شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124284 | |

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد که اگر بازار ثانویه‌یی برای تبدیل ارز وارداتی حاصل از صادرات کالا ایجاد شود، نرخ دلار آزاد ۳هزار تومان کاهش می‌یابد.

دلار ظرفیت کاهش ۳ هزار تومانی دارد

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد که اگر بازار ثانویه‌یی برای تبدیل ارز وارداتی حاصل از صادرات کالا ایجاد شود، نرخ دلار آزاد ۳هزار تومان کاهش می‌یابد.  به گزارش ایبنا، غلامرضا تاجگردون در استودیو گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما گفت: نبود بازار موازی برای معاملات ارزی سبب شد که بازار فعلی ارز چنین یکه‌تازی کند. با توجه به اینکه اتفاق تازه‌یی در بازار اقتصادی کشور صورت نگرفته و تحریم‌ها آغاز نشده، بانک مرکزی در خصوص کنترل بازار ارزی دچار خطاهایی شده است. وی با اشاره به اینکه کاهش ارزش پول ملی به نفع صادرات است، ادامه داد: با کاهش ارزش پول ملی شاهد افزایش واردات هستیم و دولت برای مقابله با این پدیده اقدام به ممنوع کردن برخی اقلام وارداتی کرده که درست یا غلط بودن این اقدام هنوز جای بحث دارد. در این رابطه اگر بازار ثانویه‌یی برای تبدیل ارز وارداتی حاصل از صادرات کالا ایجاد شود بدون شک ۳۰۰۰تومان از قیمت ارز آزاد کاسته خواهد شد.

فهرست ارز دولتی به واردکنندگان منتشر می‌شود

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: طی امروز یا فردا فهرست کامل کالاهایی که با ارز رسمی وارد کشور شده‌اند، اعلام می‌شود. سیدمحمود نوابی با بیان اینکه به زودی فهرست تمام کالاهایی که با ارز ۳۸۰۰ یا ۴۲۰۰تومانی وارد کشور شده‌اند، اعلام می‌شود، گفت: به همه واردکنندگان اعلام کرده‌ایم که با خوداظهاری و قیمت کالا را بر مبنای ضوابط عمومی قیمت‌گذاری، قیمت‌گذاری کنند و در سامانه ۱۲۴سازمان حمایت ما لیست این کالاها را اعلام می‌کنیم.  رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اظهار داشت: از این طرف هم از بانک مرکزی خواسته‌ایم تا در کوتاه‌ترین زمان لیست کالاهای وارداتی با ارز رسمی را به ما اعلام کند و بانک مرکزی هم قول داده تا رمز عبور را به ما بدهد و ما به صورت ‌آنلاین به این اطلاعات دست یابیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران