شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بانک مرکزی اعلام کرد: مشتریان بانکی از ارایه هرگونه اطلاعات کارت خود تحت عناوین فریبنده پویاسازی رمز دوم،

پویاسازی رمز نیازی به ارایه اطلاعات کارت بانکی ندارد

بانک مرکزی اعلام کرد: مشتریان بانکی از ارایه هرگونه اطلاعات کارت خود تحت عناوین فریبنده پویاسازی رمز دوم، خودداری کرده و برای دریافت اطلاعات بیشتر به شعب، سایت رسمی یا مراکز تماس بانک خود مراجعه کنند. به گزارش ایرنا، در اطلاعیه بانک مرکزی درباره پویاسازی رمز دوم کارت بانکی آمده است: بانک‌ها و موسسات اعتباری در راستای ارتقاء سطح امنیت تراکنش‌های بدون حضور کارت، امکان دریافت رمز دوم پویا را فراهم کرده و برای این‌کار به هیچ عنوان نیاز به ارایه اطلاعات کارت بانکی وجود ندارد. از آنجایی که انجام تراکنش‌های بانکی و پرداخت از ابتدای دی‌ماه، صرفا با رمز دوم پویا امکان‌پذیر خواهد بود، لطفا شهروندان به‌منظور پویاسازی رمز دوم کارت بانکی و تایید شماره تلفن همراه، به سایت یا شعبه بانک صادرکننده کارت خود مراجعه کنند. در راستای پیشگیری از وقوع کلاهبرداری‌های مرتبط در فضای مجازی لازم است مشتریان از ارایه هرگونه اطلاعات کارت خود تحت عناوین فریبنده پویاسازی رمز دوم، خودداری کرده و برای دریافت اطلاعات بیشتر به شعب، سایت رسمی یا مراکز تماس بانک خود مراجعه کنند. هیچ‌گونه فعال‌سازی رمز پویا در سایت بانک مرکزی انجام نمی‌شود، لذا هموطنان نسبت به پیامک‌های جعلی هوشیار باشند. بانک مرکزی تصریح کرده است که نشانی سایت این بانک cbi.ir بوده و توجه دقیق به این دامنه ضروری است. قرار است از ابتدای دی‌ماه، استفاده از رمزهای دوم یک‌بار مصرف یا پویا برای فعالیت‌های بدون حضور کارت، اجباری شود.

دولت حجم نقدینگی و خلق پول را کنترل کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر ضرورت ایجاد ثبات قیمتی در بازار، گفت: افزایش حجم نقدینگی و خلق پول معایب بسیاری برای اقتصاد داشته و می‌تواند تورم در بسیاری از حوزه‌ها را رقم بزند. معصومه آقاپور علیشاهی در گفت‌وگو با ایبِنا با تاکید بر ضرورت ایجاد ثبات قیمتی در بازار، گفت: با نظارت دقیق بر بازار می‌توان از تنش‌های قیمتی در هر یک از کالاها جلوگیری کرد. نظارت‌ها در بازار باید منتهی به ثابت ماندن حجم نقدینگی باشد، افزود: افزایش حجم نقدینگی معایب بسیاری برای اقتصاد داشته و می‌تواند تورم در بسیاری از حوزه‌ها را رقم بزند. اگر افزایش حجم نقدینگی و برداشت از خزانه رخ ندهد بازار قابل پیش‌بینی در حوزه روند فعلی خواهد بود، تصریح کرد: بانک مرکزی روند مناسبی را طبق برنامه‌ها در پیش گرفته از این رو نگرانی وجود ندارد. این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه عدم مهار نقدینگی در بازار سوداگری را افزایش می‌دهد، گفت: گردش مالی ساده در کشور باید تداوم داشته باشد و در عین حال با تشدید نظارت‌ها باید حجم دارایی‌های سرگردان رو به کاهش هدایت شود. نشان دادن چراغ سبز به افزایش گردش مالی نقدینگی در بازار می‌تواند عامل اصلی دامن زدن به تورم باشد، افزود: دولت باید از راه‌های مختلف مانع از افزایش حجم نقدینگی شود. اکنون نحوه گردش نقدینگی در کشور مهم است، گفت: اگر گردش به درستی انجام نشود و بر حجم نقدینگی بیافزاید به‌طور حتم اقتصادی درگیر با حباب‌های قیمتی خواهیم داشت. بانک مرکزی و وزارت اقتصاد باید با رصد جزء به جزء بازار امکان پیش‌بینی رفتار اقتصادی آتی را داشته باشند در غیر این صورت کنترل نقدینگی از اختیار مسوولان خارج شده و تبعات آن کشور را درگیر خواهد کرد.

فریب پیامک‌های دریافت رمز یک بار مصرف را نخورید

بانک پاسارگاد در اطلاعیه‌ای اعلام کرد پیامک‌هایی که در آن با معرفی آدرس یک سایت اینترنتی، هم میهنان را برای دریافت رمز یک بار مصرف هدایت می‌کنند، جعلی است. به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، جهت جلوگیری از سوء‌استفاده سودجویان، هم‌میهنان گرامی ضمن هوشیاری، به پیامک‌هایی که با هر عنوانی جهت ثبت‌نام برای دریافت رمز پویا یا ارسال آدرس‌های اینترنتی جعلی، اطلاعات کارت نقدی آنها را درخواست می‌کنند، توجه نکنند. همچنین توجه به این نکته ضروری است که بانک‌ها به هیچ‌عنوان از طریق ارسال پیامک یا ارسال ایمیل، اطلاعات بانکی افراد را درخواست نمی‌کنند. در صورت مشاهده چنین پیام‌هایی از باز کردن یا پاسخ به آنها اکیداً خودداری کنید. بر اساس این خبر، در حال حاضر مشتریان بانک‌پاسارگاد می‌توانند از دو طریق سامانه بانکداری مجازی و سامانه همراه‌بانک نسبت به فعال‌سازی رمز دوم پویا و تنها از طریق سامانه همراه بانک نسبت به دریافت این رمز اقدام کنند. دریافت رمز یک بار مصرف از طریق ارسال پیامک و همچنین کد USSD نیز در دستور کار است که در صورت راه‌اندازی به‌طور رسمی از طریق سایت بانک پاسارگاد، شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های معتبر اطلاع‌رسانی خواهد شد. مشتریان بانک‌پاسارگاد در صورتی که سامانه‌های ذکر شده را دریافت کرده‌اند، نیازی به نصب برنامه جدید ندارند. در غیر این‌صورت برای استفاده از خدمات سامانه بانکداری‌مجازی، پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور از شعبه‌های این بانک، به لینک ورود به بانکداری مجازی در سایت بانک‌پاسارگاد به نشانی https: //www.bpi.ir مراجعه کنند. جهت دریافت برنامه همراه بانک نیز، لینک نصب برای سیستم عامل‌های «اندروید» و «آی او اس» در سایت این بانک در دسترس است. گفتنی است طبق اعلام بانک مرکزی ج. ا.ا.، از ابتدای دی ماه سال جاری، استفاده از رمز دوم پویا برای کلیه مشتریان نظام بانکی، الزامی خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت بانک‌پاسارگاد مراجعه کرده یا با مرکز مشاوره و اطلاع‌رسانی به شماره ۸۲۸۹۰ تماس حاصل کنید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران