شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره بانک‌پاسارگاد به مناسبت درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر موسویان پیام تسلیت صادر کردند، در این پیام آمده است:

مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره بانک‌پاسارگاد به مناسبت درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر موسویان پیام تسلیت صادر کردند، در این پیام آمده است:

هو الباقی

کلُّ منْ علیها فان و یبقی وجْهُ ربّک ذوالجلالِ و الاکرامِ

استاد حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید عباس موسویان، مصداق روایت «عاش سعیدا و مات سعیدا» بود. ایشان صادقانه و خالصانه، عمر ارزشمند خود را که از علم و معرفت برکت یافته بود، در مسیر اعتلای این مرز و بوم صرف کرد. خلوص نیت، بلندنظری و نیک‌اندیشی، استغنای معنوی و اندیشه والا برای جهادی خستگی‌ناپذیر در صحنه اقتصادی کشور، این عالم فرزانه را بر آن داشت تا علی‌رغم تحصیل در رشته برق، مدارج علمی را تا مرحله اخذ دکترای تخصصی تفسیر و علوم قرآنی و همچنین دکترای فقه اقتصادی طی کند.تحصیلات، تألیفات و تصنیفات پر بار استاد، در حوزه بانکداری و اقتصاد اسلامی، سرچشمه بسیاری از خدمات ارزنده و راه‌گشای بسیاری از چالش‌ها بود. خشوع بی‌حد، شوق خدمت و اخلاص بی‌مرز ایشان، در جایگاه‌های مختلفی مانند شورای فقهی بانک‌مرکزی جمهوری اسلامی ایران، کمیته فقهی بورس، انجمن اقتصاد اسلامی، انجمن مالی اسلامی، هیات ‌امنا‌ی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه‌اسلامی و دانشگاه امام‌صادق (ع)، خیر و برکتی ماندگار برای کشور رقم زد که در حافظه تاریخی خدمت و عشق به این آب‌و‌ خاک جاودان خواهد بود.

ضمن ارج نهادن به ثمرات حضور پرفیض آن مرحوم، این مصیبت را به خانواده محترم ایشان، اندیشمندان و صاحب‌نظران و هم‌میهنان گرامی تسلیت عرض نموده، از آستان بی‌کران الطاف الهی برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای بازماندگان، صبر، شکیبایی و طول عمر با عزت و سلامتی مسألت داریم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران