شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 128833 | |

رودریگو دی آزردو سانتوس در نشست اتاق مشترک ایران و برزیل، به علاقه دولت برزیل برای تداوم همکاری‌های اقتصادی و تجاری با ایران حتی بعد از شروع تحریم‌ها در آبان ماه اشاره کرد و گفت:

رودریگو دی آزردو سانتوس در نشست اتاق مشترک ایران و برزیل، به علاقه دولت برزیل برای تداوم همکاری‌های اقتصادی و تجاری با ایران حتی بعد از شروع تحریم‌ها در آبان ماه اشاره کرد و گفت: برای این منظور راهکارهایی در مذاکره با طرف‌های ایرانی پیدا کرده‌ایم که اجرایی خواهد شد.

وی گفت: تخصیص اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون دلاری به فعالان اقتصادی برزیل برای همکاری با طرف ایرانی در مراحل نهایی قرار دارد.

سفیر برزیل اظهار داشت: از آنجا که این اعتبار فقط به خدمات و کالاهایی غیر از محصولات کشاورزی مربوط می‌شود، لازم است برای حوزه کشاورزی از ظرفیت دیگر بانک‌ها استفاده کرد.

وی هدف دولت برزیل در همکاری با ایران را اشتغال‌زایی و انتقال تکنولوژی به این کشور با هدف ایجاد روابط طولانی‌مدت بیان کرد و گفت: بانک مرکزی برزیل هیچ مانعی در برابر حضور بانک‌های ایرانی در کشورمان نمی‌بیند و معتقد است این کار به تداوم همکاری‌های مالی دو کشور کمک می‌کند.

«کاوه سعادت» رییس اتاق مشترک ایران و برزیل نیز در این نشست، وجود روابط بانکی فعال را از اولویت‌های اصلی همکاری دو کشور بیان کرد و گفت: باید متناسب با حجم بالای تجارت ایران و برزیل راهکارهایی مناسب برای تداوم روابط بانکی بین دو کشور در نظر بگیریم.

وی همچنین با بیان اینکه در دوره قبلی تحریم‌ها نیز برزیل همکاری خود را با ایران ادامه داد، تاکید کرد: لازم است ابتکارات جدیدی برای امکان همکاری تجاری بین دو کشور در نظر بگیریم که در این رابطه به همکاری بانک مرکزی، وزارت امور خارجه و دیگر دست‌اندرکاران مربوط در هر دو کشور نیاز داریم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران