شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیرعامل شرکت «رایمون توسعه آریا» مجری انحصاری «ویژه کارت» بانک ایران زمین این بانک را پشتیبان و حامی نخبگان کشور دانست

«ویژه کارت» ؛ خدمات اختصاصی به جامعه علمی

مدیرعامل شرکت «رایمون توسعه آریا» مجری انحصاری «ویژه کارت» بانک ایران زمین این بانک را پشتیبان و حامی نخبگان کشور دانست و درباره امکانات و خدمات این کارت توضیحاتی را ارایه داد.  به گزارش روابط عمومی بانک ایران زمین، گلشن مدیرعامل شرکت در روز اول از برپایی نمایشگاه «اینوتکس» که در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار شد با اشاره به ویژگی‌ها و قابلیت‌های «ویژه کارت» بانک ایران زمین گفت: یکی از اهداف مهم ارایه این کارت، حمایت از نخبگان کشور است. اگر خدمات خوب و مطلوبی به این قشر از جامعه داده شود هم جلوی خروج نخبگان گرفته می‌شود و هم در مشاغل و صنوف تخصصی نخبه گرایی نهادینه خواهد شد. وی ادامه داد: ارایه خدمات به نخبگان و متخصصین در واقع کمک به نسل‌های آینده کشور است. این شرکت برای توسعه فضای کار با «ویژه کارت» با بانک‌های مختلفی برای همکاری مذاکره کرد و تنها بانک ایران زمین بود که بسترها و امکانات مورد نیاز اجرای این طرح را در اختیار داشت. گلشن با اشاره به اینکه برای این کارت، بانک ایران زمین یک وب سرویس مستقل را برای این کار اختصاص داده است درباره «نحوه ثبت نام و دریافت ویژه کارت» گفت: متقاضی با مراجعه به سایت

 raymonhub.ir اقدام به ثبت نام می‌کند. پس از بررسی مدارک ارسالی از سوی کارشناس شرکت، یک لینک پرداخت از طریق پیامک به متقاضی ارسال شده و پس از پرداخت هزینه‌ای در حدود 30 هزار تومان که شامل حق عضویت سه ساله، صدور کارت عضویت توسط بانک ایران زمین و موجودی افتتاح حساب است، کارت توسط بانک ایران زمین صادر شده و از طریق شعبات بانک، به متقاضیان تحویل داده می‌شود. وی تاکید کرد: این روند در شرایطی است که تمامی این فرآیند به صورت آنلاین انجام شده و متقاضی پس از ثبت نام حتی شماره کارت صادر شده خود را دریافت می‌کند. این کارت به صورت عکس‌دار است و کد ملی دارنده نیز روی آن درج می‌شود.

چه زمانی از فناوری بلاکچین استفاده کنیم

مدیر بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی عنوان کرد: امروز مهم‌ترین سوال در حوزه فناوری بلاکچین این است که چه زمانی می‌توانیم از فناوری بلاکچین استفاده کنیم؟ به گزارش ایبِنا، نیما امیرشکاری، با اشاره به اینکه بلاک‌چین حامل این پیام است که به چیزی به عنوان واسطه اعتماد نداشته باشیم، اظهار داشت: دیگر به متمرکز بودن اعتمادی نیست و این مهم‌ترین پیام بلاکچین برای دنیاست؛ در واقع واسطه‌های سنتی که در گذشته اعتماد مردم را جلب کرده بودند، اعتبار گذشته را ندارند و بر اساس آمار منتشر شده از سازمان‌های پژوهشی دنیا در سال ۲۰۱۷، کارمندان داخلی به میزان ۴۳ درصد و هکرها ۲۶ درصد مسوول نشت اطلاعات سازمان‌ها بوده‌اند. وی در کارگاه آموزشی کاربرد بلاکچین در بانکداری و پرداخت تاکید کرد: می‌توان برای حفاظت از یک محل، دیوار ساخت و اطراف آن دیوار گذاشت و منابع زیادی صرف نگهداری آن کرد، اما اگر دشمن داخلی باشد، آن دیوار هیچ کمکی نمی‌کند؛ امروزه با پیشرفت فناوری فضایی ایجاد شده که نمی‌توانیم چشم بسته به افراد داخل سازمان اعتماد کنیم چرا که چه در پوشش سواستفاده و چه نادانسته در معرض نشت اطلاعات توسط اعضای سازمان هستیم. مدیر بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی در ادامه با تاکید بر اینکه بلاکچین برای اولین‌بار توسط فردی به نام ساتوشی ناکاماتو مطرح شد و گفت: بلاکچین به عنوان یک مفهوم فناورانه با دیتابیس تراکنشی به دنیا معرفی شد که در قالب یک پروتکل فناوری برای ثبت تمامی اقلام کاربرد دارد.

نرخ سود تسهیلات بنگاه‌های کوچک و متوسط ۱۰ درصد

بانک مرکزی اعلام کرد: نرخ سود تسهیلات بنگاه‌های کوچک و متوسط، زودبازده و کشاورزی کمتر از سایر تسهیلات و با کمک یارانه دولت ۱۰ درصد است. به گزارش «تعادل»، بانک مرکزی طی نامه‌ای در پاسخ به بخش خصوصی اعلام کرد: حسب مفاد دستورالعمل تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط نرخ سود تسهیلات بانک‌ها برای بنگاه‌های موصوف بر اساس مصوبات شورای پول و اعتبار و مقررات بانکی قابل اقدام و محاسبه است. لازم به ذکر است بر اساس مفاد بند ۲-۱-۱ قسمت الف سیاست‌های پولی و اعتباری در سال ۱۳۸۷ نرخ سود تسهیلات بانکی برای پروژه‌های اولویت‌دار بنگاه‌های کوچک و زودبازده و کشاورزی با کمک یارانه دولت ۱۰ درصد است (دولت نیز ۲ درصد یارانه خواهد داد) و در صورت عدم تحقق اهداف طرح یارانه پرداخت نمی‌شود و پرداخت اصل و سود تسهیلات به عهده مشتری خواهد بود.

بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات مسکن مانعی ندارند

معاون اقتصادی بانک مرکزی با اعلام جزییات افزایش تسهیلات ساخت مسکن، گفت: بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات مسکن مانعی ندارند. به گزارش ایبِنا، پیمان قربانی درباره افزایش میزان تسهیلات مسکن، افزود: شورای پول و اعتبار در اسفندماه سال گذشته براساس گزارش بانک مرکزی، سقف تسهیلات ساخت مسکن با قابلیت فروش اقساطی بلندمدت برای بانک‌های تجاری و بانک مسکن را حدود ۶۰ درصد افزایش داده است. وی افزود: به عنوان مثال در تهران سقف قبلی تسهیلات انفرادی ساخت مسکن ۶۰ میلیون تومان و برای زوجین ۱۰۰ میلیون تومان بود که هریک به ۱۰۰ و ۱۶۰ میلیون تومان به ترتیب افزایش یافت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران