شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 133170 | |

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با رد شایعه ورشکستگی بانک‌ها، گفت:

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با رد شایعه ورشکستگی بانک‌ها، گفت: اموال مازاد بانک‌ها باید واگذار شود. به گزارش ایلنا، مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به شایعه ورشکستگی برخی بانک‌ها در کشور و ارتباط آن با افزایش نرخ سود بانکی برای جمع آوری نقدینگی، گفت: هیچ یک از بانک‌های موجود در کشور ورشکسته نبوده و با توجه به دارایی‌های موجود در شبکه بانکی این شایعه از بیخ و بُن کذب است. نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک‌ها در کشور از سرمایه و اموال کافی برخوردار هستند، افزود: اگر بانکی در معرض ورشکستگی نیز قرار بگیرد اموال آن می‌تواند پاسخگوی مشتریان باشد. بائوج لاهوتی با تاکید بر اینکه در پی افزایش بی رویه اموال بانک‌ها، مجلس قانون واگذاری اموال مازاد بر ۴٠ درصد آنها را تصویب و ابلاغ کرده است، تصریح کرد: بانک‌ها به قدری از حیث مالی شرایط مناسبی دارند که متاسفانه وارد مسیر بنگاه داری شده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه شایعه پراکنی در مورد ورشکستگی بانک‌ها با هدف تخریب شبکه پولی و بانکی کشور صورت می‌گیرد، گفت: ارتباط بخشیدن میان افزایش نرخ سود بانکی و ورشکستگی بانک‌ها نیز فرضیه کاملا باطل است.

وی با تاکید بر اینکه دولت و تیم اقتصادی برای جمع آوری نقدینگی سرگردان در اقتصاد به افزایش نرخ سود بانکی تن داده‌اند، افزود: افزایش نرخ سود بانکی برای کوتاه‌مدت اهرم مناسبی برای نظم بخشیدن به اقتصاد است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران