شماره امروز: ۵۴۷

| | |

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، صعودهای پی‌درپی و خیره‌کننده بیت‌کوین کماکان ادامه دارد و با ورود تقاضاهای جدید به بازار، این ارز برای نخستین‌بار به کانال ۳۲ هزار دلار نیز وارد شد.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، صعودهای پی‌درپی و خیره‌کننده بیت‌کوین کماکان ادامه دارد و با ورود تقاضاهای جدید به بازار، این ارز برای نخستین‌بار به کانال ۳۲ هزار دلار نیز وارد شد. در روزهای اخیر بیت‌کوین با ادامه رکوردشکنی به مرز ۳۰ هزار دلار رسید.به گزارش راشاتودی، بزرگ‌ترین ارز رمزنگاری شده در جهان، بیت کوین، پس از چهار برابر شدن ارزش طی ۱۲ ماه گذشته، در دومین روز سال جدید رکورد جدیدی را در ۲۹۸۴۸ دلار ثبت کرد.بر اساس ردیابی داده‌های کوین دسک: این ارز مجازی در ۲۴ ساعت گذشته حدود دو درصد اضافه شده است و در مرز ۳۰۰۰۰ دلار قرار دارد.این ارز رمزنگاری شده در سال گذشته با کمتر از ۷۰۰۰ دلار آغاز شد و در ماه مارس، قبل از شروع روند صعودی فعلی، به زیر ۵۰۰۰ دلار سقوط کرد. اندکی پس از اعلام پشتیبانی PayPal از بیت کوین و ارزهای رمزپایه، بیشترین سود در چند ماه گذشته مشاهده شد. در دسامبر، این توکن تقریبا ۵۰ درصد افزایش یافت که بزرگ‌ترین پیشرفت ماهانه خود از سال ۲۰۱۹ است.این روند صعودی با توجه به علاقه روزافزون سرمایه‌گذاران صورت گرفت و برخی آن را به عنوان حفاظی در برابر تضعیف دلار ارزیابی کردند. همچنین به عنوان نوعی طلای دیجیتال تبلیغ شده است، در حالی که استنلی دراکن میلر، سرمایه‌گذار بزرگ، اظهار داشت که انتظار دارد این توکن بهتر از موقعیتش به عنوان دارایی امن کار کند.با این حال، افراد مشکوک هنوز هم می‌گویند که ارز رمزپایه دارای ماهیت گمان است، در حالی که اقدامات نظارتی می‌تواند نگرانی اصلی بازار رمزنگاری در سال جاری باشد. چنین اقدامات نظارتی باعث کاهش قیمت یکی از ارزهای رمزنگاری شده اصلی، یعنی ریپل، در پایان سال ۲۰۲۰ شد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در ایالات متحده در ماه دسامبر از این شرکت برای وادار کردن به مبادلات جهت حذف این توکن و فروش گسترده آن شکایت کرد.محبوب‌ترین ارز دیجیتالی جهان وارد کانال ۳۲ هزار دلاری شد. بازدهی هفتگی محبوب‌ترین ارز دیجیتالی جهان به مثبت ۲۷.۳۲ درصد رسیده است. طی ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین با ثبت صعود ۹.۲۳ درصدی به ۳۲ هزار و ۴۹.۸۳ دلار رسید. بالاترین رکورد ثبت شده ارزش بیت کوین مربوط به روز دوم ژانویه سال ۲۰۲۱ بوده که در آن این ارز به قیمت ۳۲ هزار و ۱۶۹ دلار رسید. رکورد قبلی این ارز مربوط به روز یکم ژانویه سال ۲۰۲۱ بوده که در آن این ارز به قیمت ۲۹ هزار و ۳۹۱.۳۰ دلار رسید.بیت‌کوین سال قبل را رویایی سپری کرد و ارزش آن نسبت به ابتدای سال قبل حدود ۱.۹ برابر افزایش یافته است. ارزش بازار بیت کوین در حال حاضر بیش از حدود ۵۵۰ میلیارد دلار است.پتر شف- کارشناس ارزهای دیجیتالی گفت: حدود ۷۰ درصد کل سهم بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین است و این بدان معناست که هر تغییر و تحولی در قیمت بیت کوین روی قیمت سایر ارزهای دیجیتالی نیز تاثیر مستقیمی خواهد داشت. شاهد بودیم که ۲۰۲۰ برای ارزهای دیجیتالی فراموش نشدنی و پر از دستاوردهای بزرگ بود.  برخی از معامله گران معتقدند بیت‌کوین پتانسیل شکستن سقف ۱۰۰ هزار دلاری را نیز در طولانی مدت دارد. بیت‌کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

 

نقره پربازده‌ترین  دارایی سال ۲۰۲۰

نفت کمترین و نقره بیشترین بازده را در بین دارایی‌های مختلف داشته‌اند. به گزارش ویژوال کپیتالیست، سال گذشته یکی از پرنوسان‌ترین سال‌های ثبت شده بازارهای مالی در قرن معاصر بود. به دلیل شیوع کرونا و اخلال جدی در فعالیت‌های اقتصادی و تجاری، بورس‌ها در سراسر جهان روزهای سختی را سپری کردند. با توجه به اجرایی شدن بسته حمایتی جدید در امریکا و شیوع واکسیناسیون سراسری در کشورهای مختلف، انتظار می‌رود امسال برای بازارهای جهانی سال بهتری باشد.در ادامه بازدهی دارایی‌های مختلف در سال ۲۰۲۰ آمده است. ملاک محاسبه بازدهی دارایی‌ها، نوسانات قیمتی آنها در سال ۲۰۲۰ با قیمت دلار و بورس نیویورک که به عنوان بورس استاندارد جهان شناخته می‌شود، بوده است. ۱- نقره؛ میزان بازدهی ثبت شده در سال ۲۰۲۰ بر پایه قیمتی دلاری: مثبت ۴۷.۴ درصد۲- طلا میزان بازدهی ثبت شده در سال ۲۰۲۰ بر پایه قیمتی دلاری: مثبت ۲۴.۶ درصد۳- سبد سهام شرکت‌های کوچک موفق در بورس وال استریت میزان بازدهی ثبت شده در سال ۲۰۲۰ بر پایه قیمتی دلاری: مثبت ۱۸.۵ درصد ۴- شرکت‌های بزرگ وال استریت میزان بازدهی ثبت شده در سال ۲۰۲۰ بر پایه قیمتی دلاری: مثبت ۱۵.۵ درصد ۵- شرکت‌های بزرگ در بازارهای نوظهور میزان بازدهی ثبت شده در سال ۲۰۲۰ بر پایه قیمتی دلاری: مثبت ۱۴.۶ درصد ۶- شرکت‌های بزرگ بازار شرق آسیا میزان بازدهی ثبت شده در سال ۲۰۲۰ بر پایه قیمتی دلاری: مثبت ۵.۱ درصد ۷- اوراق قرضه وزارت خزانه داری امریکا میزان بازدهی ثبت شده در سال ۲۰۲۰ بر پایه قیمتی دلاری: مثبت ۳.۶ درصد ۸- شرکت‌های بزرگ بورس کانادا میزان بازدهی ثبت شده در سال ۲۰۲۰ بر پایه قیمتی دلاری: مثبت ۲.۸ درصدبدترین عملکردها نیز مربوط به نفت خام بوده است. ۱- نفت خام میزان بازدهی ثبت شده در سال ۲۰۲۰ بر پایه قیمتی دلاری: منفی ۲۱.۵ درصد۲- اوراق مسکن امریکا میزان بازدهی ثبت شده در سال ۲۰۲۰ بر پایه قیمتی دلاری: منفی ۸.۴ درصد ۳- دلار امریکا میزان بازدهی ثبت شده در سال ۲۰۲۰ بر پایه قیمتی دلاری: منفی ۶.۸ درصد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران