شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125801 | |

گروه بانک و بیمه |هیات دولت غلامرضا سلیمانی امیری را به عنوان گزینه پیشنهادی رییس کل بیمه مرکزی تایید کرد.

سلیمانی امیری رییس کل بیمه مرکزی شد

گروه بانک و بیمه |هیات دولت غلامرضا سلیمانی امیری را به عنوان گزینه پیشنهادی رییس کل بیمه مرکزی تایید کرد.

به گزارش «تعادل»، وزیر امور اقتصادی و دارایی، غلامرضا سلیمانی امیری را به عنوان گزینه پیشنهادی برای سمت رییس کل بیمه مرکزی به هیات دولت معرفی کرد.

براساس ماده 19 قانون تاسیس بیمه مرکزی، رییس کل بیمه مرکزی ایران و قائم‌مقام او به پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی و تصویب هیات وزیران و معاونان بیمه مرکزی ایران به پیشنهاد رییس کل بیمه مرکزی و موافقت وزیر امور اقتصادی و دارایی به موجب تصویبنامه هیات وزیران منصوب می‌شوند.

بررسی تحولات ارزی در جلسه شورای پول و اعتبار

شورای پول و اعتبار در جلسه عصر سه‌شنبه 26 تیر 97، به شنیدن و بررسی گزارش جامع بانک مرکزی در خصوص چالش‌های نظام بانکی کشور، چگونگی تامین مالی تولید و نیز تحولات مرتبط با بازار ارز پرداخت.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، گزارش جامع این بانک درخصوص چالش‌های نظام بانکی کشور و چگونگی تامین مالی تولید در یک هزار و دویست و پنجاه و دومین جلسه شورای پول و اعتبار به بحث و بررسی گذاشته شد.

این گزارش که به صورت ادواری و فصلی توسط کارشناسان حوزه‌های مختلف بانک مرکزی تهیه و برای تنظیم جهت‌گیری‌های سیاست‌گذاری‌های پولی شورا ارائه می‌شود شامل مواردی از جمله رویکردها واقدامات نظام بانکی در حوزه تامین مالی، مشکلات و چالش‌های موجود در شبکه بانکی کشور و مشکلات ساختاری تولید و فضای کسب و کار است. همچنین تحولات مرتبط با بازار ارز و اقدامات انجام شده برای مدیریت و کنترل بهینه و موثرمنابع و مصارف ارزی از طریق بازار ثانویه ارز، به اطلاع اعضای شورا رسید.

ارائه وام قرض‌الحسنه به متقاضیان خرید فرش دستباف

بانک قرض‌الحسنه مهرایران در راستای حمایت از کالای ایرانی و ارتقای حقوق مصرف‌کننده با شرکت سهامی فرش ایران تفاهمنامه همکاری امضاء کرد تا متقاضیان بتوانند با برخورداری از تسهیلات قرض‌الحسنه این بانک فرش دستباف ایرانی خریداری کنند.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهرایران، این تفاهمنامه با اعتباری بیش از 250 میلیارد ریال برای تقویت سیاست‌های کلی اشتغال و در راستای منویات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از کالای ایرانی میان مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهرایران و احمدرضا عابد، مدیرعامل شرکت سهامی فرش ایران به امضاء رسید.

عابد در مراسم انعقاد این تفاهمنامه بیان داشت: در حال حاضر شرکت سهامی فرش ایران یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین تولیدهای فرش دستباف ایران است که نزدیک به 4 هزار بافنده را تحت پوشش قرار داده است.

وی افزود: این شرکت با توجه به حمایت‌های بانک قرض‌الحسنه مهرایران و انعقاد تفاهمنامه همکاری در قالب کمک به ایجاد و حفظ تقاضا در بازار داخلی می‌تواند از تولیدات بیش از 10 هزار قالیباف حمایت کند. مدیرعامل شرکت سهامی فرش ایران تصریح کرد: بیشتر قالیبافان افراد زحمتکش و کم توانی هستند که در شهرستان‌های مناطق کمتر برخوردار قرار گرفته‌اند و نیاز به حمایت دارند تا درخشش این صنعت منحصر به فرد در بازار جهانی تداوم یابد.

وی در رابطه با استقبال و حجم فروش فرش دستباف ایرانی در سال گذشته بیان داشت: در سال 96 فروش فرش دستباف ایرانی تولید شده در کارگاه‌های این شرکت در اقصی نقاط کشور نزدیک به 250 میلیارد ریال بوده که 10 درصد این میزان به صورت اقساطی محقق شده است. عابد تاکید کرد: امسال، با حمایت مادی و معنوی بانک قرض‌الحسنه مهرایران برای تحرک و افزایش انگیزه در بازار فرش داخلی این میزان با رشد چشمگیری مواجه خواهد بود.

در ادامه، مرتضی اکبری نیز گفت: بانک قرض‌الحسنه مهرایران در این تفاهمنامه 250 میلیارد ریال اعتبار به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد 4 درصد به افراد متقاضی برای خرید فرش دستباف اختصاص داده است که این مبلغ با کل فروش سال گذشته برابری می‌کند.

وی افزود: در این راستا، به هر یک از افراد متقاضی خرید فرش دستباف که از سوی شرکت سهامی فرش ایران دارای معرفی نامه باشند تا سقف 200 میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه با دوره بازپرداخت حداکثر 24 ماهه اعطا می‌شود. مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز، گفت: این بانک در راستای سیاست‌های کلی نظام و حمایت از کالای ایرانی، در سه حوزه

محیط زیست، صنایع دستی و گردشگری وارد شده و فرش نیز یکی از این حوزه‌ها است که با همکاری شرکت سهامی فرش ایران پرداخت تسهیلات در این حوزه عملیاتی شده است. اکبری افزود: برای دریافت تسهیلات خرید فرش مانند سایر انواع تسهیلات قابل دریافت، ضامن الزامی است و برای مبلغ بالای

۱۰ میلیون تومان نیاز به دو ضامن و پایین‌تر از آن نیاز به یک ضامن است. وی تصریح کرد: اعتقاد دارم کارمزد ۱۴ تا ۱۸ درصد هیچ نوع تسهیلی در خرید به صورت اقساطی ایجاد نمی‌کند و به خریدار فشار وارد می‌کند و تنها تسهیلات قرض‌الحسنه در حوزه افزایش بازار می‌تواند موثر واقع شود. اکبری درباره فعالیت بانک‌های قرض‌الحسنه گفت: با رسوب مبالغ در بانک قرص الحسنه مهر ایران می‌توان به افراد نیازمند وام‌هایی با نرخ کم تسهیلات و وام‌های مناسب ارائه شود؛ لذا باید مردم فرهنگ قرض‌الحسنه را جدی بگیرند و شرکت‌ها منابعی که نیاز ندارند در این بانک‌ها قرار دهند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران