شماره امروز: ۵۴۷

| | |

قرارداد همکاری میان شرکت داتین از شرکت‌های گروه مالی پاسارگاد و وزارت امور اقتصادی و دارایی به منظور پیاده‌سازی سامانه مدیریت اموال و دارایی‌ها منعقد شد و به موجب آن، این وزارتخانه به جمع مشتریان داتین پیوست.

وزارت امور اقتصادی و دارایی به جمع مشتریان داتین پیوست

قرارداد همکاری میان شرکت داتین از شرکت‌های گروه مالی پاسارگاد و وزارت امور اقتصادی و دارایی به منظور پیاده‌سازی سامانه مدیریت اموال و دارایی‌ها منعقد شد و به موجب آن، این وزارتخانه به جمع مشتریان داتین پیوست.

بر اساس این خبر، وزارت امور اقتصادی و دارایی در بهمن ماه سال گذشته، مناقصه‌ای را با موضوع تولید سامانه نرم افزاری و مدیریت اموال و دارایی برگزار کرد که شرکت داتین توانست با کسب بالاترین امتیاز از میان چندین شرکت مطرح در حوزه تولید نرم افزار، برنده این مناقصه شود.تولید، پشتیبانی و نگهداری سامانه مدیریت اموال و دارایی‌ها عنوان قراردادی است که به تازگی میان داتین و وزارت اقتصاد امضاء و به موجب آن، مقرر شده است این شرکت در یک دوره زمانی سه ساله، سامانه مورد نیاز وزارت امور اقتصادی و دارایی را تحلیل، طراحی و پیاده‌سازی کند. همچنین پشتیبانی و نگهداری این سامانه از دیگر تعهدات این شرکت است.گفتنی است داتین به عنوان شرکتی پیشرو در حوزه تولید نرم افزار و راهکارهای جامع بانکی و مالی تا به امروز، طراحی و پیاده‌سازی راهکارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) بانک‌هایی همچون پاسارگاد، گردشگری و سرمایه را در کارنامه خود دارد و با توجه به تجربه موفق خود در اجرای چنین پروژه‌هایی، تولید سفارشی سامانه مورد نیاز وزارت امور اقتصادی و را عهده‌دار شد.مجموعه سامانه‌های برنامه‌ریزی منابع سازمانی داتین، یک راهکار مدیریتی مبتنی بر فناوری اطلاعات است که از مزایای آن می‌توان به یکپارچگی و گردش اطلاعات بین تمامی بخش‌های سازمان از جمله مالی، تولید، انبار، منابع انسانی، زنجیره عرضه و مدیریت مشتریان اشاره کرد.

ماینینگ حلال  مشکلات اقتصادی کشور  نیست

 رییس کمیسیون ماینینگ انجمن بلاکچین گفت: ماینینگ حلال مشکلات اقتصادی کشور نیست و این صنعت یک فناوری نوظهور در حال رشد است و باید از این فرصت و ظرفیت ایجاد شده به نفع کشور استفاده کرد.

محمد شرفی در گفت‌وگو با ایبِنا با اشاره به تصمیم‌گیری دولت در خصوص استخراج رمز ارزها گفت: دولت آیین نامه فرآیند استخراج ارزهای رمزنگاری شده را اعلام کرده که بر اساس آن فعالین این صنعت در صورت برخورداری از شرایط فنی مورد نیاز می‌توانند با دریافت مجوز نسبت به استخراج به صورت قانونی اقدام کنند، اما این مصوبه دولت مشکلات متعددی برای بخش خصوصی دارد تا جایی که اعتقاد دارم هدف دولت در خصوص اعلام قوانین در خصوص ماینینگ حذف صنعت ماینینگ از کشور و نابودی فعالین این صنعت در نطفه بوده یا اینکه بخش دولتی قصد داشته تا شرایط را به نحوی تعیین کند که بخشی خاصی صرفا در مسیر ماینینگ فعالیت داشته باشند.

رییس کمیسیون ماینینگ انجمن بلاکچین ایران با اشاره به مشکلات ماینرها افزود: باید این واقعیت را پذیرفت که اگر مسیر قانونی برای فعالین صنعت ماینینگ مهیا نشود، توسعه فعالیت‌های زیرزمینی افزایش و به یک راهکار رایج تبدیل خواهد شد؛ هم‌اکنون مسیری که از سوی دولت با قوانین و مقررات اعلام شده در نظر گرفته شده صرفا باعث فرار سرمایه خواهد شد و توسعه فعالیت زیر زمینی و غیرمجاز توسط ماینرهای کوچک را به دنبال خواهد داشت چرا که استخراج رمز ارز با شرایط فعلی برای ماینرها بزرگ که سرمایه‌گذاری کلان دارند، مقرون به صرفه نیست.

مهاجرت ماینرهای ایرانی به گرجستان و ارمنستان

سپهر محمدی رییس انجمن بلاکچین ایران گفت: دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه فعالان بخش خصوصی در زمینه صنعت ماینینگ در کشور وجود دارد.

سپهر محمدی در گفت‌وگو با ایبِنا با اشاره به آیین نامه فرآیند استخراج ارزهای رمزنگاری شده گفت: دولت و هیات وزیران آیین نامه استخراج رمز ارزها را ابلاغ کردند و در نهایت با دریافت مجوز صنعت ماینینگ مجاز اعلام شد که بسیار خوب است، اما بخش خصوصی و فعالان این صنعت تاکید دارند که این ابلاغیه دارای مشکلاتی است .

وی ادامه داد: اعتقاد دارم نکات حاکمیتی خوبی در فرآیندهای اعلامی از سوی دولت برای استخراج رمز ارزها اعلام شده اما منافع بخش خصوصی باید بیشتر در آن در نظر گرفته می‌شد.

رییس انجمن بلاکچین ایران تاکید کرد: در حال حاضر و در صورتی که مصوبه هیات دولت بدون اصلاحاتی اجرایی نشود، استخراج رمز ارزها در ایران دیگر زیاد مقرون به صرفه نیست و فرصت تولید انرژی با سرمایه‌گذاری در حوزه نیروگاهی و انرژی پاک از سوی بخش خصوصی برای ماینینگ و به نفع منافع ملی قابل انجام نخواهد بود؛ ماینرهای ایرانی که به صورت کلان فعالیت دارند، در حال خروج سرمایه‌ها و مهاجرت به گرجستان، ارمنستان و قزاقزستان هستند و به زودی در کشور ماینرهای خُرد فعالیت خواهند داشت که بیشتر این فضا به صورت زیرزمینی خواهد بود.

محمدی افزود: بر اساس بررسی‌های انجمن بلاکچین ایران بالغ بر دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه فعالان بخش خصوصی در زمینه صنعت ماینینگ در کشور خوابیده است که دولت باید شرایط را تسهیل کند تا نحوه فعالیت ماینرها مشخص شود.لازم به ذکر است، هیات دولت روز یکشنبه سیزدهم مرداد ماه در تصویب نامه‌ای آیین نامه فرآیند ماینینگ رمز ارزها را تصویب و معاون اول رییس‌جمهور آن را ابلاغ کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران