شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125563 | |

حجم حق‌‌بیمه‌های‌ تولیدی شرکت بیمه‌کوثر در سه‌ماهه ابتدای سال 1397 با 26درصد رشد نسبت‌‌به مدت مشابه سال گذشته بالغ بر 364میلیارد تومان شد.

رشد 26درصدی حق‌‌بیمه‌های کوثر در سه ‌ماهه اول

حجم حق‌‌بیمه‌های‌ تولیدی شرکت بیمه‌کوثر در سه‌ماهه ابتدای سال 1397 با 26درصد رشد نسبت‌‌به مدت مشابه سال گذشته بالغ بر 364میلیارد تومان شد. به ‌گزارش روابط‌ عمومی و رییس اداره آمار و داده‌کاوی بیمه‌ کوثر؛ هدف‌گذاری شرکت برای اصلاح ترکیب پرتفو در سال 97 موجب شد طی این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل سهم رشته شخص ثالث و سرنشین و درمان از 56درصد به 49درصد و سهم بیمه‌های زندگی از 26درصد به 28درصد افزایش یابد. محمدحسین بصیرت خاطرنشان‌کرد: در این دوره رشته‌های آتش‌سوزی، باربری، حوادث و زندگی شرکت هر کدام ‌به‌ترتیب با رشد 317، 242، 132 و 36درصد نسبت‌‌به مدت مشابه سال گذشته بیشترین درصد رشد فروش را میان سایر رشته‌ها داشته ‌است. وی اظهارکرد: خسارت پرداختی شرکت بیمه‌‌کوثر به بیمه‌گذاران در سه‌ماهه ابتدای سال1397 مبلغ 146میلیارد تومان بوده است که سهم رشته شخص ثالث و سرنشین 42درصد، سهم بیمه درمان 19درصد و سهم بیمه‌های زندگی 20درصد از کل پرداختی خسارت‌ها بوده است. همچنین نسبت خسارت شرکت از 46درصد سال گذشته به 40درصد کاهش پیدا کرده است.

مجمع عمومی قرض‌الحسنه مهر ایران برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالانه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با حضور نمایندگان صاحبان سهام، مدیرعامل، اعضای هیات‌مدیره و نمایندگان بانک مرکزی جمهوری اسلامی و وزارت امور اقتصادی و دارایی در محل سالن جلسات این بانک برگزار شد. به گزارش روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهرایران، برگزاری مجمع عادی سالانه بانک با حضور نمایندگان صاحبان سهام بر اساس دستور جلسه و با قرائت کلام ا... مجید رسمیت یافت. پس از قرائت گزارش هیات‌مدیره و استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی در مورد صورت‌های مالی سال منتهی به تاریخ ۲۹/۱۲/۹۶، درخصوص محورهای مطرح شده تبادل‌نظر صورت گرفت و صورت‌های مالی سال ۱۳۹۶ به تایید مجمع رسید. استماع گزارش هیات‌مدیره و ارائه گزارش حسابرس و بازرس قانونی در مورد صورت‌های مالی سال منتهی به تاریخ ۲۹ اسفند ۹۶، بررسی و تصویب صورت‌های مالی، تصمیم‌گیری در زمینه تقسیم سود، انتخاب روزنامه‌های کثیرالانتشار، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی بانک برای سال مالی جاری و تعیین حق‌الزحمه آنها ازجمله محورهایی است که در مجمع عمومی عادی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به تصویب اعضا رسید. شایان ذکر است علاوه بر حضور رییس و اعضای هیات‌مدیره بانک و نمایندگان بانک‌های سهامدار در این جلسه، برات کریمی نماینده بانک ملی ایران به عنوان رییس، هیات داودیان نماینده بانک سپه و محمد علی دهقان دهنوی نماینده بانک مسکن به عنوان ناظر و همچنین مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز به عنوان منشی در جلسه مجمع حضور داشتند.

انتصاب سرپرست بیمه مرکزی ایران

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی پرویز خوشکلام خسرو شاهی را به سمت سرپرست بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد. به گزارش شادا، در متن حکمی که از سوی مسعود کرباسیان صادر شده، آمده است: نظر به تعهد، تخصص، دانش و توانمندی‌های ارزنده جنابعالی، به موجب این حکم به سمت سرپرست بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌شوید.  انتظار می‌رود تمام مساعی خود را با جلب توان تخصصی همکاران، کارشناسان و صاحب‌نظران برای انجام وظایف قانونی به ویژه بندهای مندرج در بخش اولویت‌های عمومی و تخصصی ابلاغی رییس‌جمهور محترم و در راستای اهداف و برنامه‌های مندرج در سند راهبردی، سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و تبیین و اجرای ماموریت‌های محوله به کار‌گیرید. موفقیت روز افزونتان را در تقویت عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از خداوند منان مسالت می‌نمایم.

راه‌اندازی سامانه خدمات ارزی محصولات فناوری

با راه‌اندازی این سامانه کلیه فرآیندهای اجرایی و عملیاتی خدمات ارزی حوزه فعالان فناوری اطلاعات کشور (ویژه خدمات و محصولات نرم افزاری) در بستر خدمات الکترونیکی به انجام خواهد رسید. به گزارش ایسنا، خدمات ارزی این سامانه شامل دو گروه سازمان‌های دولتی و حاکمیتی، شرکت‌های خصوصی و شرکت‌های نوپا (startup) خواهد شد که فعالیت‌ها و حوزه‌های خدماتی و محصولات مختلف در این حوزه را شامل می‌شود. شبکه‌های اطلاعاتی (بند ۹)، بازاریابی دیجیتال (بند ۹)، خدمات مشاوره کارشناسان خارجی، خدمات کارشناسی در نصب و راه‌اندازی و آموزش تجهیزات، نظارت بر نصب و راه‌اندازی، تست و تعمیر دستگاه‌های اعزام شده به خارج، استفاده از شبکه خدمات رایانه‌یی اینترنتی و اجاره دستگاه‌های مرتبط، اسناد طراحی و مهندسی، حق لیسانس، دانش فنی و نرم‌افزار از جمله فعالیت‌ها و حوزه‌های خدماتی و محصولاتی است که مشمول ارائه خدمات ارزی می‌شود. همچنین، درصورت استفاده از سایر عناوین مشابه در معرفی خدمات و محصولات، بررسی و تشخیص مشمول بودن خدمات ارزی متقاضی، با نظر کمیته‌های تخصصی و نظرات کارگروه‌های کارشناسی خواهد بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران