شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ارزش بیت‌کوین پس از رسیدن به اوج ۱۹۳۷۴ دلار در روز چهارشنبه، ۳۰۰۰ دلار سقوط کرد. به گزارش سی ان بی‌سی،

سقوط ۳ هزار دلاری  ارزش بیت‌کوین در یک روز

ارزش بیت‌کوین پس از رسیدن به اوج ۱۹۳۷۴ دلار در روز چهارشنبه، ۳۰۰۰ دلار سقوط کرد. به گزارش سی ان بی‌سی، ارزش بیت‌کوین طی کمتر از 24 ساعت گذشته 3 هزار دلار کاهش یافت، آن هم پس از اینکه به بالاترین رقم از پایان 2017 رسیده بود. بیت‌کوین در روز چهارشنبه در ساعت 13:45 به وقت لندن 19374 دلار معامله شد و پس از آن رو به کاهش گذاشت. کاهش ارزش بیت‌کوین طی کمتر از 24 ساعت شدت گرفت و از 18824 دلار در ساعت 2 صبح روز پنجشنبه به 16857 دلار در 9 صبح رسید.  ارزش بیت‌کوین در 2020 بیش از 150 درصد افزایش یافته که نتیجه افزایش تمایل به ارزهای مجازی طی بحران همه‌گیری ویروس کرونا بوده است. کاهش ارزش بیت‌کوین در شرایطی صورت گرفت که بسیاری پیش بینی می‌کردند این ارز مجازی به زودی به بالاترین رقم 20 هزار دلار برسد.آنتونی ترنچف، یکی از موسسان شرکت نکسو، بزرگ‌ترین موسسه وام‌دهنده ارزهای مجازی در دنیا، اعلام کرد انتظار دارد بیت‌کوین به زودی به 20 هزار دلار و حتی فراتر از آن برسد.  وی اضافه کرد: در یک بازار سالم، کاهش قیمت و دوره‌های تثبیت قیمت وجود دارد. ما در 2020 شاهد 160 درصد افزایش قیمت بوده‌ایم. ارزش بیت‌کوین در دسامبر 2017 به اوج 19783 دلار رسید و بعد در سال پس از آن تا 3122 دلار کاهش یافت.  قیمت بیت‌کوین در پنجم نوامبر از 15 هزار دلار گذشت، در 19 نوامبر به 18 هزار دلار رسید و و در بیست و چهارم نوامبر تا 19 هزار دلار بالا رفت. ارزش بازار بیت‌کوین که از ضرب تعداد کل بیت‌کوین‌های در گردش بر قیمت آن به دست می‌آید، در حال حاضر به 315.3 میلیارد دلار می‌رسد که کمتر از 355.9 میلیارد دلار روز سه شنبه است. با وجود ثبات شاخص دلار امریکا در برابر سبد ارزهای اصلی، بیت‌کوین یک شبه تا ۱۳ درصد سقوط کرد.به گزارش رویترز، دلار در معاملات روز جمعه ثابت بود اما در معرض ضررهای هفتگی در برابر سبد ارزهای اصلی قرار گرفت. روز پنج شنبه بازارهای ایالات متحده برای تعطیلات روز شکرگذاری بسته شد. در حالی که دلار با امیدهای واکسن، تحت فشار خواهد ماند، بازار انتظار دارد ارز در میان مدت ثابت شود. هنگام بررسی چگونگی بازگشت اقتصاد در سه ماهه جولای، ایالات متحده رشد کرد و یک بازگشت شدید داشت. در سناریویی که واکسن‌ها سال آینده به تدریج در دسترس قرار گیرند و اقتصاد به حالت عادی برگردد، ایالات متحده احتمالاً یکی از مقاوم‌ترین کشورها در میان کشورهای پیشرفته خواهد بود که این یک فضای مطلوب دلاری ایجاد می‌کند.

کاهش قیمت هر اونس طلا به ۱۸۰۷ دلار

قیمت هر اونس طلا با ۰.۴۶ درصد کاهش به ۱۸۰۷ دلار و ۴۳ سنت رسید.به گزارش رویترز، در حالی که افزایش خوش‌بینی‌ها نسبت به تولید واکسن کرونا موجب تمایل سرمایه‌گذاران به بازارهای پرریسک و خروج از بازار طلا شده است، قیمت فلز زرد امروز کاهش داشت و در مسیر ثبت سومین هفته کاهشی متوالی قرار گرفت.بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا با 0.46 درصد کاهش به 1807 دلار و 43 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی برای تحویل در ماه فوریه نیز با 0.01 درصد رشد به 1811 دلار و 30 سنت رسید.

قیمت طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون 3.3 درصد افت داشته است. در حالی که سوالات جدیدی در مورد میزان موفقیت آزمایش‌های اولیه واکسن کرونای ساخت شرکت آسترازنکا مطرح شده است که می‌تواند شانس این واکسن برای کسب مجوز سریع توزیع در امریکا و اروپا را کاهش دهد، ارزش سهام در بازارهای آسیایی روز جمعه در نزدیکی بالاترین رقم‌های ثبت شده تثبیت شد.

واکسن کرونا توان عادی کردن اقتصاد امریکا را ندارد

مشکل واقعی اقتصاد امریکا بیماری کرونا نیست بلکه تمام بدهی اقتصاد است که در دوره مبارزه با بحران کرونا روی هم جمع شده است. تولید واکسن کرونا نمی‌تواند اقتصاد امریکا را به حالت عادی باز گرداند.پیتر شیف، اقتصاددان معروف و مدیرعامل «یورو پاسیفیک کپیتال» به شبکه خبری راشاتودی گفت: ویروس همه گیر کرونا اقتصاد ایالات متحده را بیمار نمی‌کند اما همه محرک‌های مالی فدرال رزرو (بانک مرکزی امریکا) و چاپ پول توسط این بانک این کار را می‌کند.

این اقتصاددان همچنین تأکید کرد که تولید واکسن کرونا نمی‌تواند اقتصاد امریکا را به حالت عادی باز گرداند.به گفته شیف، این ایده که «تسهیل کمی بی‌نهایت» ادامه خواهد داشت تنها چیزی است که قیمت سهام را افزایش می‌دهد. بانک جی پی مورگان اخیراً تولید ناخالص داخلی امریکا در سه ماهه اول سال 2021 را منفی پیش بینی کرده است. با این وجود، آنها پیش بینی می‌کنند که اقتصاد این کشور در سه ماهه دوم و سوم سال آینده میلادی دوباره افزایش یابد.مدیرعامل «یورو پاسیفیک کپیتال» افزود: بدیهی است که دلیل این موضوع محرک‌های عظیم دولت (امریکا) است. محرک‌هایی که آنها احتمالاً حتی بیشتر از کنگره از بانک مرکزی انتظار دارند چرا که من نمی‌دانم چه مدت طول می‌کشد تا دولت بایدن و کنگره بسته محرک اولیه خود را تصویب کنند.طبق گفته این کهنه کار بازار سهام، مشکل واقعی اقتصاد امریکا بیماری کرونا نیست بلکه تمام بدهی اقتصاد است که در دوره مبارزه با بحران کرونا روی هم جمع شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران