شماره امروز: ۵۴۷

| | |

در بازار آزاد قیمت دلار 21 هزار و 400 تومان، یورو 25هزار تومان و درهم امارات 6 هزار و 20 تومان اعلام شده است. دلار آزاد که روز جمعه در معاملات بازاری‌ها 23 هزار و 400 تومان قیمت خورده بود

دلار صرافی‌ها به کانال 20 هزار تومان عقب‌گرد کرد

کاهش 2 هزار تومانی دلار

گروه بانک و بیمه | در بازار آزاد قیمت دلار 21 هزار و 400 تومان، یورو 25هزار تومان و درهم امارات 6 هزار و 20 تومان اعلام شده است. دلار آزاد که روز جمعه در معاملات بازاری‌ها 23 هزار و 400 تومان قیمت خورده بود بعد از اظهارات عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی مبنی بر کاهش قیمت ارز در روزهای آینده به 21 هزار تومان در معاملات پایانی (یکشنبه) کاهش یافت و در معاملات نخست صبح روز (دوشنبه) نیز با نرخ 21 هزار تومان قیمت خورد.براین اساس عملا نرخ دلار در سه روز گذشته 2 هزار تومان کاهش یافته است. گفتنی است، همزمان با کاهش قیمت ارز در بازار، قیمت طلا و سکه نیز نسبت به روزهای قبل کاهشی شده است و احتمالاً این روند با ادامه کاهش قیمت ارز در روزهای آتی نیز تکرار شود. در بازار طلا نیز با اعلام نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 2032 دلار و دلار آزاد به قیمت 21400 تومان، نرخ هر مثقال طلا 4میلیون و 390 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است. قیمت هر گرم طلای 18عیار هر گرم یک میلیون و 18 هزار تومان، قیمت دلار 21 هزار و 400 تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 10 میلیون و 450 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 10 میلیون تومان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 5میلیون و 200 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 3میلیون تومان و سکه گرمی یک‌میلیون و 650 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.صرافی‌های بانک‌ها روز دوشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با کاهش 900 تومانی نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل 20 هزار و 800 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 20 هزار و 700 تومان خریداری می‌کنند. قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها نیز با کاهش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل 24 هزار و 500 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو در این صرافی‌ها 24 هزار و 400 تومان درج شده است.بانک‌ها نیز هر دلار امریکا را به قیمت ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان و هر یورو را نیز معادل ۲۲ هزار و ۵۰۰ می‌خرند.پس از کاهش یک میلیون تومانی بهای سکه در روز یکشنبه، قیمت طلا و سکه در بازار عصر روز (دوشنبه) نوسان زیادی را تجربه نکرد.بهای سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم اما به قیمت ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان کاهش یافت. نیم سکه پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون تومان و هر قطعه سکه یک گرمی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین قیمت شد.بنابراین برخلاف سکه طرح جدید که افزایش قیمت ۱۵۰ هزار تومانی داشت، سایر اقلام سکه با کاهش قیمت نسبت به روز گذشته مواجه بودند. بازار طلا هم همچنان با کاهش قیمت‌ها مواجه بود و یک گرم طلای خام ۱۸عیار نیز به ارزش یک میلیون و ۲۵ هزار تومان فروخته شد و هر مثقال طلا نیز با بهای ۴ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان به فروش رسید. همچنین در سامانه سنا نیز در روز کاری قبل (۱۹ مرداد) برای فروش هر یورو مبلغ میانگین ۲۵ هزار و ۸۱۹ تومان و برای فروش دلار نیز رقم ۲۰ هزار و ۴۳۵ تومان ثبت شده است. به عبارتی یورو در این سامانه نسبت به روز کاری قبل، معادل یک هزار و ۱۰۰ تومان کاهش قیمت داشت و دلار نیز کاهش ۲ هزار و ۸ تومانی را به ثبت رساند.از سوی دیگر در سامانه نیما طی روز معاملاتی گذشته (۱۹ مرداد) فروش هر حواله یورو با میانگین قیمت ۲۱ هزار و ۸۲۵ تومان انجام شد. فروش حواله دلار نیز با میانگین قیمت ۱۸ هزار و ۴۴۶ تومان ثبت شد. فاصله دلار نیما با دلار آزاد به 3 هزار تومان و فاصله دلار صرافی با دلار نیما به 2400 تومان رسیده است.

پرداخت تسهیلات خرید کالا به بازنشستگان تا پایان مرداد

پرداخت مرحله دوم تسهیلات ۱۲ میلیون ریالی خرید کالا در قالب طرح «یاری» به بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی کشوری تا پایان مرداد ماه سال جاری ادامه دارد. در این مرحله بازنشستگان و وظیفه بگیران طبق اعلام صندوق بازنشستگی کشوری می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.بر اساس این طرح بازنشستگانی که از طرح یاری برای خرید کالا استفاده می‌کنند، می‌توانند با اعتبار ایجاد شده در کارت خود از همه کالاهایی که در فروشگاه‌های رفاه عرضه می‌شود تا سقف ١٢میلیون ریال در مردادماه جاری خرید کنند.

این اعتبار برای بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول، در کارت حقوق آنها ایجاد شده و برای استفاده از آن کافی است افراد  هنگام پرداخت وجه خرید با کارت حقوق بانک صادرات در فروشگاه‌های رفاه به جای گزینه بانکی، گزینه فروشگاهی را انتخاب سپس به جای رمز کارت از چهار رقم آخر کد ملی بازنشسته یا وظیفه‌بگیر استفاده کنند. براساس این گزارش، اعتبار طرح یاری به بازنشستگان و وظیفه‌بگیرانی که حداقل یک میلیون و دویست هزار تومان حقوق ماهانه داشته باشند، تعلق می‌گیرد. بازپرداخت اقساط مرحله دوم طرح یاری در چهار قسط ماهانه از آخر شهریورماه به مدت چهار ماه در اقساط متوالی از حقوق استفاده کنندگان طرح کسر خواهد شد. در صورتی که فردی از همه اعتبار طرح یاری استفاده نکند و تنها بخشی از تسهیلات را در طول ماه استفاده کرده باشد، اقساط بازپرداخت او متناسب با میزان استفاده در چهار نوبت تنظیم می‌شود.بازنشستگان و وظیفه‌بگیران برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط طرح و وضعیت خود و نیز شماره کارتی که این اعتبار در آن فعال است، می‌توانند به «درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری» به نشانی https: //www.sabasrm.ir مراجعه کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران