شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی از واریز وام یک میلیون تومانی به حساب نخستین گروه از سرپرستان خانوار یارانه‌بگیر بدون درآمد ثابت خبر داد.

واریز وام یک میلیونی  برای یارانه ‌بگیران 

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی از واریز وام یک میلیون تومانی به حساب نخستین گروه از سرپرستان خانوار یارانه‌بگیر بدون درآمد ثابت خبر داد. شهرزاد دانشمندی در این باره گفت: حسب مصوبات اخیر ستاد ملی کرونا مقرر شد تسهیلات یک میلیون تومانی به سرپرستان خانوار یارانه معیشتی‌بگیر که فاقد درآمد ثابت هستند، پرداخت شود.  وی افزود: این افراد با ارسال پیامک به «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» شناسایی و دسته‌بندی و اسامیشان به سازمان هدفمندی ارسال می‌شود و متعاقباً به نظام بانکی به منظور پرداخت تسهیلات معرفی می‌شوند. طبق اعلام بانک مرکزی، دانشمندی ادامه داد: روز گذشته نخستین لیست این افراد که ۴ میلیون و ۵۱۵ هزار و ۶۵۱ نفر بودند، دریافت شد که با ۱۴۷ هزار و ۲۹۲ یارانه‌بگیران قبلی که جامانده بودند مجموعاً به چهار میلیون و ۶۶۱ هزار و ۱۵ نفر تسهیلات یک میلیون تومانی پرداخت شد که از محل یارانه معیشتی طی ۳۱ قسط ۳۵ هزار تومانی تسویه خواهد شد.  به گفته مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی در صورت ارسال لیست یارانه‌بگیران معیشتی بعدی که فاقد درآمد ثابت هستند از سوی «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» در مراحل بعدی تسهیلات یک میلیون تومانی به افراد جدید هم تعلق خواهد گرفت.  مقام مسوول بانک مرکزی در پایان با اشاره به تسهیلات یک میلیون تومانی پراخت شده در مراحل قبلی گفت: براساس مصوبات ستاد ملی کرونا تاکنون ۲۱ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۸۶۳ نفر از یارانه‌بگیران مشمول دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی شدند که اقساطش از محل یارانه‌هایشان کسر می‌شود. این تسهیلات طی پنج مرحله در تیر و مرداد ماه سال جاری پرداخت شده است.

کاهش ارزش دلار در برابر روبل روسیه

قیمت دلار در بورس مسکو با ۰.۶۸ درصد کاهش برای اولین‌بار از تاریخ ۲ سپتامبر سال جاری میلادی به زیر ۷۴ روبل رسید. به گزارش تاس، قیمت دلار در بورس مسکو با 0.68 درصد کاهش به 73.94 روبل رسید.آخرین باری که قیمت دلار به زیر 74 روبل رسید تاریخ 2 سپتامبر سال جاری میلادی بود.بر اساس این گزارش، بعد از ظهر جمعه تا ساعت 15:29 به وقت مسکو، هر دلار با 74.015 روبل (کاهش 0.58 درصدی) و هر یورو با 90.03 روبل (کاهش 0.41 درصدی) معامله شد.قیمت قراردادهای آتی فوریه نفت خام برنت در بورس لندن با 1.05 درصد افزایش به 49.22 دلار در هر بشکه رسید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران