شماره امروز: ۵۴۷

| | |

نیاز اصلی کشور، دستیابی به اطلاعات آزاد، شفاف و بی‌واسطه است که می‌تواند آرامش و اطمینان را در جامعه نهادینه کند.

سلیمانی: مردم به رسانه‌های جیبی خود اعتماد دارند

نیاز اصلی کشور، دستیابی به اطلاعات آزاد، شفاف و بی‌واسطه است که می‌تواند آرامش و اطمینان را در جامعه نهادینه کند. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی در بازدید از موسسه رسانه‌ای دنیای اقتصاد با اعلام این مطلب افزود: به نسبت تغییر رویکرد اطلاع‌رسانی ابزار رسانه نیز تغییر کرده و مردم برای دریافت اخبار از مبادی رسمی، منتظر نمی‌مانند و از رسانه‌های جیبی خود بهره می‌گیرند. رییس کل بیمه مرکزی با بیان این مطلب که رشد صنعت بیمه با شاخص اطلاع‌رسانی ارتباط معناداری دارد، تصریح کرد: همان‌گونه که دقت در انتشار اخبار صحیح می‌تواند بنگاه‌ها را از آسیب مصون نگاه دارد به همان میزان نشر اطلاعات غلط می‌تواند به ارکان یک صنعت لطمه وارد کند.  سلیمانی با تشریح آخرین دستاوردهای صنعت بیمه بر لزوم فراگیری خدمات محصولات بیمه‌ای در کشور تاکید کرد و گفت: صنعت بیمه در بخش عرضه محصولات محدودیتی ندارد و در صورت وجود تقاضا شاهد افزایش ضریب نفوذ بیمه خواهیم بود. وی افزایش تقاضا برای خرید بیمه نامه‌ها را در گرو فعالیت‌های رسانه‌ای و تبلیغی صنعت بیمه دانست و نسبت به ضرورت آموزش خبرنگاران خبره در این حوزه تاکید کرد. رییس شورای عالی بیمه در بخش دیگری از سخنان خود اقتدار نظام بیمه‌ای را مقدمه‌ای برای صرفه‌جویی ملی ارزیابی کرد و گفت: عملکرد صنعت بیمه در روزهای تحریم و استفاده از روش‌های مهار آسیب‌های تحریمی توسط این صنعت به نوعی ضمانت بنگاه‌داری و بخش‌های تولیدی و تجاری کشور به شمار می‌رود. وی رشته بیمه‌های زندگی را در دو بخش سرمایه‌گذاری و خدمات درمان، قابل تامل توصیف کرد و اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۶۵ درصد از مردم در کشورهای پیشرفته از مزیت بیمه‌های زندگی برخوردارند و متاسفانه این عدد در کشور ما چندان قابل توجه نیست. رییس کل بیمه مرکزی در پایان با ابراز قدردانی از فعالیت‌های مجموعه دنیای اقتصاد برای معرفی صنعت بیمه و ظرفیت‌ها و قابلیت‌های آن، ادامه و ارتقای این روند را خواستار شد. شایان ذکر است در پایان این بازدید غلامرضا سلیمانی در یک گفت‌وگوی اختصاصی در خصوص پیشگیری از اثرات تحریم ظالمانه امریکا، مساله شیوع کرونا و ایفای مسوولیت‌های اجتماعی صنعت بیمه و همچنین مساله بخشودگی جرایم بیمه‌ای به طرح دیدگاه‌های خود پرداخت.

فهرست  جدید دریافت‌کنندگان  ارز

بانک مرکزی در راستای شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی عمومی فهرست دریافت‌کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما را به‌روزرسانی و منتشر کرد. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، فهرست‌های انتشاریافته حاوی دریافت‌کنندگان ارز دولتی و نیمایی طی بازه زمانی 21 فروردین ماه 1397 تا تاریخ 3 تیر ماه 1399 است. گفتنی است این فهرست شامل اسامی اشخاص حقیقی و حقوقی به‌همراه میزان و نرخ ارز دریافتی است که از طریق سامانه نیما ارز دریافت کرده‌اند.

فروش 6190 میلیارد تومان اوراق 

طی برگزاری هفتمین مرحله از این حراج، تعداد 17 بانک، صندوق سرمایه‌گذاری و شرکت تأمین مالی سفارش‌های خود را در مجموع به ارزش 103.8 هزار میلیارد ریال در سامانه‌های بازار بین‌بانکی و مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ثبت کردند. وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز با فروش 10.9 هزار میلیارد ریال اوراق «اراد37» با نرخ بازده تا سررسید 17.4 درصد، 21.9 هزار میلیارد ریال اوراق «اراد38» با نرخ بازده تا سررسید 18.2 درصد و 29 هزار میلیارد ریال اوراق «اراد39» با نرخ بازده تا سررسید 19.2 درصد (در مجموع 61.9 هزار میلیارد ریال) موافقت کرد. 

معاملات مربوط به فروش این اوراق به نهادهای مالی برنده در روز سه‌شنبه 24 تیر‌ماه 1399 توسط کارگزاری بانک مرکزی در سامانه معاملاتی بورس ثبت شد.  به علاوه، سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی در فرآیند خارج از حراج و از طریق بورس در حدود 1.8 هزار میلیارد ریال اوراق «اراد37» و 15.3 هزار میلیارد ریال اوراق «اراد38» را در نرخ‌های کشف شده در حراج خریداری کردند. در مجموع، 79 هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولت در روز سه‌شنبه 24 تیرماه توسط بانک‌ها، نهادهای مالی و سایر سرمایه‌گذاران خریداری شد. کارگزاری بانک مرکزی در راستای عرضه تدریجی اوراق در تواترهای هفتگی، مرحله هشتم حراج اوراق بدهی دولتی جهت فروش به بانک‌ها، موسسات اعتباری غیربانکی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های بیمه‌ای و شرکت‌های تأمین سرمایه را در روز سه‌‌شنبه 31 تیر‌ماه 1399 اجرا می‌کند. اوراق عرضه شده در این حراج، مرابحه عام، کوپن‌دار و با تواتر پرداخت سود شش‌ماهه (پرداخت کوپن دوبار در سال) و به شرح جدول زیر است: 

بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی متقاضی شرکت در این حراج می‌توانند نسبت به ارسال سفارش‌های خود تا ساعت 12:00 روز یکشنبه 29 تیرماه 1399 تنها از طریق سامانه بازار بین‌بانکی اقدام نمایند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های بیمه‌ای و شرکت‌های تأمین سرمایه متقاضی شرکت در این حراج نیز می‌توانند سفارش‌های خود را تا ساعت 12:00 روز یکشنبه 29 تیرماه 1399 از طریق سامانه مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ثبت کنند. معاملات مربوط به این حراج در روز سه‌شنبه 31 تیرماه 1399 انجام خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران