شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126045 | |

بخش گاز نیروگاه غرب مازندران با ظرفیت 307 مگاوات با نخستین احتراق محفظه توربین گاز (FIRST FIRE) وارد مدار شبکه سراسری برق کشور می‌شود.

 افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی با تسهیلات بانک صنعت

بخش گاز نیروگاه غرب مازندران با ظرفیت 307 مگاوات با نخستین احتراق محفظه توربین گاز (FIRST FIRE) وارد مدار شبکه سراسری برق کشور می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک صنعت و معدن، نیروگاه یاد شده توسط شرکت ماهتاب کاسپین با تسهیلات 215 میلیون یورویی این بانک با ظرفیت نهایی 460 مگاوات به‌صورت سیکل ترکیبی (گاز و بخار) در منطقه نوشهر در حال اجرا است که اشتغال 67 نفر را به دنبال خواهد داشت. گفتنی است این طرح که تاکنون 70 درصد از پیشرفت فیزیکی خود را پشت سرگذاشته است نقش مهمی در تثبیت برق منطقه غرب مازندران ایفا خواهد کرد.

 نیروی متخصص؛ رمز توسعه صنعت بیمه است

غلامرضا سلیمانی، رییس کل جدید بیمه مرکزی در نخستین ساعات کاری خود با اعضای هیات عامل و مدیران این سازمان دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، سلیمانی در این دیدار به استفاده از ظرفیت خوب نیروی متخصص در صنعت بیمه مرکزی تاکید کرد و گفت: نیروی انسانی متخصص و با تجربه، رمز توسعه صنعت بیمه است و پژوهشکده بیمه در این راستا می‌تواند خیلی اثرگذار باشد. رییس کل بیمه مرکزی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: علی‌رغم گذشت بیش از چند دهه از عمر فعالیت بیمه در کشور، هنوز نتواسته به جایگاه اصلی خود در میان مردم دست یابد چرا که مردم هنوز با خدمات و منافع حاصل از صنعت بیمه به‌طور کامل آشنا نیستند و این مهم، نیازمند فرهنگ‌سازی عمیقی است که در نهایت به گسترش چتر حمایتی صنعت بیمه، کاهش هزینه‌های مردم و ایجاد آرامش در جامعه منتج شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران