شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بیمارستان شهید ستاری قرچک با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور، نماینده مردم در مجلس، رییس ستاد اجرای فرمان امام (ره)، مدیرعامل بنیاد برکت،

بیمارستان شهید ستاری قرچک با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور، نماینده مردم در مجلس، رییس ستاد اجرای فرمان امام (ره)، مدیرعامل بنیاد برکت، رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مقامات و مسوولان در روز پنج‌شنبه 28 تیرماه 1397 افتتاح شده و با ایفای نقش موثر هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد به بهره‌برداری می‌رسد.  احداث بیمارستان شهید ستاری قرچک ورامین با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد اجرای فرمان امام (ره) انجام شده و بهره‌برداری آن طی یک مناقصه بر عهده هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد قرار گرفته است. احداث این بیمارستان توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و بر اساس تفاهمنامه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر مشارکت ستاد در ساخت و تکمیل 10 پروژه بیمارستانی در مناطق کمتر توسعه‌یافته کشور صورت‌گرفته است.

این بیمارستان در زیربنایی به مساحت 8300 مترمربع و در4 طبقه بنا شده است و شامل کلینیک‌های تخصصی داخلی، جراحی، زنان و زایمان و کودکان و نوزادان، پد بالگرد امدادی هوایی و بخش‌های مراقبت‌های ویژه، CCU، NICU، ICU و دارای 4 اتاق عمل و بخش‌های جراحی و بستری داخلی، دیالیز، رادیولوژی، آزمایشگاه، داروخانه، اورژانس و... است. همچنین در آینده امکان توسعه‌ این بیمارستان 96تختخوابی وجود دارد. این در حالی است که پیش از این، شهر قرچک با وجود جمعیت 270هزار نفری، فاقد بیمارستان بوده و افتتاح بیمارستان شهید ستاری، ضمن پوشش عمده‌ مشکلات بهداشتی و درمانی مردم، به محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی در این منطقه کمک خواهد کرد.  خاطر‌نشان می‌سازد هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد، در راستای تقویت مشارکت بخش خصوصی در حوزه سلامت و ایفای مسوولیت‌های اجتماعی، احداث شهرک‌های سلامت و 7000تخت بیمارستانی در شهرهای مختلف ایران را در دستور کار قرار داده و هم‌اکنون بیمارستان خاتم قم، در 8 طبقه و با مساحتی بالغ بر 200 هزار مترمربع در یک مجتمع آموزشی درمانی در شهرک سلامت خاتم، در حال ساخت است و بهار 1398 به بهره‌برداری خواهد رسید. طراحی این بیمارستان بر اساس آخرین استانداردهای اروپا و در سه قطب آموزشی، سلامت-درمانی و قطب خدمات-رفاهی انجام گرفته است. هدف از احداث و بهره‌برداری از این بیمارستان‌ها ارتقای کیفیت بهداشت و سلامت عمومی و در دسترس قرار دادن خدمات درمانی برای آحاد افراد جامعه است و به عنوان ایفای مسوولیت‌های اجتماعی گروه مالی پاسارگاد، توسط هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد انجام‌ می‌پذیرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران