شماره امروز: ۵۴۷

رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد

| کدخبر: 125972 | |

غلامرضا سلیمانی، در جلسه هیات وزیران برای ریاست کلی بیمه مرکزی رای اعتماد گرفت و گسترش چتر حمایتی بیمه را نخستین برنامه خود اعلام کرد.

غلامرضا سلیمانی، در جلسه هیات وزیران برای ریاست کلی بیمه مرکزی رای اعتماد گرفت و گسترش چتر حمایتی بیمه را نخستین برنامه خود اعلام کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، سلیمانی در گفت‌وگو با برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد در پاسخ به این سوال که مهم‌ترین اولویت‌های شما برای سکانداری بیمه مرکزی چیست و چه برنامه‌هایی دارید، گفت: ریاست محترم جمهوری در جلسه هیات دولت در بحث بیمه مسائل مهمی را مطرح نمودند که به نوعی مسیر آینده را با تحول بیشتر و رشد فزاینده‌یی ترسیم کردند. در خصوص اینکه یک بیمه قدرتمند و قوی لازم است که پوشش کاملی داشته باشد، بتواند هزینه‌های مردم را کاهش دهد و به گسترش چتر حمایتی و همچنین شفافیت رقابت منجر شود.

وی افزود: این مباحث، می‌طلبد که در مجموعه صندوق‌ها و شرکت‌های بیمه‌یی تلاش بیشتری انجام شود. البته طبیعی است که در چنین وضعیتی به یک مجموعه بیمه‌یی با توانگری بالا نیاز است تا با توانگری مالی بالا بتواند تعهدات آتی را قبول کند و ریسک پذیر باشد. لذا در چنین شرایطی بایستی حتما ضریب نفوذ بیمه را افزایش داد. متاسفانه در کشور ما ضریب نفوذ بیمه ۲. ۳ درصد است، در حالی که در کشورهای پیشرفته، نزدیک ۱۳ درصد است.

سلیمانی تاکید کرد: باید به سمت گسترش چتر حمایتی بیمه در کشور حرکت کرد. خوشبختانه مجموعه شرکت‌های بیمه‌یی در کشور از ظرفیت خیلی بالا همچون نیروی انسانی متخصص، جوان و تحصیل کرده برخوردار هست و هم از تجربه خیلی خوبی برخوردار است.

سلیمانی همچنین در پاسخ به این سوال که در شرایط جنگ اقتصادی پیش رو، بخش خصوصی چه وظیفه‌یی را می‌تواند ایفا کند، گفت: در جنگ اقتصادی اخیر که توسط دولتمردان امریکا به خصوص ترامپ علیه ملت ایران شروع شده است، به نظر می‌رسد یکی از بهترین روش‌های مقابله، استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی است. شرکت‌های خصوصی بیمه در همین رابطه می‌توانند خیلی خوب عمل کنند. حتی شرکت‌های خصوصی در سطح کشور بخش خصوصی، اصناف و همچنین شرکت‌های تولیدی معمولا راهکارهایی پیدا می‌کنند که در سازمان‌های دولتی و وزارتخانه‌ها خیلی سخت است، چرا که معمولا در دستگاه‌های دولتی، قوانین و مقرراتی حاکم است که مسیر را خیلی سریع و روشن نمی‌تواند برای فعالیت‌های اقتصادی باز کند. وی افزود: اینجاست که شرکت‌های خصوصی و بخش خصوصی خیلی راحت وارد می‌شوند و با طرف مقابل که آنها هم در کشورهای مختلف، معمولا شرکت‌های خصوصی هستند، با همکاری هم می‌توانند روش‌های نقل و انتقال کالا و پول را طی قراردادهایی به راحتی منعقد کنند، این مسیر می‌تواند تا حد زیادی جلوی تلاش امریکایی‌ها را برای نابودی ملت ایران بگیرد.

سلیمانی گفت: همانطور که در زمان جنگ تحمیلی، بسیج به کمک ارتش و سپاه آمده بود، در این دوره هم باید بسیج اقتصادی داشته باشیم که این بسیج اقتصادی و بسیجیان اقتصادی همین شرکت‌های خصوصی هستند که علاقه‌مند به کشورشان بوده و به راحتی می‌توانند این وضعیت مقابله و جنگ اقتصادی امریکا را به نوعی به شکست علیه خودش تبدیل کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران