شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیرعامل بانک ملی ایران اعلام کرد: نوسان در ذات بازار سرمایه است و فعالیت در این بازار شیرینی و تلخی‌های خاص خود را دارد. گاه با افزایش ارزش سهام، بازار سبزپوش می‌شود

مدیرعامل بانک ملی: سهام عدالت را آگاهانه مدیریت کنید

مدیرعامل بانک ملی ایران اعلام کرد: نوسان در ذات بازار سرمایه است و فعالیت در این بازار شیرینی و تلخی‌های خاص خود را دارد. گاه با افزایش ارزش سهام، بازار سبزپوش می‌شود و گاه با کاهش‌های ناشی از شرایط اقتصادی، اجتماعی یا سیاسی، بازار لباس قرمز بر تن می‌کند. اکنون به مدد تلاش دولت، بخش قابل توجهی از مردم کشورمان با استفاده از ظرفیت سهام عدالت به بازار بورس ورود کرده‌اند، اما طبیعی است که همه این افراد به فنون سهامداری واقف نیستند و ممکن است در اثر فعالیت غیرحرفه‌ای، سهام ارزشمند خود را از دست بدهند. حسین‌زاده افزود: در چنین شرایطی شرکت‌های سرمایه‌گذار استانی سهام عدالت تشکیل شده‌اند تا به نیابت از سهامداران غیرحرفه‌ای، مدیریت سهام را بر عهده بگیرند. این شرکت‌ها همه امور مرتبط با سهام از جمله استفاده از ظرفیت حق تقدم، حضور در مجامع، دریافت سود و ... را انجام داده و در نهایت سود را به حساب سهامداران واریز خواهند کرد.این شرکت‌ها خود دارای ارزش ذاتی بوده و نه تنها سود عملیاتی ناشی از فعالیت‌های خود را به صاحبان سهام می‌پردازند؛ بلکه در بلندمدت فعالیت‌های تازه‌ای برای آنها تعریف خواهد شد که سهامداران را در سود آنها نیز شریک خواهند کرد.وی ادامه داد: یکپارچه شدن مدیریت سهام و بهره مندی از یک مدیریت متمرکز می‌تواند دارندگان سهام عدالت را با اطمینان کافی به ادامه حرکت در بازار سهام امیدوار کند.انتخاب روش غیرمستقیم مدیریت سهام عدالت به معنای حذف اختیارات سهامداران نیست؛ بلکه سهامدار می‌تواند حتی برای عضویت در هیات‌مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذار استانی نیز اقدام کرده و در هر زمان نسبت به خرید و فروش سهام اقدام کند.با این حال طبیعی است که مدیریت سهام توسط افراد حرفه‌ای و دارای سابقه فعالیت در بازار نه تنها می‌تواند نتیجه مطلوب‌تری برای عموم داشته باشد؛ بلکه ارزش سهام ناشی از تجمیع آن را نیز افزایش داده و در نهایت منافع بیشتری برای دارندگان سهام عدالت تامین خواهد کرد.

تبریک مدیرعامل بانک ملت درپی کسب  رتبه‌های برتر بین‌المللی

مدیرعامل بانک ملت، با اشاره به گزارش اخیر نشریه بین المللی بنکر (The Banker) و معرفی این بانک به عنوان دومین بانک بزرگ جهان در وام دهی و ششمین بانک جهان از لحاظ رشد دارایی‌های منطبق با شریعت در سال 2020 این عملکرد را حاصل عملکرد حرفه‌ای و متعصبانه مدیران و کارکنان دانست و کسب این موفقیت را تبریک گفت. به گزارش روابط عمومی بانک ملت، دکتر محمد بیگدلی در گفت‌وگو با واحد خبر روابط عمومی بانک ملت اظهار داشت: درخشش یک بانک ایرانی در فهرست برترین بانک‌های اسلامی جهان غرور‌انگیز و مایه مباهات است و این موفقیت‌ها حاصل عملکرد حرفه‌ای و متعصبانه یکایک مدیران و کارکنان ارزشمند بانک ملت است. مدیرعامل بانک ملت ادامه داد: قرار گرفتن در فهرست 10 بانک برتر اسلامی جهان از لحاظ رشد دارایی‌ها و جهش به رتبه دوم در میزان وام دهی براساس قوانین شریعت، یک افتخار بزرگ برای بانک ملت است و این موفقیت را به کارکنان، مشتریان و سهامداران این بانک بزرگ تبریک می‌گویم. دکتر بیگدلی افزود: نشریه بنکر در گزارش اخیر خود، به‌طور خاص به عملکرد بانک ملت اشاره کرده است و رشد 55.4 درصدی در دارایی‌های منبطق با شریعت در این بانک آن هم در شرایط تحریم اقتصادی را چشمگیر توصیف کرده است که این پاسخی به تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای است که بر ملت شریف ایران تحمیل شده است. مدیرعامل بانک ملت با اشاره به رویکرد حمایت حداکثری این بانک از بخش تولید واقعی، کسب جایگاه دوم جهانی در وام‌دهی منطبق با شریعت را در همین راستا و نتیجه این رویکرد توصیف کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران