شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا گفت: وام ۱.۵ و ۲ میلیون تومانی به صاحبان مشاغل بی‌ثبات ثبت نام خاصی ندارد و بازپرداخت این وام نیز مانند وام یک میلیونی از یارانه آنها کسر می‌شود.

نحوه بازپرداخت وام ۲ میلیونی

سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا گفت: وام ۱.۵ و ۲ میلیون تومانی به صاحبان مشاغل بی‌ثبات ثبت نام خاصی ندارد و بازپرداخت این وام نیز مانند وام یک میلیونی از یارانه آنها کسر می‌شود.حسین میرزایی با اشاره به نحوه ثبت نام وام یک و نیم و ۲میلیون تومانی به صاحبان مشاغل بی‌ثبات گفت: این وام ثبت نام خاصی ندارد ما بعد از تایید لیست مشمولان به آنها پیامک ارسال می‌کنیم که شما مشمول هستید و بعد از آن با روش‌های ساده‌تر از مشمولان می‌خواهیم که اگر وام را می‌خواهند تایید کنند. میرزایی درباره زمان ارسال پیامک به مشمولان و زمان واریز وام، گفت: ارسال پیامک بر عهده وزارت ارتباطات بوده و واریز وام بر عهده بانک مرکزی به همین دلیل نمی‌توانیم تاریخ در این خصوص را بگویم اما در همین هفته لیست را دریافت و پیامک‌ها را به مشمولان ارسال می‌کنیم. سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا در پاسخ به این سوال که مانند وام یک میلیونی باید کدملی خود را ارسال کنند؟  گفت: این‌بار سعی کردیم روش را راحت کنیم و احتمالا با ارسال عدد یک به همان شماره که به آنها پیامک کردیم کفایت می‌کند. وی درباره نحوه بازپرداخت این وام، بیان کرد: بازپرداخت این وام نیز مانند وام یک میلیونی از یارانه آنها کسر می‌شود و اقساط آن از تیر ماه برداشته می‌شود وام بدون بهره بوده و فقط با ۴ درصد کارمزد وام است همچنین مبلغ اقساط به این صورت است که به خانواده‌های تک نفره که یک میلیون تومان پرداخت می‌شود، ۳۵ هزار و ۱۰۰ تومان مبلغ قسط وام است که از یارانه آنها کسر می‌شود.

واگذاری سهام بانک‌ها  پالایشگاه‌ها و خودروسازی‌ها

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: دولت با هدف مردمی‌کردن اقتصاد، باقی‌مانده سهام خود در بانک‌ها، بیمه‌ها، پالایشگاه‌ها، فولاد و خودروسازی را در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله ETF به مردم واگذار می‌کند. «عباس معمارنژاد» در نشست شورای اطلاع‌رسانی این وزارتخانه، اظهار داشت: اگر دولت قصد تامین کسری بودجه خود از طریق این واگذاری‌ها را داشت از روش‌های بلوکی با ۲۰ درصد افزایش قیمت مندرج در تابلوی بورس یا عرضه تدریجی سهام در بازار بورس استفاده می‌کرد.دولت با هدف انتفاع همه مردم از این سهام، عرضه آن به صورت صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله را در دستور کار خود قرار داد. 


 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران