شماره امروز: ۵۴۷

اطلاعیه بانک آینده درخصوص مزایده فروش سهام شرکت توسعه بین‌الملل ایران مال

| | |

روابط عمومی بانک آینده با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص چگونگی مزایده فروش سهام شرکت توسعه بین‌الملل ایران مال اعلام کرد.

 روابط عمومی بانک آینده با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص چگونگی مزایده فروش سهام شرکت توسعه بین‌الملل ایران مال اعلام کرد.بر اساس «دستورالعمل نحوه واگذاری اموال مازاد موسسات اعتباری» که یکی از بندهای آن «الزام به واگذاری اموال مازاد موسسات اعتباری، صرفا از طریق برگزاری مزایده» است، بانک آینده نیز به درج بیست و سومین آگهی مزایده اقدام کرد، که در آن، فروش تا صددرصد سهام شرکت توسعه بین‌الملل ایران‌مال، اطلاع‌رسانی شد. این آگهی در فضای رسانه‌ای بازتاب گسترده یافت. برای تنویر افکار عمومی، شفاف‌سازی و تبین چگونگی اتخاذ این تصمیم به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند: 

1- این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که در بندهای 16 و 17قانون رفع موانع تولید، همه بانک‌های کشور را ملزم به واگذاری برخی اموال کرده است. بنابراین، این تصمیم در راستای سیاست‌های نظام بانکی برای تمرکز بیشتر بر بانکداری حرفه‌ای است که منجر به تضمین بیشترحقوق سپرده‌گذاران می‌شود.

2- آگهی مزایده مندرج در رسانه‌ها، به هیچ‌وجه به معنای توقف تلاش برای عرضه ایران مال در بازار بورس نخواهد بود بلکه اقدامات این بانک برای عرضه ایران مال دربازار بورس، طی روال قانونی ادامه خواهد داشت.

3- با وجود ایراد برخی شبهات از سوی افراد ناآگاه، بانک آینده با افتخار به اطلاع عموم می‌رساند که این بانک نه تنها ایران‌مال را یکی از پروژه‌های موفق در مسیرارتقای ارزش افزوده می‌داند بلکه دارایی‌های ارزنده دیگری را در اختیار دارد که پشتوانه محکمی برای تضمین سود سپرده‌‌گذاران و حفظ اعتماد مردم خواهد بود.

4- روند افزایشی افتتاح حساب در این بانک -بیش از هفت میلیون -نشان‌دهنده اعتماد فزاینده سپرده‌گذاران ومردم است که در صدر سرمایه‌های بانک آینده قرار دارد و گواهی بر سستی شبهات القاء شده در فضای رسانه‌ای دارد.

5-عملکرد حرفه‌ای این بانک در امر بانک داری و اجرای مسوولیت‌های اجتماعی، ایجاد هزاران شغل و تاسیس نقاهتگاه بیماران کرونایی در ایران مال چنان برجسته بوده است که اخیرا نیز همچون سه سال گذشته از سوی موسسه بین‌المللی بنکر به عنوان بانک سال ج اا معرفی شده است و این امر به نوبه خود پشتوانه معنوی ما در جلب و پایداری اعتماد بیشتر مردم خواهد بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران