شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس پلیس فتای تهران خبر منتشر شده تحت عنوان هک حساب‌های بانکی را تکذیب کرد و گفت:

هک حساب‌های بانکی صحت ندارد

رییس پلیس فتای تهران خبر منتشر شده تحت عنوان هک حساب‌های بانکی را تکذیب کرد و گفت: ادعای هک و نفوذ به سیستم بانکی صحت ندارد و دلیل برداشت غیرمجاز از حساب برخی شهروندان، کلاهبرداری فیشینگ بوده است.

سرهنگ تورج کاظمی با اشاره به انتشار اخباری با عنوان هک حساب‌های بانکی گفت: مطلبی تحت عنوان هک حساب‌های بانکی در روزهای اخیر به صورت وسیع در فضای مجازی منتشر شده بود که توسط پلیس فتا مورد بررسی قرار گرفت که در همین راستا از مراجع قضایی استعلامات لازم انجام شد و در نهایت مشخص شد که این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد و به صورت کذب منتشر شده که پیگیر برخورد قانونی با انتشار‌دهندگان این دسته از اخبار هستیم.

وی ادامه داد: برخی افراد مدعی کسر از حسابشان هستند و دلیل را این خبر عنوان می‌کنند، اما شهروندان باید بدانند که بحث هک و نفود به سیستم بانکی مطرح نبوده و متاسفانه برداشت غیرمجاز از طریق روش فیشینگ و استفاده از درگاه‌های پرداخت جعلی انجام شده که دلیل کسر از حساب آنها نیز سرقت اطلاعات کارت بانکی با فیشینگ بوده است.

 

بررسی لایحه صندوق حوادث طبیعی هفته آینده در مجلس

رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد که از این پس در روز ١٩ آبان هر سال زنگ بیمه در مدارس سراسر کشور به صدا در خواهد آمد.

به گزارش ایبِنا، غلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی روز یکشنبه و با حضور در دبستان دخترانه شهدای جلایی پور منطقه ٢ آموزش و پرورش زنگ بیمه را در مدارس به‌طور نمادین به صدا در آورد. وی در سخنانی در این مراسم با بیان اینکه از این پس روز ١٩ آبان زنگ بیمه به صدا در خواهد آمد، گفت: ما بدنبال این هستیم که بیمه همگانی را در همه خانواده‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌ها داشته باشیم. رییس شورای عالی بیمه افزود: بدنبال این هستیم که همه افراد جامعه به جز بیمه اجباری شخص ثالث، دارای پوشش‌های بیمه زندگی، آتش سوزی، بدنه خودرو و مسوولیت باشند. وی اظهار داشت: حداکثر سه در هزار حق بیمه از هر دارایی گرفته می‌شود و در صورت وقوع خسارت، بیمه آن را جبران خواهد کرد. سلیمانی گفت: دبستانی‌ها می‌توانند بخشی از پول‌های خود را در قالب بیمه‌های زندگی یا بیمه زندگی پس انداز با هر مبلغی سپرده‌گذاری کنند و بعد از ٥ تا ٢٠ سال، چندین برابر سپرده خود را دریافت کنند.

رییس کل بیمه مرکزی از دبستانی‌ها خواست تا مُبلغ بیمه در خانواده‌های خود باشند و افزود: از امروز می‌خواهیم باشگاه نوآوران بیمه را افتتاح کنیم. شما باید از والدین خود بخواهید تا بدون بیمه سوار بر خودرو یا موتورسیکلت نشوند  .وی اعلام کرد: در سال ٩٧ حدود ١٧ هزار نفر در تصادفات رانندگی کشته و ٣٤٠ هزار نفر دیگر مجروح شدند. حدود ٤٠ هزار نفر نیز در سال‌های گذشته به دلیل تصادفات رانندگی معلول شده‌اند که رقم بسیار بالایی است. رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به جلسه برگزار شده در کمیسیون اقتصادی مجلس درباره تشکیل صندوق حوادث طبیعی گفت: این لایحه هفته آینده در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد. وی افزود: شورای نگهبان پیش از این چندین اشکال به لایحه تشکیل صندوق حوادث طبیعی وارد کرده بود که ما هفته گذشته و در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس و با حضور نماینده این شورا، اشکالات وارد شده را بررسی و به جمع‌بندی رسیدیم. خوشبختانه در جلسه هفته گذشته در کمیسیون اقتصادی مجلس نظر شورای نگهبان، مجلس و بیمه مرکزی درباره لایحه تشکیل صندوق حوادث طبیعی تامین شد و فکر می‌کنم این لایحه هفته آینده در دستور کار صحن علنی قرار بگیرد. سلیمانی ابراز امیدواری کرد که با تصویب لایحه تشکیل صندوق حوادث طبیعی در صحن علنی مجلس، فعالیت این صندوق از ابتدای سال ۹۹ در کشور آغاز شود. رییس کل بیمه مرکزی درباره جزییات حق بیمه دریافتی از شهروندان و سهم دولت در آنکه یکی از اشکالات شورای نگهبان بود، نیز گفت: براساس این لایحه مبلغ ۶۰ هزار تومان سالانه از طرف دولت و ۶۰ هزار تومان دیگر از سوی صاحب ملک یا واحد مسکونی و به شکل ۵۰-۵۰ پرداخت می‌شود. سلیمانی تصریح کرد: بیمه حوادث طبیعی بیمه‌ای اجباری است و تمام واحدهای مسکونی کشور باید برابر حوادث طبیعی از قبیل زلزله و سیل بیمه باشند. وی توضیح داد: سهم دولت از حق بیمه پرداختی لایحه حوادث طبیعی از طریق لایحه بودجه سالانه مشخص خواهد شد و سهم صاحبان واحدهای مسکونی نیز ماهیانه از طریق قبض آب و برق دریافت می‌شود. رییس شورای عالی بیمه در خصوص افزایش حق بیمه حوادث طبیعی و نحوه محاسبه آن نیز گفت: افزایش حق بیمه هر ساله با توجه به میزان تعهدی که بیمه‌گر در قبال حوادث طبیعی برعهده می‌گیرد، تعیین می‌شود و با تصویب دولت و مجلس نیز سهم دولت و صاحب ملک در این رابطه مشخص خواهد شد. وی در خصوص زلزله روز جمعه در استان آذربایجان شرقی نیز اظهار داشت: بیشتر واحدهای مسکونی و تجاری آسیب دیده در این زلزله فاقد بیمه‌نامه بوده‌اند. وی در خصوص آمار آسیب دیدگانی که دارای بیمه‌نامه‌های دانش‌آموزی، عمر یا مرهونه بانکی بوده‌اند نیز افزود: روز جمعه و بعد از زلزله بلافاصله تیم‌هایی را به محل زلزله اعزام کردیم و آمارهای این موضوعات نیز بعد از مشخص شدن، اعلام خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران