شماره امروز: ۵۴۷

«تعادل» از اوضاع طلا فروشی‌ها در پایان سال گزارش می‌دهد

| کدخبر: 139291 | |

روز چهارشنبه 17 بهمن 97، نرخ لحظه‌ای دلار در سامانه سنا با 50 تومان افزایش نسبت به روز سه شنبه 11 هزار و 850 تومان و یورو 13 هزار و 850 تومان اعلام شد.

گروه بانک وبیمه|

 روز چهارشنبه 17 بهمن 97، نرخ لحظه‌ای دلار در سامانه سنا با 50 تومان افزایش نسبت به روز سه شنبه 11 هزار و 850 تومان و یورو 13 هزار و 850 تومان اعلام شد.، همچنین بر اساس نرخ‌های روز سه شنبه سامانه سنا، دلار 11 هزار و 868 تومان، یورو13 هزار و 807 تومان، یوان 1هزار و 763 تومان و پوند 15 هزار و 436 اعلام شد

به گزارش «تعادل»، بر این اساس نرخ فروش هر اسکناس دلار امریکا در صرافی‌ها 11850 تومان و نرخ خرید هر دلار امریکا نیز 11750 تومان اعلام شده است. همچنین نرخ خرید هر اسکناس یورو نیز 13750 تومان و نرخ فروش آن 13850 تومان اعلام شد. نرخ دلار در بازار نقدی 12 هزار تومان و درهم 3280 تومان معامله شد.

با تداوم افزایش قیمت سکه در بازار، صرافان در مناطق مختلف قیمت‌های مختلفی را برای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی پیشنهاد می‌دهند در جریان معاملات روز چهارشنبه ۱۷ بهمن ۹۷، قیمت هر قطعه سکه طرح جدید، ۴ میلیون و 280هزار تومان شد .همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم، ۴ میلیون و 100 هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و 320 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 400 هزار تومان و سکه یک گرمی ۷۶۰ هزار تومان است.

هر گرم طلای 18 عیار 372 هزار تومان، مظنه مثقال 17 عیار 1 میلیون و 610 هزار تومان معامله شد.

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه پس از اینکه دونالد ترامپ در سخنرانی سالانه خود وعده داد دیواری مرزی بسازد و درباره مذاکرات تجاری با چین شفافیت چندانی نداشت، با وجود رشد ارزش دلار تغییری نداشت و بالا ماند. هر اونس طلا برای تحویل فوری در بازار سنگاپور ثابت بود و ۱۳۱۴ دلار معامله شد. در بازار امریکا، هر اونس طلا برای تحویل در آوریل تغییری نداشت و در ۱۳۱۸ دلار ایستاد.

رییس‌جمهور امریکا که در کنگره سخنرانی می‌کرد با مخالفت سیاسی بر سر درخواستش از دمکرات‌ها برای پایان دادن به ضدیتشان با تأمین بودجه ساخت دیوار در مرز مکزیک مواجه است. هیتش جین، نایب‌رییس شرکت یس سکیوریتیز اظهار کرد: با پافشاری ترامپ برای ساخت دیوار مرزی ریسک یک تعطیلی دیگر دولت وجود دارد با این حال فعلاً رشد ارزش دلار، افزایش قیمت طلا را محدود کرده است. فعالان بازار همچنان نگران آماری مانده‌اند که کندی رشد اقتصاد جهانی را نشان می‌دهد و طلا به عنوان یک سرمایه‌گذاری مطمئن همچنان محبوب مانده است.شاخص دلار امریکا در معاملات روز چهارشنبه نزدیک به بالاترین سطح خود در دو هفته اخیر ماند.

در این بین، رابرت کاپلان، رییس بانک فدرال رزرو دالاس اظهار کرد: بانک مرکزی باید نرخ‌های بهره را تا زمان روشن شدن دورنمای اقتصادی امریکا ثابت نگه دارد که از نظر وی چندین ماه طول خواهد کشید.

بانک مرکزی امریکا به دلیل کندی رشد اقتصادی و ابهامات تجاری، هفته گذشته وعده داده بود در افزایش نرخ‌های بهره صبورانه عمل کند.

در حالی که سخنرانی ترامپ در زمینه مذاکرات تجاری امریکا و چین اشاره روشنی نداشت اما مقامات بلندپایه امریکایی و چینی قرار است هفته آینده دور جدیدی از مذاکرات را در پکن برگزار کنند.

بر اساس گزارش رویترز، ترامپ وعده داده است اگر تا اول مارس دو طرف به توافق نرسید، تعرفه روی واردات کالاهای چینی به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار را از ۱۰ به ۲۵ درصد افزایش خواهد داد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر اظهار امیدواری کرد که یک ماه پایانی سال، کسب و کار در بازار طلا و سکه رونق نسبی داشته باشد. آیت محمدولی درباره وضعیت فعلی بازار طلا و سکه، اظهار داشت: وضعیت فعلی بازار طلا و سکه از نظر داد و ستد و کسب و کار به مانند گذشته است، اما قیمت‌ها در این بازار طی هفته‌های اخیر با نوسان مواجه بود. وی افزود: همانطور که شاهد بودیم در هفته گذشته قیمت‌ها در بازار طلا و سکه روندی افزایشی داشت و هر مثقال طلا به بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید، اما طی روزهای اخیر، شیب حرکتی قیمت‌ها تا حدودی کاهشی شد و هر مثقال طلا (طبق آخرین قیمت‌های روز گذشته) به یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسید. رییس اتحادیه طلا و جواهر در ادامه، گفت: از آنجایی که قیمت هادر بازار طلا و سکه به دو مولفه نرخ ارز و قیمت جهانی طلا ارتباط دارد، هم در بازار ارز شاهد نوسان و بازی قیمتی هستیم و هم انس جهانی طلا روز گذشته افزایش یافت و هر انس طلا به یک هزار و ۳۱۴ دلار رسید که بی‌تاثیر در بازار نیست. محمدولی حباب سکه را ۶۰۰ هزار تومان عنوان کرد و افزود: داد و ستد در بازار طبق انتظار نیست و این نوسان باعث رکود و تاثیر منفی در کسب و کار این بازار خواهد شد. امیدوارم طی یک ماه پایانی سال شاهد رونقی نسبی در این بازار باشیم.

وی درباره ممنوعیت ورود مصنوعات طلا به کشور توضیح داد: ورود مصنوعات طلا از گذشته در کشور ممنوع بود و تنها امکان ورود طلا خام و موارد اولیه وجود داشت، اما در مقطعی به اشتباه از سوی گمرک ورود مصنوعات آزاد شد که با پیگیری دوباره ممنوع شد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران