شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات ایران اعلام کرد که در ۱۳ ماه گذشته و از طریق پیشخوان‌های بورسی در ۵۱ شعبه منتخب بانک صادرات ایران،

اعطای بیش از ۶۸۰۰ کد بورسی در ۵۱ شعبه بانک صادرات ایران

مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات ایران اعلام کرد که در ۱۳ ماه گذشته و از طریق پیشخوان‌های بورسی در ۵۱ شعبه منتخب بانک صادرات ایران، بیش از ۶ هزار و ۸۰۰ نفر کد بورسی دریافت کرده‌اند. به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، مهدی کباری در گفت‌وگو با خبرنگار ایبِنا با اعلام این خبر افزود: طرح اعطای کد بورسی به متقاضیان در شعب بانک صادرات ایران از ۱۷ شهریورماه سال گذشته آغاز شد و تا روز ۱۵ مهرماه امسال، بیش از ۶ هزار و ۸۰۰ نفر کد بورسی خود را از طریق شعب این بانک دریافت کرده‌اند. وی با بیان اینکه در یک سال گذشته طرح اعطای کد بورسی به مشتریان در ۵۱ شعبه منتخب بانک صادرات ایران انجام شده است، ادامه داد: از بین ۶ هزار و ۸۰۰ نفری که کد بورسی خود را از شعب بانک صادرات دریافت کرده‌اند، ۴ هزار و ۵۰۰ نفر به سامانه بر خط معاملاتی وصل شده و معاملات خود را بطور برخط انجام می‌دهند. مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات ایران همچنین حجم کل معاملات انجام شده مشتریانی که از شعب این بانک کد بورسی دریافت کرده‌اند را بیش از ۴ هزار میلیارد ریال اعلام کرد. کباری مهم‌ترین خدمات پیشخوان‌های بورسی در شعب بانک صادرات را اخذ کد بورسی، صدور کد کاربری برخط، معاملات آفلاین، تغییر کارگزار ناظر و گواهی سپرده سکه طلای بانک صادرات اعلام کرد و از طرحی برای احراز هویت سامانه سجام دارندگان کد بورسی در آینده نزدیک خبر داد. وی با بیان اینکه بیشترین استقبال از طرح اعطای کد بورسی در استان‌هایی که از نظر ایستگاه‌های معاملاتی بورس محروم‌تر هستند، بوده است، اظهار داشت: بیشترین استقبال از این طرح را در استان‌هایی مانند لرستان، چهارمحال و بختیاری بوشهر و مرکزی شاهد بوده‌ایم. مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات ادامه داد: در حال حاضر بانک صادرات بیش از دو هزار و ۲۳۰ شعبه با پراکندگی بسیار خوب جغرافیایی در سراسر کشور دارد و برنامه داریم که با آموزش حدود ۵ هزار نفر از پرسنل بانک، یعنی دو کارمند در هر شعبه، این طرح را در تمامی شعب بانک اجرایی کنیم. کباری تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۱۱ میلیون فرد حقیقی و حقوقی در کشور کد بورسی دارند که با توجه به جمعیت ۸۰ میلیون نفری کشور رقم پایینی است. برای هدایت نقدینگی از بازار پول، سکه، ارز و مسکن به سمت بازار سرمایه و هدایت آن به سمت تولید ناچار هستیم تا فرهنگ بورسی در کشور را بالا ببریم. وی تاکید کرد: برای جلوگیری از ورود نقدینگی به کارهای واسطه‌گری و سوداگری، یکی از راه‌ها توصیه به مردم برای حضور در بازار سرمایه است زیرا از این راه تامین مالی تولید، سرمایه در گردش بنگاه‌ها و افزایش سرمایه آنها راحت‌تر انجام خواهد شد. مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات همچنین یادآور شد: طرح پیکاپ (سامانه پیشخوان کارگزاری در بازار پول) می‌تواند به افرادی که سهام عدالت دارند و می‌خواهند کد بورسی اخذ و معاملات سهام‌شان را انجام دهند، کمک شایانی کند. کباری خاطرنشان کرد که تمامی اقدامات مربوط به اتصال نرم‌افزاری شعب بانک صادرات ایران به سامانه کارگزاری بورسی این بانک از طریق طرح پیکاپ (پیشخوان کارگزاری در بازار پول) انجام می‌شود که برای اولین‌بار در کشور به اجرا گذاشته شده است و تمامی امور پذیرش، جذب و سایر خدمات کارگزاری‌ها در قالب این سامانه و به‌طور کاملا الکترونیک انجام می‌شود.

رمزهای یک‌بار مصرف به‌زودی عملیاتی می‌شود

 رییس پلیس فتا گفت: به‌زودی رمزهای یک‌بار مصرف با هماهنگی بانک مرکزی عملیاتی می‌شود که می‌تواند درصد قابل توجهی از جرایم اینترنتی را کاهش دهد. به گزارش ایبِنا، سردار وحید مجید با اشاره به جرایم اقتصادی در استان هرمزگان گفت: جرایم اینترنتی شایع هرمزگان در فضای مجازی شامل برداشت اینترنتی غیرمجاز، کلاهبرداری‌های اینترنتی، هتک حیثیت، مزاحمت‌های اینترنتی و دسترسی غیرمجاز به داده‌ها است. رییس پلیس فتا ناجا اظهار داشت: بیشتر از ۵۰ درصد جرایم در این استان در حوزه جرایم اقتصادی صورت می‌گیرد که به زودی با تدابیری که اندیشیده شده رمزهای یک بار مصرف با هماهنگی بانک مرکزی عملیاتی می‌شود که اگر این اتفاق بیفتد درصد قابل توجهی از جرایم اینترنتی کاهش می‌یابد. وی با اذعان به این موضوع که در حوزه سایبر با مجرمینی سر و کار داریم که از فناوری اطلاعات در این حوزه استفاده می‌کنند و دارای مطالعات و تخصص‌های در این زمینه هستند، ادامه داد: طبیعتا پلیسی که در این زمینه ورود می‌کند هم باید از یک دانش بسیار زیادی برخوردار باشد که تاکنون قاطعانه با جرایم اینترنتی مقابله شده و این موضوع استمرار دارد. سردار مجید با بیان اینکه در حوزه‌های پیشگیری اقدامات زیادی شده که دانش و آگاهی و سواد اینترنتی شهروندان بالا رود، اظهار داشت: تجربه عملیاتی پلیس فتا بیانگر این است که ۷۰ درصد علت‌های وقوع جرم در حوزه سایبر به عدم توجه کاربران به ملاحظات و توصیه‌های امنیتی بر می‌گردد. رییس پلیس فتا با اشاره به اینکه تمرکز پلیس فتا بر این است که در حوزه پیشگیری اقدامات زیادی انجام دهد، اذعان داشت: آماری که در پلیس فتا هرمزگان شاهد آن هستیم بیانگر این است که در حوزه کلاس‌های مختلف برون سازمانی، اطلاع‌رسانی، هشدار، تولید محتوای آموزش، برگزاری نمایشگاه و مصاحبه‌های تلویزیونی و رادیویی اقداماتی است که برای افزایش پیشگیری در حوزه وضعی و اجتماعی است گام‌های خوبی برداشته شده است. رییس پلیس فتا ناجا درباره برنامه‌های آتی پلیس فتا بیان داشت: برای سال جاری توسعه کمی و کیفی پلیس فتا در شهرستان‌هایی که فاقد پلیس فتا بودند در دستور کار قرار گرفت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران