شماره امروز: ۵۴۷

| | |

برخی مدیران عامل بانک‌های دولتی و خصوصی پیش‌بینی و تحلیل خود از عملکرد سیستم بانکی در سال ۹۸ را اعلام کردند.

برخی مدیران عامل بانک‌های دولتی و خصوصی پیش‌بینی و تحلیل خود از عملکرد سیستم بانکی در سال ۹۸ را اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، بانک‌ها همواره یکی از بازوان اقتصاد کشور بوده و هستند به گونه‌ای که طی سال‌های اخیر در عین تحریم‌های ظالمانه ایران از سوی کشورهای غربی، بانک‌ها در تمامی شرایط سعی کردند تا خدمات مورد نیاز داخلی و خارجی را به مشتریان ارایه دهند. به دنبال برخی شرایط در سال ۹۷ و همچنین آغاز دور دوم تحریم‌های کشور از سوی ایالات متحده امریکا و همچنین شرایط اقتصاد داخلی و بازار ارز، بسیاری از کارشناسان و فعالان این حوزه، پیش بینی‌های متفاوتی از سال ۹۸ دارند که برخی بسیاری بدبینانه و برخی نوید روزهای ایستادگی ملت ایران و پیروزی بر تحریم‌ها را می‌دهد.

حال در نخستین روزهای کاری سال ۹۸ ایبِنا با برخی از مدیران عامل بانک‌های دولتی و خصوصی کشور گفت‌وگویی درباره پیش بینی و تحلیل آنها از عملکرد سیستم بانکی در سال ۹۸ داشته است که به شرح زیر است:

محمدرضا حسین‌زاده، در این باره اظهار داشت: نظام اقتصادی در کشور ما بانک محور است و به همین دلیل شاهد حمایت بانک‌ها از واحدهای تولیدی و اقدام در جهت رونق کسب و کار و افزایش اشتغال بودیم.

وی ادامه داد: قطعا با توجه به اینکه مقام معظم رهبری سال ۹۸ را با عنوان رونق تولید نامگذاری کردند، وظیفه بانک‌ها بیش از گذشته خواهد بود. البته هرچند در بحث بین‌المللی تحریم اثرات و مشکلاتی را ایجاد کرده، اما بانک‌های کشور با توجه به تجربیات قبلی از عهده کارها بر خواهند آمد و خدمات شایسته‌ای را به مردم و کشور ارایه خواهند داد. محمدکاظم چقازردی، نیز با ابراز همدردی با سیل‌زدگان، درباره پیش بینی عملکرد سیستم بانکی در سال ۹۸، اظهار داشت: مجموع عملکرد نظام بانکی در سال ۹۷، قابل قبول و خوب بود و با دولت نیز در شرایط مختلف، همکاری و همراهی خوبی داشت. در سال ۹۸ نیز نامگذاری سال بر مبنای مقتضیات اقتصاد داخلی و شرایط بین‌المللی از سوی مقام معظم رهبری صورت گرفت و طبیعتا تمام توان نظام بانکی معطوف به تحقق این شعار و تقویت تولید خواهد شد.

وی افزود: سیستم بانکی در زمینه تقویت تولید از منظر عرضه و تقاضا موثر خواهد بود به گونه‌ای که از منظر عرضه، امکانات منابعی و سپرده‌ای نظام بانکی باید برای پشتیبانی از واحدهای تولیدی با محوریت سرمایه در گردش و افزایش ظرفیت آنها به کار گرفته شود و از منظر تقاضا نیز با افزایش عرضه کل می‌توان در بازار داخلی قدرت خرید فعالان اقتصادی کشور را افزایش داد. با این روند چرخه اقتصادی مطلوبی در کشور فراهم خواهد شد و نظام بانکی تمام امکانات منابعی خود را در جهت تحقق این شعار قرار خواهد داد و اولویت بانک‌های دولتی نیز تحقق این شعار خواهد بود.

حجت‌الله صیدی، نیز در این باره گفت: بطور حتم نظام بانکی در سال ۹۸ به مانند سال گذشته پیچیدگی‌های خاصی خواهد داشت اما با نامگذاری سال جاری با عنوان رونق تولید قطعا بانک‌ها حمایت ویژه‌ای از بخش تولید در تمامی فرآیندها خواهند داشت.

محمد بیگدلی، با اشاره به اینکه سال ۹۸، سالی سخت پیش بینی شده، افزود: بانک‌ها نیز باید آمادگی لازم را برای فعالیت در این شرایط داشته باشند و در حوزه داخلی با برنامه‌ریزی در جهت افزایش درآمدها حرکت کنند.در حوزه بین‌المللی نیز بانک‌ها در حال عبور و پشت سر گذاشتن شرایط سخت هستند.

مجید قاسمی، درباره سال جاری معتقد است: جهت‌گیری‌های بانک مرکزی، توانمندی‌ها و مسوولیت‌پذیری بانک‌ها اگر در یک راستا و منطبق با نظریات علمی باشد بطور اقتصاد کشور شرایط خوبی خواهد داشت.

وی افزود: دلیلی بر عدم تصور آینده‌ای روشن برای سیستم بانکی وجود ندارد به خصوص سیاست‌های پولی که در بانک مرکزی برنامه‌ریزی و ابلاغ می‌شود تفاوت‌های جدی را با یک سال گذشته جهت‌گیری کرده و خوشبینانه‌ می‌شود به آینده نگاه کرد.

علیرضا بلگوری، با تاکید بر اینکه بانک‌ها در اقتصاد کشور نقش موثری دارند، گفت: در کشور ما اقتصاد بانک محور است و بانک‌ها در رونق اقتصادی و تولید موثر واقع خواهند شد و در سال ۹۸ هم با توجه به دستورات مقام معظم رهبری و مباحث مطرح شده از سوی رییس کل بانک مرکزی، بانک‌ها به مانند گذشته همه همت و تلاش خود را در راستای کمک به تولید و رونق به کار خواهند گرفت.

وی افزود: امسال هم در ابتدای سال کشور با مشکلاتی مواجه شد که بطور حتم بانک‌ها نیز بسته‌های تسهیلاتی و کمک برای هموطنان ایجاد خواهند کرد تا بتوانند با این روش در رونق و تولید نقش بسزایی داشته باشند.

عباس عسگرزاده، گفت: به امید خدا سال ۹۸ سالی پر برکت برای مردم و کشور خواهد بود و اکنون که با حوادثی از جمله سیل مواجه شده‌ایم بطور حتم بانک‌ها نیز باید تلاش خود را افزایش دهند تا نیازهای کشور را در حوزه‌های مختلف پوشش دهند البته به نظر من تاکنون که کمتر از یک ماه از سال گذشته جهت‌گیری خوبی صورت گرفته است.

محمدحسین حسین‌زاده، نیز در این باره اظهار داشت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در ابتدای سال جاری و همچنین سیاست‌های دولت برای سال ۹۸، بانک‌ها بطور حتم با توجه به تجارب چند سال اخیر، برای رونق تولید نقش آفرینی بالایی خواهند داشت.به نظرم باید منتظر ثباتی در سیاست‌های اقتصادی و تقویت تولید در کل کشور باشیم.

سید‌امین جوادی، اعتقاد دارد: سال ۹۸ سال خوبی خواهد بود و بطور حتم نظام بانکی راه خود را پیدا کرده و مقام معظم رهبری نیز رهنمودهایی به بانک‌ها داشتند که مجموع اینها نشان می‌دهد که سال خوبی در پیش رو خواهیم داشت و سیستم بانکی می‌تواند به رونق تولید و رشد اقتصادی کمک کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران