شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مصوبه مربوط به افزایش سقف سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) با امضای معاون اول رییس‌جمهور ابلاغ شد.

افزایش سقف سرمایه‌گذاری در صندوق‌های ETF 

مصوبه مربوط به افزایش سقف سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) با امضای معاون اول رییس‌جمهور ابلاغ شد. در جلسه مورخ ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ هیات وزیران، پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی درخصوص افزایش سقف سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) به تصویب رسید.به موجب مصوبه مذکور، سقف سرمایه‌گذاری در صندوق‌های (ETF)، از ۲۰ میلیون ریال به ۵۰ میلیون ریال افزایش یافت.

4520 میلیارد تومان اوراق بدهی دولتی فروخته شد

بانک مرکزی اعلام کرد در هفته منتهی به ۲۸ مرداد، با موافقت وزارت اقتصاد و امور دارایی ۴۵.۲ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی به بانک‌ها، موسسات مالی و سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی فروخته شده است. براین اساس فروش اوراق بدهی دولتی در ماه‌های اخیر به 56 هزار میلیارد تومان رسیده است.  بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی روز سه شنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۹ را اعلام و در خصوص برگزاری حراج جدید اوراق بدهی دولتی در تاریخ ۴شهریور ماه سال جاری و فهرست اوراق عرضه شده در آن را اطلاع‌رسانی کرد و  طی برگزاری دوازدهمین مرحله از این حراج اوراق بدهی دولتی، تعداد ۴ بانک سفارش‌های خود را در مجموع به ارزش ۱۰.۱ هزار میلیارد ریال در سامانه‌های بازار بین‌بانکی ثبت کردند و وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز با فروش ۵.۵ هزار میلیارد ریال از اوراق آراد۴۵ با نرخ بازده تا سررسید ۲۰درصد موافقت کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران