شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125800 | |

دادستان انتظامی مالیاتی سازمان مالیاتی از آخرین اخطار خود به بانک‌ها و موسسات اعتباری که به این سازمان اطلاعات مورد نیاز پایگاه اطلاعات مودیان را نمی‌دهند، خبر داد.

دادستان انتظامی مالیاتی سازمان مالیاتی از آخرین اخطار خود به بانک‌ها و موسسات اعتباری که به این سازمان اطلاعات مورد نیاز پایگاه اطلاعات مودیان را نمی‌دهند، خبر داد.

به گزارش ایبِنا، عباس بهزاد در این باره گفت: در صورت عدم همکاری تا مهلت تعیین شده، علیه این بانک‌ها و موسسات اعتباری اعلام جرم می‌شود. بهزاد با بیان اینکه در اجرای ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم و برای شفافیت اقتصادی و استقرار نظام یکپارچه اطلاعات مالیاتی، کلیه بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری که اطلاعات مورد نیاز پایگاه اطلاعات هویتی، عملکردی و دارایی مودیان مالیاتی را در اختیار دارند، موظف به ارائه اطلاعات به این سازمان هستند، گفت: در این رابطه بانک مرکزی و تمامی بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری، به استثنای چند بانک و موسسه مالی و اعتباری، همکاری شایسته‌یی با این سازمان داشته و به چارچوب تفاهمنامه‌های منعقده پایبند بوده و اطلاعات خود را در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور قرار داده یا در شرف تکمیل اطلاعات هستند.

وی با تشکر از همکاری عمده بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری با سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: درخصوص چند بانک و موسسه مالی و اعتباری که تاکنون همکاری لازم را معمول ننموده‌اند، این دادستانی شفاف‌سازی لازم و اعلام اخطار را به عمل آورده و اخیرا آخرین اخطار نیز کتبا اعلام شده است.

بهزاد تصریح کرد: در صورتی که این چند بانک و موسسه مالی و اعتباری تا پایان مهلت تعیین شده، بسته‎های اطلاعاتی خود را به هر دلیل و بهانه‌یی به نظام مالیاتی کشور ارسال نکنند که این امر موجبات عدم شفافیت مالی و زمینه فرار مالیاتی و پولشویی را فراهم می‌سازد، دادستانی انتظامی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور حسب وظایف قانونی خود و در راستای استیفای حقوق حقه دولت (بیت‌المال) و مطالبه حقوق عمومی آحاد جامعه، ضمن استفاده از کلیه اهرم‌های حاکمیتی و اختیارات قانونی، بطور قطع در اجرای تبصره ۲ ماده ۲۷۴ قانون مالیات‌های مستقیم، علیه آن دسته از مدیرانی که مرتکب تخطی از قانون شده‌‌اند، اعلام جرم خواهد کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران