شماره امروز: ۵۴۷

همتی در مورد وضعیت بازار ارز به کمیسیون اقتصادی گزارش می‌دهد

| کدخبر: 129160 | |

گروه بانک و بیمه | اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از آغاز رسیدگی به مواد مربوط به اصلاح قانون بانک مرکزی و همچنین بررسی جزییات طرح جامع بانکداری اسلامی در جلسه فوق‌العاده روز شنبه این کمیسیون خبردادند.

گروه بانک و بیمه | اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از آغاز رسیدگی به مواد مربوط به اصلاح قانون بانک مرکزی و همچنین بررسی جزییات طرح جامع بانکداری اسلامی در جلسه فوق‌العاده روز  شنبه این کمیسیون خبردادند.

به گزارش تعادل، این کمیسیون از ۱۴ تا ۲۰ شهریور برای رسیدگی به پیش نویس قانون جامع بانکداری که تجمع چهار لایحه و لایحه بانکی (طرح بانکداری، طرح بانک مرکزی، طرح تاسیس بانک توسعه ایران و لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی) جلسه خواهد داشت.

براساس برنامه مقرر شده عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی با حضور در کمیسیون اقتصادی گزارشی از سیاست‌های ارزی، وضعیت بازار ارز و برنامه‌های این بانک برای مدیریت بازار به کمیسیون اقتصادی مجلس ارایه خواهد کرد .

عامر کعبی در خصوص جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس، اظهار داشت: در نشست روز شنبه کمیسیون اقتصادی ادامه رسیدگی به مواد مربوط به اصلاح قانون بانک مرکزی در دستورکار قرار گرفته است.

این عضو کمیسیون اقتصادی در گفت‌وگو با خانه ملت، یادآور شد: بررسی اختیارات هیات عالی و نقش آن در ساختار جدید بانک مرکزی از محورهای مربوط به اصلاح قانون بانک مرکزی است که در جلسه امروز در حال بحث است.

همچنین «فاطمه حسینی» عضو دیگر کمیسیون اقتصادی اظهارداشت: جلسه فوق‌العاده کمیسیون اقتصادی مجلس در حالی برگزار می‌شود که نمایندگان دو هفته به تعطیلات رفته‌اند و این جلسات بنا بر ماموریت علی لاریجانی به منظور بررسی وضعیت اقتصادی کشور تشکیل می‌شود.

وی افزود: جمعی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس پیش از این در نامه‌ای به رییس مجلس درخواست کردند که این کمیسیون، یک هفته از دو هفته تعطیلات مجلس را برای رسیدگی به پیش نویس طرح جامع بانکداری  اختصاص دهد.

حسینی اظهار داشت: از این رو مقرر شد این کمیسیون از ۱۴ تا ۲۰ شهریور برای رسیدگی به پیش نویس قانون جامع بانکداری که تجمع چهار لایحه و لایحه بانکی (طرح بانکداری، طرح بانک مرکزی، طرح تاسیس بانک توسعه ایران و لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی) است، جلسه داشته باشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران