شماره امروز: ۵۴۷

| | |

از این پس همه چک‌های صادره توسط بانک‌ها «کد یکتا» خواهند داشت. قانون اصلاح قانون صدور چک مصوب سال ۱۳۹۷ که اجرایی شدن آن به تدریج آغاز می‌شود، تاکید دارد که هر برگه چک باید با کد یکتا صادر شود

درج کد یکتا روی همه چک‌ها

از این پس همه چک‌های صادره توسط بانک‌ها «کد یکتا» خواهند داشت. قانون اصلاح قانون صدور چک مصوب سال ۱۳۹۷ که اجرایی شدن آن به تدریج آغاز می‌شود، تاکید دارد که هر برگه چک باید با کد یکتا صادر شود .بر این اساس صدور و ارایه دسته‌چک به متقاضیان واجد شرایط صرفا از طریق سامانه صیاد عملیاتی خواهد بود و اعطای دسته چک به مشتریان خارج از این سامانه ممنوع است. استعلام وضعیت اعتباری چک صیادی نیز از طریق این نشانی اینترنتیhttps: //www.cbi.ir/EstelamSayad/1989.aspx در سایت بانک مرکزی قابل انجام است.

مقابله با تحریم‌ و فشارهای ارزی و ریالی در بودجه

جبار کوچکی‌نژاد نماینده مجلس درباره شرایط جنگ اقتصادی ایران و تنظیم راهبرد درست مقابله با آن توسط دولت و مجلس، اظهار کرد: امروز کشور با یک جنگ اقتصادی بی‌سابقه و همه‌جانبه‌ای روبه‌رو است، یعنی در هیچ مقطع تاریخی نبوده که کشور بدین صورت مورد هجوم دشمن قرار گیرد.امروز جنگ به سمت معیشت و اقتصاد کشور رفته و تمام ارکان کشور را مورد هدف قرار داده و شدیدترین فشارها بر کشور تحمیل شده است. بودجه کشور باید به نحوی نوشته شود تا تحریم‌ها نتوانند اثری روی مسائل اقتصادی و معیشتی بگذارد. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره رفع تحریم‌ها گفت: برداشتن تحریم‌ها در دستان ما نیست بلکه در دستان دشمن است و قصد آنها از وضع این تحریم‌ها نابودی نظام جمهوری اسلامی است.خنثی‌سازی تحریم‌ها در دستان ما قرار دارد، ابتدا باید مقاومت داخلی را بالا برد که چنین موردی تاکنون اتفاق افتاده و روش بعدی این است که باید اقدامات کشور همانند سامانه پدافند عمل کند یعنی هر تحریمی که همانند موشک در حال شلیک به سمت ما است را باید با پدافند ضد تحریمی آن را منحرف ‌کنیم. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران