسیب‌های زیادی را نیز به مردم تحمیل می‌کند

آسیب‌های گسترده ناشی از حوادث طبیعی نه تنها بار مالی بسیاری برای دولت‌ها به همراه دارد بلکه آسیب‌های زیادی را نیز به مردم تحمیل می‌کند. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، دکتر غلامرضا سلیمانی که در برنامه زنده گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه خبر حضور یافت با اعلام این مطلب افزود: خوشبختانه بعد از رفت و برگشت‌های مکرر لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی از راهروهای دولت تا صحن علنی مجلس و شورای نگهبان، این نهاد حمایتی از ابتدای سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. رییس کل بیمه مرکزی از انتخاب هیات امنای صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی و تدوین اساسنامه‌های آن خبر داد و اظهار داشت: با تنظیم و ابلاغ آیین‌نامه‌های مرتبط در مرحله نخست 30 میلیون واحد مسکونی در برابر حوادث طبیعی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند و در گام بعدی واحدهای تجاری نیز مشمول بیمه نامه حوادث طبیعی خواهند شد. دکتر سلیمانی، گسترش فضای آرامش و کاهش دغدغه‌های مالی دولت و مردم را از اثرات مثبت راه‌اندازی این صندوق ارزیابی کرد و افزود: با تمهیدات پیش‌بینی شده نیمی از حق بیمه در قالب یارانه توسط دولت و نیم دیگر به صورت درج در قبوض برق از بیمه‌شدگان دریافت خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: برای هموطنانی که از پوشش نهادهای حمایتی نظیر کمیته امداد و سازمان بهزیستی بهره می‌برند معافیت‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است. رییس شورای عالی بیمه تصریح کرد: بر اساس قانون در صورت بروز حوادثی نظیر سیل و زلزله این صندوق دو هفته مهلت دارد تا خسارات آسیب دیدگان ناشی از حوادث طبیعی را پرداخت کند. رییس کل بیمه مرکزی فعالیت این صندوق را یک نوع بیمه پایه حوادث ارزیابی و از شهروندان دعوت کرد برای بهره‌گیری از خدمات تکمیلی حوادث از پوشش‌های متنوع و مکمل که توسط شرکت‌های بیمه ارایه می‌شود نیز استفاده کنند.

دکتر غلامرضا سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود آمار ضریب نفوذ بیمه را نشانه توسعه یافتگی هر کشوری دانست و گفت: با راه‌اندازی این صندوق، ضریب نفوذ بیمه در ایران به سطح قابل قبول‌تری خواهد رسید. وی در همین راستا از ضرورت پوشش بیمه اموال غیرمنقول تمامی نهادهای دولت در سال آینده خبر داد و گفت: با تحقق این امر و عملکرد صندوق بیمه کشاورزی دستیابی به اهداف صنعت بیمه در حوزه استاندارد سازی ضریب نفوذ بیمه دور از دسترس نخواهد بود. گفتنی است در پایان این گفت‌وگوی ویژه خبری آخرین تحولات مربوط به بیمه نامه خودروهای متعارف و غیرمتعارف توسط رییس کل بیمه مرکزی تشریح شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران