شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125562 | |

مسوولان سازمان توسعه تجارت، بانک مرکزی و نهادهای نظارتی درخصوص بررسی نحوه تخصیص ارز پتروشیمی‌ها به واردکنندگان به کمیسیون اقتصادی فرا خوانده شدند.

مسوولان سازمان توسعه تجارت، بانک مرکزی و نهادهای نظارتی درخصوص بررسی نحوه تخصیص ارز پتروشیمی‌ها به واردکنندگان به کمیسیون اقتصادی فرا خوانده شدند.

به گزارش ایلنا، پس از انتشار اخباری مبنی بر سوءاستفاده شرکت‌های پتروشیمی از ارز حاصل از صادرات سیدفرید موسوی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نامه‌یی به رییس کمیسیون اقتصادی نسبت به اخبار واصله هشدار داد.

در نامه فرید موسوی به رییس کمیسیون اقتصادی مجلس آمده است: در ماه‌های گذشته باتوجه به نوسانات بازار ارز دولت دستور داد تا کلیه صادرکنندگان که شرکت‌های پتروشیمی نیز شامل آن می‌شوند باید ارز حاصل از صادرات خود را به نرخ ارز دولتی دراختیار واردکنندگان کالا قرار دهند تا آنها بتوانند کالا را با قیمت کمتری وارد کشور کنند. دستور فوق در حالی از سوی دولت صادر شده است که برخی از واردکنندگان کالا مدعی هستند که ارز را با نرخ بالاتر از سوی شرکت‌های پتروشیمی دریافت کرده‌اند و بنابراین در نهایت کالا با قیمت بالا در اختیار مصرف‌کننده قرار گرفته است. سید فرید موسوی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نامه‌یی به پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی از وی درخواست کرد: گزارشی توسط کمیسیون اقتصادی مجس شورای اسلامی درخصوص نحوه هزینه‌کرد ارز حاصل از صادرات پتروشیمی تهیه و به مجلس شورای اسلامی گزارش شود تا در صورت عدم صحت ادعای واردکنندگان کالا، شرکت‌های واردکننده که به بهانه قیمت ارز گرانفروشی کردند، به دستگاه‌های نظارتی معرفی شوند و در صورت تایید ادعای واردکنندگان نیز عدم اجرای قانون توسط پتروشیمی‌ها مورد بررسی واقع شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران