شماره امروز: ۵۴۷

| | |

روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد که بر اساس بخشنامه این بانک از اول خردادماه سال جاری سقف برداشت نقدی از خودپردازها (داخلی و شتابی) مبلغ دو میلیون ریال خواهد بود.

سقف برداشت نقدی  از خودپردازها 200 هزار تومان

 روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد که بر اساس بخشنامه این بانک از اول خردادماه سال جاری سقف برداشت نقدی از خودپردازها (داخلی و شتابی) مبلغ دو میلیون ریال خواهد بود. همچنین سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت (شتابی و درون بانکی) از طریق درگاه‌های اینترنتی، کیوسک و خودپردازها حداکثر مبلغ ۳۰ میلیون ریال در شبانه‌روز تعیین شده است. بانک مرکزی در این بخشنامه شرایط سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت، تمدید کارت‌های بانکی و سقف برداشت نقدی از خودپردازها از اول خرداد‌ماه سال جاری را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.بر این اساس و با توجه به عبور کشور از دوران اوج بیماری کرونا و رعایت نکات بهداشتی لازم توسط شعب بانک‌ها، موارد ذیل بایستی از اول خرداد ماه سال جاری اجرا شودهمچنین سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت از طریق پرداخت‌سازها مبلغ ده میلیون ریال خواهد بود و تمدید کارت‌های بانکی پس از احراز هویت حضوری عملی خواهد بود.

موافقت بانک جهانی  با وام یک میلیارد دلاری کنیا

بانک جهانی به منظور کمک به کنیا برای پر کردن خلأ کسری بودجه این کشور و مقابله با شوک اقتصادی ناشی از پاندمی کرونا، با وام یک میلیارد دلاری به این کشور موافقت کرد. به گزارش رویترز، این وام که فرآیند بررسی آن از پیش بحران بهداشی برخاسته از کووید-۱۹ آغاز شده بود، دومین وامی است که بانک جهانی در قالب وام مستقیم برای تامین کسری بودجه پرداخت می‌کند. بانک جهانی در بیانیه‌ای اعلام کرد: تایید این وام به موقع بود زیرا این اعتبار به کنیا کمک خواهد کرد تا شکاف مالی ایجاد شده توسط کرونا را پر کند. کسری بودجه کنیا در سال مالی منتهی به ژوئن، به اندازه ۸.۲ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور افزایش یافته است؛ پیش بینی قبلی ۷درصد تولید ناخالص داخلی بود و عمده دلیل آن کاهش مالیات و از دست رفتن درآمدهای ناشی از مالیات بر ارزش افزوده اعلام شد. «اوکور یاتانی» وزیر دارایی کنیا گفت که تایید این وام، رای اعتمادی مبنی بر نوع مدیریت اقتصاد توسط دولت این کشور است. وی در توییتر نوشت: بانک جهانی برای کشورهایی با بدنه اقتصاد کلان ضعیف، برای تامین کسری بودجه حمایت و کمک مالی فراهم نمی‌کند. این وام در حالی تایید شده که صندوق بین‌المللی پول هفته گذشته با اعطای وام ۷۳۹ میلیون دلاری به این کشور موافقت کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران