شماره امروز: ۵۴۷

| | |

حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان وام به ۴ میلیون خانوار با نرخ ۴ درصد پرداخت می‌شود و مقرر شده تا به ۴ میلیون خانواری که کسب و کارشان آسیب دیده بین یک تا دومیلیون وام ارایه شود.

حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان وام به ۴ میلیون خانوار با نرخ ۴ درصد پرداخت می‌شود و مقرر شده تا به ۴ میلیون خانواری که کسب و کارشان آسیب دیده بین یک تا دومیلیون وام ارایه شود. به گزارش «تعادل»، در جلسه ستاد اقتصادی دولت تصمیم گرفته شد تا کسب و کارهایی که در این مدت به خاطر کرونا دچار آسیب شده‌اند و چک‌های آنها برگشت خورده است مورد حمایت قرار بگیرند. مدیران بانکی اعلام کرده‌اند که به رابطه حقوقی کسی که چک کشیده و کسی که باید دریافت کند کاری نداریم و آن سر جای خودش باقی است. اما طبق قانون بانک‌ها ضوابطی داشتند و فردی که چکش برگشت می‌خورد را محروم می‌کردند اما در این جلسه تصمیم گرفته شده تا از یکم اسفندماه سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه سال ۹۹ اگر چک کسی برگشت بخورد به خاطر برگشت چک از خدمات بانکی محروم نمی‌شود و می‌تواند بقیه خدمات بانکی را دریافت کند. همچنین اگر چک کسی ۱۵ یا ۲۹ اردیبهشت ماه هم برگشت بخورد می‌تواند خدمات بانکی را در این مدت دریافت کند و تا ۳ ماه هم فرصت دارد تا برای رفع اثرچک اقدام کند.در جلسه ستاد اقتصادی دولت قرار شد سازمان تامین اجتماعی به مشاغلی که آسیب دیده‌اند درباره سهم کارفرما ۳ ماه مهلت بدهد و برای اینکه مشکلی پیش نیاید قرار شد سیستم بانکی به تامین اجتماعی کمک کند. در جلسه ستاد اقتصادی دولت مقرر شد تا ۴ میلیون خانواری که کسب و کار آنها آسیب‌دیده است بین یک تا دومیلیون وام در اختیار آنها قرار داده شود و اقساط آنها نیز از مبلغ یارانه آنها برداشت می‌شود و نیازی نیست قرارداد وام با سیستم بانکی انعقاد کنند و بانک‌ها هم تعهد کرده‌اند که با نرخ ۱۲ درصد حساب کنند که البته ۸ درصد آنها را دولت پرداخت می‌کند و در مجموع به‌طور میانگین حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان ۴ میلیون خانوار وام دریافت خواهند کرد که با نرخ ۴ درصد خواهد بود. همچنین در خصوص امهال مالیات مشاغل هم تصمیماتی گرفته شد و قرار شد ۳ ماه وزارت اقتصاد به سازمان مالیاتی مهلت بدهد تا مشکلی که برای کسب و کارها شکل نگیرد و خیلی فشار برای آنها ایجاد نشود.

    سقف برداشت پول ۵۰۰ هزار تومان است

تمام تلاش بانک‌ها این است که مردم کمتر به شعب مراجعه کرده و کمتر از اسکناس استفاده کنند. مدیران بانکی می‌گویند که علت اینکه سقف برداشت خودپردازها را به ۵۰۰ هزار تومان افزایش دادیم برای این بود که مردم به شعب مراجعه نکنند.یک یا دو بانک، سقف برداشت را کاهش داده‌اند که اقدام شخصی آنها بوده اما سقف ۵۰۰ هزار تومان همچنان پابرجاست افزایش مبلغ کارت به کارت از سه میلیون تومان به ۱۰ میلیون تومان نیز همچنان پابرجاست، اگر بانکی سقف کارت به کارت را کاهش داده باشد، اقدام اشتباهی کرده و باید اصلاح کند. همچنین اقدام دیگر برای کاهش استفاده مردم از پول نقد و اسکناس، بالا بردن سقف کارت هدیه است. قبلا سقف کارت هدیه ۵۰۰ هزار تومان بود که از دیروز به ۲ میلیون تومان افزایش یافت.

    ساعت کار بانک‌ها

طبق روال سال‌های گذشته، برای هم ایام حتی روزهای تعطیل نیز بانک‌ها کشیک داشته و به ارایه خدمات خواهند پرداخت.کارکنان سیستم بانکی در شرایط سختی هستند، برخی فوت کرده و برخی به قرنطینه رفته‌اند، بنابراین اگر مردم کار ضروری ندارند به شعب مراجعه نکنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران